seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

UUDISED

ACE Xdream Kuressaare eelinfo

Kuressaare seiklus on tavapärasest teistsuguse formaadiga, samuti vajab saarele tulek tavapärasest rohkem planeerimist. Seega jagame varakult eelinfot, et saaksite planeerimisega alustada.

AJAKAVA

Reede 03.08  
Võistluskeskuses avatud, stardimaterjalide jagamine 21:00
Kõik rajad start jalgsi: kontrollajaga proloog* 23:00
C-raja kontrollaja lõpp 23:45
B-raja kontrollaja lõpp 00:00
A-raja kontrollaja lõpp 00:30
Laupäev 04.08  
Võistluskeskus avatud 08:30
Kõikide radade viitstartide algus proloogi tulemuste alusel 09:00
C- ja B-raja autasustamine 16:00
A-raja autasustamine  17:00
Finiš suletakse  18:00

 * reedel toimub ainult jalgsi liikumine


 

Esmakordselt Xdreamile? 

Soovituslik lugemine esimest korda seiklusse sukelduvatele tiimidele on leitav siin.


Neli täiesti erinevat seiklust ehk juubelihooaja seikluste eelinfo

SILLAMÄE

Ida-Virumaa on meid viimastel aastatel paelunud ning pakkunud ainest mitme toreda seikluse korraldamiseks. Viimati olime kaks aastat tagasi Narvas ning Sillamäe oli juba eemisel aastal sihikul, kuid ootasime ära ühe olulise liiklussõlme valmimise.

Sillamäe on selgelt eriline koht, kuhu meie valdavalt Põhja- ja Lõuna-Eestist pärit osaleja naljalt sattunud ei ole. Omanäoline arhitektuur ja tööstuslinna eripära on kindlasti avastamist väärt.

Linnaseiklust ei tasu karta/loota, rada läheb valdavalt linnast välja, sest ümbruskonnas on palju põnevat. Rada on ülesehituselt planeeritud hästi lihtne, aga teatud piirangud on kohe stardist peale olemas, õigemini võiks öelda, et kogu rada on üks suur lisaülesanne...

KEHRA

Juubelihooaja seiklused on paisatud Eesti eri nurkadesse, kuid üks seiklus tuli ikka pealinna lähistele ka planeerida. Kehra on koht, kuhu meid on tegelikult juba aastate eest kutsutud ja kus on toimetamas kogenud seiklejad "Team 30+" ridadest. Kehra raja kohta on täna veel vara midagi tarka kosta, sest rajameister toimetab alles laua taga ja välitööd pole veel alanud. Selgelt annab esimene pilk kaardile vihje, et põnevaks kanuumaastikuks on ainest küllaga.

KURESSAARE

Saartele Xdreami seiklused liiga tihti ei ole sattunud, kuid viimased mälestused Saaremaal korraldamisest on nii positiivsed (Orissaare 2011), oli selge, et varem või hiljem oleme me seal tagasi. Kohalik kogukond on meid samuti jõuliselt toetamas ja me oleme väga oodatud.

Kuressaare seiklusel laseme käiku täiesti uue formaadi, mis võiks pakkuda uusi olukordi ning teistmoodi pinget. Reedel õhtupimeduses (kell 23:00) anname stardi lühikesele proloogile, see saab olema kontrollajaga (ilmselt 1,5 tundi) kiire seiklus ja kus kindlasti ei ole kasutusel kõik tavapärased liikumisviisid ning on võimalik võita vähe, aga rumalate otsuste korral kaotada palju...

Laupäeva ennelõunal stardime reedese proloogi tulemuste alusel tavalisele päevasele seiklusele. Kuressaare seikluse keskpunktiks saab suure tõenäosusega olema lossihoov ning rajameistrina teeb debüüdi suurte kogemustega seikleja osalejate leerist.

