seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

UUDISED

Ace Xdream IV osavõistluse juhend

GPS jälgimine A-rada

GPS jälgimine B-rada

VÕISTLUSKESKUS

Võistluskeskus asub Viljandi järve rannas.

Parkimine on korraldatud ranna vahetus läheduses, järgi parkimise korraldajate juhiseid. Valesti pargitud sõidukid, mis segavad võistluse kulgu, teisaldatakse.

Peale võistlust on toitlustamine järve rannas ja pesemisevõimalus on Viljandi Spordikeskuses

ENNE STARTI

Kõik rajad toovad oma rattad võistluskeskuses asuvasse vahetusalasse. A-rada toob ka rulluisud vahetusalas asuvasse haagisesse.

AJAKAVA

Stardimaterjalide jagamine võistluskeskus 9:00
Avatakse A-raja pääs stardialasse 10:25
A-raja start jalgsi 10:40
Avatakse B-raja pääs stardialasse 10:45
B-raja start jalgsi 11:00
Avatakse C-raja pääs stardialasse 11:10
C-raja start jalgsi 11:20
MATKaSPORT avatud raja kaartide jagamise algus 11:25
C- ja B-raja autasustamine 16:00
A-raja autasustamine 17:00
Finiš suletakse 19:00

Prognoositud võiduajad on: A-rada: 4:45-5:45; B: 3:30-4:30;  C: 1:45-2:30.

KOHUSTULIK VARUSTUS

 • A-ja B-rada: hodomeeter

SOOVITUSLIK VARUSTUS

 • A- rada: rulluisud, kõigil liikmetel
 • A-, B- ja C-rada: tagavararehvid või rehviparandus komplekt
 • A-ja B-rada: töökindad
 • A-ja B-rada: veekindel marker

AJAVÕTT

Võistlusel kasutatakse ainult puutevaba SportIdent (SIAC) märkesüsteemi. Võistleja kinnitab ise SIAC-pulga käepaelaga tihedalt randme külge.

Stardiala väravas:

1. Võistleja nullib SIAC-pulga.

2. Korraldaja kontrollib SIAC-pulga kinnitamist randme külge ja käivitab pulga.

Iga võistkonna liige liigub igas läbitavas KPs kontrolljaamale piisavalt lähedale, et fikseerida punkti läbimine. Rajal on kasutusel eritüübilisi kontrolljaamu, garanteeritud minimaalme tööraadius on 0,3 meetrit. Märke fikseerimise eest vastutab võistleja.    

NB! On ülioluline, et iga võistleja kontrollib KP läbimise hetkel, et SIAC kaardi ots vilgub punaselt! Märkimise ajal SIAC kaart ka piiksub, aga seda ei pruugi kuulda või võib segi ajada kõrval oleva võistleja kaardiga. SIAC kaardi ots vilgub roheliselt kogu aeg kui kaart töötab - seega roheline tuluke ei näita midagi KP märkimise kohta.

RAJAL

Rajal võib esineda  jooksuetappe, kus rattakiivri kandmine on kohustuslik. Antud info on antud etappi alguses kirjas! Kiivri mitte kandmisel ei lasta võistlejatel osadele rajalõikudele.

Enamuse lisaülesannete (LÜ) alguses ei ole instruktsioonitablood. Lühike kirjeldus lisaülesande sooritamise kohta on kaardil rajalegendis. Lisaülesannetel võib esineda järjekordi, nagu alati teenindavad lisaülesanded võistlejaid põhimõttel „kes ees, see mees“.

Kõikidel radadel on rajal kasutusel valikorienteerumine. Sellisel juhul ei ole kaardil KPd joontega ühendatud, rajalegendis pole KP ees järjekorranumbrit ning kaardile on märgitud, et kui mitu KPd võistkond vabalt valitud järjekorras võtma peab.

KAART

Kohati on kaartidel seikluslik element, kuid enamasti on kõik kenasti arusaadav.

Kaardil ja rajalegendis on kasutusel kolm lühendit:

 • – lisaülesanne
 • KP – kontrollpunkt
 • Number 3 või 1 – viimane tulp rajalegendis näitab mitu võistkonna liiget peavad KP märkima. Üldjuhul on kõik KPd on 3 liikme KPd, välja arvatud rajalõigud, kus punktide võtmine on rajalegendis teisiti märgitud. Kanuuetapil märgivad kontrollpunktid kõik liikmed.

REEGLID

Vastavalt üldjuhendile: võistleja on kohustatud järgima liiklusseadust! Ühtlasi tähendab see, et võistleja on kohustatud järgima liikluse reguleerijate märguandeid! Võistlus toimub avatud liiklusega teedel!

Soovitav on SIAC-pulga käepael üle teipida, et kaitsta seda purunemise eest.

OHUKOHAD

 • Järsud nõlvad ratta ja jooksuetappidel
 • Avatud liiklus
 • Vastusõit rattaetappidel
 • Külm vesi

MATKaSPORT AVATUD RADA

Seiklusspordi sõpradel ja kaasaelajatel on võimalus osaleda MATKaSPORT avatud rajal. Avatud raja kaardile on märgitud maastikul asuvad kontrollpunktid, lisaülesanded ning A, B ja C-raja võistkondade liikumise teekond ning liidrite liikumise prognoositav aeg.

