seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

UUDISED

Ace Xdream III osavõistluse juhend

VIIMASE HETKE INFO

GPS jälgimine A-rada

GPS jälgimine B-rada

ENNE STARTI

Kõik rajad viivad rattad võistluskeskuses asuvasse rattaalasse.

VÕISTLUSKESKUS

Võistluskeskus asub Tõstamaa mõisas.

Stardimaterjalide jagamine toimub mõisa fuajees.

Pesemine on peale võistlust korraldatud mõisa kõrvalhoones, söömine on õues.

Peale võistlust ei ole majas lubatud liikuda välisjalatsites.

Parkimine on korraldatud mõisa vahetus läheduses, järgi parkimise korraldajate juhiseid. Valesti pargitud sõidukid, mis segavad võistluse kulgu, teisaldatakse.

AJAKAVA

Stardimaterjalide jagamine võistluskeskuses 9:00
Avatakse kõikide radade pääs stardialasse 10:30
Kõik rajad start jalgsi 11:00
MATKaSPORT avatud raja kaartide jagamise algus 11:05
C- ja B-raja autasustamine 18:00
A-raja autasustamine 19:00
Finiš suletakse 21:00

Prognoositud võiduajad on: A-rada 6:45-7:45, B-rada 4:30-5:30 ja C-rada 2:30-3:30.

KOHUSTULIK VARUSTUS

Kõik rajad: kirjutusvahend, terava otsaga punane marker
A-ja B-rada: joonlaud kuni 15cm
A-ja B-rada: jalgrattal hodomeeter või distantsi mõõtev spordikell

SOOVITUSLIK VARUSTUS

Kõik rajad: rattalukk (rataste valve ainult kaardil märgitud vahetusalades)

AJAVÕTT

Võistlusel kasutatakse ainult puutevaba SportIdent (SIAC) märkesüsteemi. Võistleja kinnitab ise SIAC-pulga käepaelaga tihedalt randme külge.

Stardiala väravas:
1. Võistleja nullib SIAC-pulga.
2. Korraldaja kontrollib SIAC-pulga kinnitamist randme külge ja käivitab pulga.

Iga võistkonna liige liigub igas läbitavas KPs kontrolljaamale piisavalt lähedale, et fikseerida punkti läbimine. Rajal on kasutusel eritüübilisi kontrolljaamu, garanteeritud minimaalme tööraadius on 0,3 meetrit. Märke fikseerimise eest vastutab võistleja.    

NB! On ülioluline, et iga võistleja kontrollib KP läbimise hetkel, et SIAC kaardi ots vilgub punaselt! Märkimise ajal SIAC kaart ka piiksub, aga seda ei pruugi kuulda või võib segi ajada kõrval oleva võistleja kaardiga. SIAC kaardi ots vilgub roheliselt kogu aeg kui kaart töötab - seega roheline tuluke ei näita midagi KP märkimise kohta.

Juhul kui kõik võistkonna liikmed ei saanud kontrollpunktist märget SIAC-pulgale kirja, siis KP arvesse ei lähe.

RAJAL

Enamuse lisaülesannete (LÜ) alguses ei ole instruktsioonitablood. Lühikene kirjeldus lisaülesande sooritamise kohta on kaardil rajalegendis või lisalehel, mis antakse stardis. Lisaülesannetel võib esineda järjekordi, nagu alati teenindavad lisaülesanded võistlejaid põhimõttel „kes ees, see mees“.

Rattad asuvad enne starti rattaalas ja kui keegi soovib kohe rattaga rajale minna siis peab selle rattaalast võtma peale starti. Keskuse olev rattaala on avatud kuni 12:00-ni, selleks hetkeks tuleb ratas rattaalast välja viia.

Kõikide radade puhul on tegu totaalse valikorienteerumisega ehk ise saate valida millises järjekorras punkte läbite ja millise liikumisviisiga. Ainsaks erandiks on kanuuetapile pääsemine:

kanuusse saab siseneda (selles ajavahemikus on võimalik vastaval rajal kanuud saada):

  1. A-rada 11:00 kuni 12:00.
  2. C-rada 12:30 kuni 20:00.
  3. B-rada  13:00 kuni 20:00.

Iga kontrollpunkti saab rajal läbida ühe korra. Läbitud kontrollpunkt annab 1 punkti. Võidab võistkond, kes läbib kõige rohkem kontrollpunkte. Võrdsete punktide korral saab määravaks, kellel on kiirem aeg.

