seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

UUDISED

Kuremaa rajameistri mõtted

ACE Xdream Kuremaa rajameister Urmo Liblik annab väikese sissejuhatuse eesootavale seiklusele: "Kuremaa maastik oli mulle võõras ja avastamist oli raja planeerimisel küllaga. Loodan, et leidsin kõik kaunimad ja avastamist väärt paigad üles ning igaüks leiab rajalt midagi oma maitsele. Seekord oli raja plaaneerimisel suur abi ka kohalikel spordisõpradel, kes lahkelt vihjeid jagasid ning parimaid maasikaid soovitasid.

Maastiku kohta võib öelda, et rajal saab "nii mõnegi tõusumeetri võtta“. Positiivne on see, et igale tõusule järgneb langus või uus tõus. Ratta teedevalik on seekord lai, kitsastele metsateedele lisavad vürtsi ka mõnusad singlid. Jalgsi etapil tuleb võistlejatel nina kaardis liikuda ja kompassi abile loota, et kõik punktid kenasti võetud saaks. Kanuus peab olema terav silm ja hea suunataju.

Valdavalt oli maastik kuiv aga kui peaks enne võistlust sadama siis saab kindlasti korralikult mudaseid lõike. Kaart on hästi loetav, sest kogu põhi on digitaalselt olemas ja mingeid uduseid aluskaarte ei ole.

Loodetavasti pakub rada avatsamist kuhjaga ning leiad ka mõne toreda paiga, kuhu hiljem pere või sõprade seltsis tagasi tulla."

Urmo Liblik
ACE Xdream Kuremaa rajameister


 

Esmakordselt Xdreamile?

Soovituslik lugemine esimest korda seiklusse sukelduvatele tiimidele on leitav siin.