seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

UUDISED

Laagri rajameistri mõtted

Hooaeg algas Unikülas suhtleliselt raske ja tõusumeetrite rohke rajaga. Laagri Ace Xdreamil ootab võistlejaid Tallinna lähiümbrus ning seda seekord sprindile omaselt lühema ja kiirema rajaga.

Laagri etappi iseloomustab kiirus. Kuna rada kulgeb aga suures osas väga kiirel maastikul, mille keskele sisse eksib ära ka tehnilisemaid ja füüsiliselt raskeid rajalõike siis eksimused ja tekkinud ajakaotused on väga raskesti tagasivõidetavad.

Xdreamile omaselt viib rada võistlejad kohtadesse kuhu igapäevaselt inimesed ei satu või neid ei lubata ning kuhu tulevikus pääsemine võib sootuks võimatuks osutuda.

Rulluisutamine on A-rajal kindlasti plaanis, tasub harjutada ka tehnilisemat laadi uisutamist.

Lisaks võib juhtuda, et ka jalad saavad rada läbides natukene märjaks... :)

PS Laagrist ei tasu oodata klassikalist linnaseiklust!

Hendri Parrol
Ace Xdream Laagri rajameister


Seiklussari ACE Xdream, mida oodata 2017 hooajalt?

Kevadkuu on käes, olematu talv hakkab taanduma ja enam ei ole kaua oodata ka seiklussarja Ace Xdream hooaja algust. Õige aeg on natukene valgustada, mida on selleaastaselt sarjalt oodata.

Uuenduslik märkesüsteem

Oleme mitu aastat haudunud plaani, kogunud kogemusi ja koondanud vajalikku varustust: seiklussari Ace Xdream läheb sellest hooajast üle SPORTIdent Air+ puutevabale märkesüsteemile.

Puutevaba märkesüsteem on paljudele Xdreami sõpradele tuttav, sest oleme juba viimased kolm aastat kasutanud seda sügisesel Bike Xdreamil.

Mis muutub ja mida see uuendus osalejale annab?

Osalejale kõige olulisem muudatus on see, et punktide läbimine muutub kordades kiiremaks, sest enam ei ole vaja märke tegemiseks SI-pulka jaamas auku pista, vaid piisab õigel kaugusel jaamast möödumisest. See omakorda tähendab, et järjekorrad punkti märkimisel peaksid olema nüüdseks Xdreami sarjas ajalugu. Lisaks annab puutevaba märkesüsteemi kasutamine avaramaid võimalusi raja planeerimisel punkti asukohtade määramisel, näiteks saab jõel toimuval kanuuetapil panna kontrolljaama kiirevoolulisse kärestikku, kust kanuud õigel kaugusel mööda liuglevad. Samuti saab näiteks köieülesannetes kasutada punkti asukohti, kust võistleja trossil/köiel laskudes mööda vihiseb. 

Kindlasti vajab uuele märkesüsteemile üleminek võistlejatelt topelt tähelepanu, kuna märke fikseerimist tuleb hoolikalt kontrollida ning arvestama peab kontrolljaamade tööraadiusega.

Südasuvise seikluse värske formaat - Summer Special

Traditsiooniline öine seiklus on sellel hooajal asendatud summer special´iga, tahame tuua sarja natukene vaheldust ning teha südasuvist seiklust pisut teises võtmes. Me ei ole täna veel valmis täielikult kaarte avama, millises formaadis summer special saab toimuma, kuid lähiajal hakkame infokilde jagama ning teeme plaani avalikuks. Kalendrisse soovitame broneerida suvisele seiklusele igaks juhuks kaks päeva (29-30.07) ja et see saab toimuma Lääne-Eestis. Julgustuseks võib öelda, et midagi hirmutavat plaanis ei ole ja kõik need võistkonnad, kes senini on öise seikluse vahele jätnud, peljates liigseid katsumusi, on nüüd eriti oodatud kaasa lööma kogu sarjas.

C-rada kõigile looduses liikujatele

C-rada on meie kasvulava, see on koht, kust peaks uus tulija saama esimese seikluse maitse suhu ja siis vastavalt võimekusele, kas liikuma edasi järgmistele radadele või jääma C-rajale seiklust nautima. Xdreami seiklused on toimunud aastast 2004 ja meie osaleja keskmine vanus on jõudnud sellisesse ikka, kus paljudel on kodus kasvamas uus põlvkond seiklejaid, kes kunagi tulevikus A-rajal kõrgete kohtade eest võitlevad. Viimased aastad on näidanud, et C-raja osalejate hulka hakkab jõudma järjest rohkem meie ammuseid osalejaid, kes nüüd oma võsukesi soovivad seikluse pisikuga nakatada. Sellest hooajast me teeme laste ja noorte liitumise C-rajaga oluliselt lihtsamaks, kuni 16-aastastele (kaasa arvatud) seiklejatele on nüüd C-rajal osalemine poole soodsama hinnaga.

2017 hooaja radadest räägime juba järgmisel korral, rajameistrid toimetavad, maastikud on huvitavad ja linnas seiklemist on sellel aastal suhteliselt vähe loota.

Sarja registreerimine käivitub kodulehel 01.03, juhime ka tähelepanu, et kogu sarjaks saab parematel tingimustel võistkonna kirja panna märtsikuu lõpuni.


Esmakordselt Xdreamile? 

Soovituslik lugemine esimest korda seiklusse sukelduvatele tiimidele on leitav siin