Kui kasvõi ühel liikmel on kontrollpunktist märge puudu, siis võistkonnal selle punkti läbimist ei arvestata! Hilinenud võistkondi trahvitakse KP-de tühistamisega vastavalt alljärgnevale loogikale:
•21:00:01-21:05:00 – miinus 1 KP
•21:05:01-21:10:00 – miinus 2 KPd
•21:10:01-21:15:00 – miinus 3 KPd
•21:15:01-21:20:00 – miinus 4 KPd
•21:20:01-21:25:00 – miinus 5 KPd
•21:25:01-21:30:00 – miinus 6 KPd
•Alates 21:30:01 – tulemus tühistatakse

KAART

Kõik on valikuna ja punktirõnga värv on rajameistri poolt pandud soovituslik ehk millise liikumisviisiga oleks kõige ökonoomsem seda punkti võtta. Samas see ei ole kohustuslik ja kui keegi soovib, võib näiteks kanuupunkte läbida ka ujudes või joostes.

Suuremale rattakaardile on kantud peale väiksemaid kastikesi, kuhu on märgitud „Vaata kaarti NR …“, siis on vastava ala kaardi suurendus kaardil eraldi välja toodud, et Teil oleks kergem orienteeruda. Kaarte ei pea läbima järjekorras kaart 1, kaart 2 jne – vaid võite vabalt valida endale meelepärase järjekorra. Tähtis, et võistluse lõpuks oleksite läbinud, kas kõik või võimalikult palju punkte.

Kanuuetapil märgivad kõik 3-liiget kontrollpunktid!

Keelualad on tehtud kaardil punase püsti viirutusega, lisaks on keelatud läbida hoove.

Rajal on 1 joogipunkt, seega soovitame varuda kaasa piisavalt vedelikku.

Finiši liini alguses asuv kontrollpunkt tuleb läbida kõige viimasena ehk peale selle punkti märkimist tuleb järgmisena märkida finiš.

REEGLID

Vastavalt üldjuhendile: võistleja on kohustatud järgima liiklusseadust! Ühtlasi tähendab see, et võistleja on kohustatud järgima liikluse reguleerijate märguandeid! Võistlus toimub avatud liiklusega teedel!

Soovitav on SIAC-pulga käepael üle teipida, et kaitsta seda purunemise eest.

OHUKOHAD

  • Avatud liiklus
  • Vastusõit rattaetappidel

MATKaSPORT AVATUD RADA

Seiklusspordi sõpradel ja kaasaelajatel on võimalus osaleda MATKaSPORT avatud rajal. Avatud raja kaardile on märgitud maastikul asuvad kontrollpunktid, lisaülesanded. MATKaSPORT avatud raja kaarte jagatakse  võistlusekeskuses alates kella 11:05-st. Kaart on kõigile tasuta!

PARTNERITE TELGID

Võistluskeskuses on MATKaSPORT´i müügitelk, millest on võimalik soetada seiklusspordiga seotud varustust. SIS tooted on samuti saadaval MATKaSPORT´i telgis.

JÕUDU SOOVIVAD:

Peakorraldaja Sten-Eric Uibo, 50 12 872, sten-eric@xdream.ee
Rajameister Urmo Liblik, urmo@xdream.ee


Tõstamaa rajameistri mõtted

Plaan on seekord teha midagi natuke teistmoodi ja pakkuda seiklejatele uut olukorda, mida varem pole Xdreami sarjas kogetud. Eesmärgiks sai seatud, et võistlejad saaks ise valida, kuidas nad rajal liiguvad ja millist liikumisviisi kasutavad. Sellest lähtuvalt planeerisin raja nii, et üks ala ei jääks väga pikalt kestma, vaid saaks pidevalt vaheldust. Eks lõplik tõde selgub alles siis, kui kiiremad on juba finišisse jõudnud!

Rajameistrina sai kogetud olukordi ja paiku, mida siiani pole veel varem kogenud. Õnneks ei pea Te enam kaua ootama, et minu poolt käidud radu jälle uuesti läbida, sattudes kohtadesse kuhu Te tavaliselt ringreisil olles ise vaevalt satuksite.

Kindlasti võib mõni lõik rajal osutuda füüsiliselt väga kurnavaks, eriti kui ilmavana lõpuks ometi suveilmad meieni toob. Rada testides ja punktide asukohti tähistades ei pidanud ma ise ilmas pettuma – olid väga palavad päevad ja loodan, et saate sama kogeda võistluse jooksul, kui konkurendid kuklasse hingavad ja täisgaasil liikuda on vaja.

Antud maastiku maksimumpunktid saavad minult kõik jooksuetapid ning kanuu, sest võistlusala ise pakkus seda. Ratas võib-olla on tavalisest tagasihoidlikum, kuna suured kõrguste vahed maastikul puuduvad, samas annab võimaluse rohkem tiimitööd teha ja seeläbi kõrgemat kiirust arendada.