MATKaSPORT avatud raja kaarte jagatakse  võistlusekeskuses alates kella 11:25-st. Kaart on kõgile tasuta!

Pealtvaatajatel palume rajal liikudes autosid parkides arvestada eramaadega ning ka parkida nii, et ei takistaks liiklust.

PARTNERITE TELGID

Võistluskeskuses on MATKaSPORT´i müügitelk, millest on võimalik soetada seiklusspordiga seotud varustust. SIS tooted on samuti saadaval MATKaSPORT´i telgis.

JÕUDU SOOVIVAD:

Peakorraldaja Sten-Eric Uibo, 50 12 872, sten-eric@xdream.ee
Rajameister Hendri Parrol


Seiklussari ACE Xdream, mida oodata 2017 hooajalt?

Kevadkuu on käes, olematu talv hakkab taanduma ja enam ei ole kaua oodata ka seiklussarja Ace Xdream hooaja algust. Õige aeg on natukene valgustada, mida on selleaastaselt sarjalt oodata.

Uuenduslik märkesüsteem

Oleme mitu aastat haudunud plaani, kogunud kogemusi ja koondanud vajalikku varustust: seiklussari Ace Xdream läheb sellest hooajast üle SPORTIdent Air+ puutevabale märkesüsteemile.

Puutevaba märkesüsteem on paljudele Xdreami sõpradele tuttav, sest oleme juba viimased kolm aastat kasutanud seda sügisesel Bike Xdreamil.

Mis muutub ja mida see uuendus osalejale annab?

Osalejale kõige olulisem muudatus on see, et punktide läbimine muutub kordades kiiremaks, sest enam ei ole vaja märke tegemiseks SI-pulka jaamas auku pista, vaid piisab õigel kaugusel jaamast möödumisest. See omakorda tähendab, et järjekorrad punkti märkimisel peaksid olema nüüdseks Xdreami sarjas ajalugu. Lisaks annab puutevaba märkesüsteemi kasutamine avaramaid võimalusi raja planeerimisel punkti asukohtade määramisel, näiteks saab jõel toimuval kanuuetapil panna kontrolljaama kiirevoolulisse kärestikku, kust kanuud õigel kaugusel mööda liuglevad. Samuti saab näiteks köieülesannetes kasutada punkti asukohti, kust võistleja trossil/köiel laskudes mööda vihiseb. 

Kindlasti vajab uuele märkesüsteemile üleminek võistlejatelt topelt tähelepanu, kuna märke fikseerimist tuleb hoolikalt kontrollida ning arvestama peab kontrolljaamade tööraadiusega.

Südasuvise seikluse värske formaat - Summer Special

Traditsiooniline öine seiklus on sellel hooajal asendatud summer special´iga, tahame tuua sarja natukene vaheldust ning teha südasuvist seiklust pisut teises võtmes. Me ei ole täna veel valmis täielikult kaarte avama, millises formaadis summer special saab toimuma, kuid lähiajal hakkame infokilde jagama ning teeme plaani avalikuks. Kalendrisse soovitame broneerida suvisele seiklusele igaks juhuks kaks päeva (29-30.07) ja et see saab toimuma Lääne-Eestis. Julgustuseks võib öelda, et midagi hirmutavat plaanis ei ole ja kõik need võistkonnad, kes senini on öise seikluse vahele jätnud, peljates liigseid katsumusi, on nüüd eriti oodatud kaasa lööma kogu sarjas.

C-rada kõigile looduses liikujatele

C-rada on meie kasvulava, see on koht, kust peaks uus tulija saama esimese seikluse maitse suhu ja siis vastavalt võimekusele, kas liikuma edasi järgmistele radadele või jääma C-rajale seiklust nautima. Xdreami seiklused on toimunud aastast 2004 ja meie osaleja keskmine vanus on jõudnud sellisesse ikka, kus paljudel on kodus kasvamas uus põlvkond seiklejaid, kes kunagi tulevikus A-rajal kõrgete kohtade eest võitlevad. Viimased aastad on näidanud, et C-raja osalejate hulka hakkab jõudma järjest rohkem meie ammuseid osalejaid, kes nüüd oma võsukesi soovivad seikluse pisikuga nakatada. Sellest hooajast me teeme laste ja noorte liitumise C-rajaga oluliselt lihtsamaks, kuni 16-aastastele (kaasa arvatud) seiklejatele on nüüd C-rajal osalemine poole soodsama hinnaga.

2017 hooaja radadest räägime juba järgmisel korral, rajameistrid toimetavad, maastikud on huvitavad ja linnas seiklemist on sellel aastal suhteliselt vähe loota.

Sarja registreerimine käivitub kodulehel 01.03, juhime ka tähelepanu, et kogu sarjaks saab parematel tingimustel võistkonna kirja panna märtsikuu lõpuni.


Esmakordselt Xdreamile? 

Soovituslik lugemine esimest korda seiklusse sukelduvatele tiimidele on leitav siin