OTEPÄÄ

15 aastat on pikk aeg, enamusel aastatel on toimunud kuus seiklust aastas ehk 100 seikluse täitumine ei ole enam kaugel. See tähendab ka seda, et ring Eestimaale hakkab täis saama ning aeg on asuda taasavastama kohti, kus me kunagi juba käinud oleme. Otepää seiklus teeb siinkohal otsa lahti ning me läheme osaliselt tagasi maastikule, kus 2007 aastal legendaarseks kujunenud seiklus toimus. Kindlasti ei ole plaanis retro seiklust samal rajal, vaid kõik on uus, ainult kohanimi on sama. Otepää võistluskeskuseks saab Pühajärve Spa & Puhkekeskus, kaunimat paika Eestimaal annab otsida.


Mida oodata Ace Xdream juubelihooajalt?

15. hooaeg seikluste korraldamisel võiks ju lubada "vana rasva pealt" tegutsemist, kuid tegelikult on otse vastupidi, peame pidevalt leiutama ja katsetama uute võimalustega, et pakkuda ka väga kogenud pagasiga seiklejatele uusi elamusi. Juubelihoojal on plaanis nii mõndagi teha teistmoodi, eks aeg näitab, kas mõni uuendus jääb jäädavalt programmi või on tegemist kordumatu seiklusega...

Juubelihooaeg katab kogu Eesti
Xdream on toimunud nende paljude aastate jooksul peaaegu kõikides Eestimaa nurkades, kindlasti on tekkinud nii osalejatel kui ka korraldajatel omad lemmik piirkonnad või maastikud, kuhu tahaks iga kell tagasi minna. Kui mõnel hooajal on meile ette heidetud liigset Põhja-Eesti keskust, siis juubelihooajal seda kindlasti teha ei saa, sest rohkem mööda Eestimaad seikluste toimumiskohti laiali vedada on juba väga keeruline.

Värsket verd rajameistrite ridadesse
Xdreami radade planeerimine on keerukas ja ajamahukas ettevõtmine ning samas ka suhteliselt tänamatu töö, sest hea raja eest kiidusõnu jagub alati vähem, kui mõne pisikese apsaka tõttu negatiivset kriitikat. Seega on meile eriti hea meel, kui meie rajameistrite read saavad uute inimeste näol täiendust ja sellel aastal on Xdreami radu planeerimas lausa kaks uut tegijat.

Radade testimine fookusesse
Sellel hooajal võtame fookusesse radade testimise kogenud osalejate poolt, et peegeldada rajameistri tööle tagasisidet ning viia miinimumini võimalikud kitsaskohad, mis võivad hilisemal seiklusel esile tõusta. Loomulikult võivad seikluses alati jääda x-muutujad, mida ei ole võimalik ette näha, kuid testimine kindlasti on radade kvaliteedile suureks abiks. Sillamäel teeb testijana avalöögi väga kogenud seikleja ja Xdreami sarja mitmekordne võitja Tiit Pekk.

Võitja finišeerub esimesena
Oleme juubelihooaja eel võtnud kindla seisukoha, et võitja peab finišeeruma esimesena ehk see tähendab seda, et rajal on lubatud ainult sellised lisaülesanded, mille võimalik karistust kantakse ära rajal, mitte ei lisata hiljem finišis ajalise karistusena tulemusele otsa.

Samuti lõppeb ära tulemustega Excel´is toimetamine, mis tähendab, et nii mõnelegi teemale läheneme seikluslikumalt ja proteste ei rahulda. Näiteks punktist kontrolljaama varastamisel või punkti vale numbri korral kehtivad kõigile võrdsed tingimused, vahet pole, kas võistkond kulutas puuduva kontrolljaamaga punkti asukoha otsimiseks asjatult aega või veendus koheselt, et kontrolljaam on ilmselt kaotsi läinud. Loomulikult jäävad alles kõik ajalised karistused, mis on seotud võistkonnaliikmete enda käitumisega, olgu selleks siis puuduv märge punkti läbimisest või mõne muu reegli eiramine.

Juubelihooaja eriüritused
15. aastat Xdreami seiklusi on arvestatav number ja kindlasti tahame seda ka omal moel tähistada. Juubelihooajal on plaanis mõned eriüritused, mis võivad olla vägagi harjumatu formaadiga, tekkida väga lühikese etteteatamisega ja olla täis üllatusi. Seega hoia meie kanalitel aktiivselt silma peal, et miskit maha ei magaks.