Lõpetuseks võib öelda, et rada on kõigile jõukohane, sest just Teie ise saate selle raskusastet muuta ja õigel ajal tagasi pöörduda. Tähtis on jõuda enne kontrollaja lõppu finišisse!

Kes aga soovib olla poodiumi kõrgeimal astmel, peab arvestama sellega, et läbida tuleb kõik punktid vähemalt korra ja sellega peaks medali nõudlejad hakkama saama.

Kohtumiseni Tõstamaal!

Urmo Liblik

Tõstamaa rajameister


Seiklussari ACE Xdream, mida oodata 2017 hooajalt?

Kevadkuu on käes, olematu talv hakkab taanduma ja enam ei ole kaua oodata ka seiklussarja Ace Xdream hooaja algust. Õige aeg on natukene valgustada, mida on selleaastaselt sarjalt oodata.

Uuenduslik märkesüsteem

Oleme mitu aastat haudunud plaani, kogunud kogemusi ja koondanud vajalikku varustust: seiklussari Ace Xdream läheb sellest hooajast üle SPORTIdent Air+ puutevabale märkesüsteemile.

Puutevaba märkesüsteem on paljudele Xdreami sõpradele tuttav, sest oleme juba viimased kolm aastat kasutanud seda sügisesel Bike Xdreamil.

Mis muutub ja mida see uuendus osalejale annab?

Osalejale kõige olulisem muudatus on see, et punktide läbimine muutub kordades kiiremaks, sest enam ei ole vaja märke tegemiseks SI-pulka jaamas auku pista, vaid piisab õigel kaugusel jaamast möödumisest. See omakorda tähendab, et järjekorrad punkti märkimisel peaksid olema nüüdseks Xdreami sarjas ajalugu. Lisaks annab puutevaba märkesüsteemi kasutamine avaramaid võimalusi raja planeerimisel punkti asukohtade määramisel, näiteks saab jõel toimuval kanuuetapil panna kontrolljaama kiirevoolulisse kärestikku, kust kanuud õigel kaugusel mööda liuglevad. Samuti saab näiteks köieülesannetes kasutada punkti asukohti, kust võistleja trossil/köiel laskudes mööda vihiseb. 

Kindlasti vajab uuele märkesüsteemile üleminek võistlejatelt topelt tähelepanu, kuna märke fikseerimist tuleb hoolikalt kontrollida ning arvestama peab kontrolljaamade tööraadiusega.

Südasuvise seikluse värske formaat - Summer Special

Traditsiooniline öine seiklus on sellel hooajal asendatud summer special´iga, tahame tuua sarja natukene vaheldust ning teha südasuvist seiklust pisut teises võtmes. Me ei ole täna veel valmis täielikult kaarte avama, millises formaadis summer special saab toimuma, kuid lähiajal hakkame infokilde jagama ning teeme plaani avalikuks. Kalendrisse soovitame broneerida suvisele seiklusele igaks juhuks kaks päeva (29-30.07) ja et see saab toimuma Lääne-Eestis. Julgustuseks võib öelda, et midagi hirmutavat plaanis ei ole ja kõik need võistkonnad, kes senini on öise seikluse vahele jätnud, peljates liigseid katsumusi, on nüüd eriti oodatud kaasa lööma kogu sarjas.

C-rada kõigile looduses liikujatele

C-rada on meie kasvulava, see on koht, kust peaks uus tulija saama esimese seikluse maitse suhu ja siis vastavalt võimekusele, kas liikuma edasi järgmistele radadele või jääma C-rajale seiklust nautima. Xdreami seiklused on toimunud aastast 2004 ja meie osaleja keskmine vanus on jõudnud sellisesse ikka, kus paljudel on kodus kasvamas uus põlvkond seiklejaid, kes kunagi tulevikus A-rajal kõrgete kohtade eest võitlevad. Viimased aastad on näidanud, et C-raja osalejate hulka hakkab jõudma järjest rohkem meie ammuseid osalejaid, kes nüüd oma võsukesi soovivad seikluse pisikuga nakatada. Sellest hooajast me teeme laste ja noorte liitumise C-rajaga oluliselt lihtsamaks, kuni 16-aastastele (kaasa arvatud) seiklejatele on nüüd C-rajal osalemine poole soodsama hinnaga.

2017 hooaja radadest räägime juba järgmisel korral, rajameistrid toimetavad, maastikud on huvitavad ja linnas seiklemist on sellel aastal suhteliselt vähe loota.

Sarja registreerimine käivitub kodulehel 01.03, juhime ka tähelepanu, et kogu sarjaks saab parematel tingimustel võistkonna kirja panna märtsikuu lõpuni.


Esmakordselt Xdreamile? 

Soovituslik lugemine esimest korda seiklusse sukelduvatele tiimidele on leitav siin