rahvusvaheline rattaseiklus

Vaude Bike Xdream lisainfo

Vaude Bike Xdream rajameistri mõtted

Võistluskeskuseks on paljudele tuttav Paunküla Heaolukeskus. Rada jääb enamasti Kose valla territooriumile aga samas mingid rajaosad kulgevad Anija ja Järva valla maadel, vähesel määral ka Paide maadel. Keskusest loodesse jääv maastikuosa on vast kõige tasasem ja üksluisem aga samas kiire ja hea läbitavusega. Kiirused kasvavad kohati tublisti üle 30km/h kui tiim korralikult tööle rakendada. Samas kirde- ja kagunurgas on maastik huvitavam, mitmekülgsem ning maastikul vahelduvad tõusud ja laskumised. Leidub ka palju väiksemaid teid ja radu, mida saab rajavalikul ära kasutada. Mõned kruusateed on seal äsja uue katte saanud ja seega lahtiste kividega, mis samas rattasõitu ei sega. Maastikule jääb osaliselt ka vana Tallinn-Tartu maantee, millel liiklemisel järgige liikluseeskirju, suurt liiklust seal kohanud nende testipäevade jooksul pole. Keskusest lääne poole jääb looduskaunis Rõõsa maastik, mille ilu saate rajal ise nautida.

Kokkuvõttes on tegu siiski enamjaolt tasase ja pigem kiire võistlusmaastikuga. Samas olen maastikul veedetud päevade jooksul püüdnud leida erinevaid teid ja radu, kuhu punkte paigutada, et osalejad saaksid kogeda erinevaid teekatteid. Loodan, et kõik kujundavad omale lõpuks jõukohase raja, et siis maksimum võtta.


Vaude Bike Xdream 2023

Kolmeliikmeliste võistkondade eesmärk on läbida rattaga liikudes võimalikult palju kaardile kantud kontrollpunkte 4-tunnise kontrollaja jooksul. Sõidetava teekonna pikkus, läbitavate punktide arv ja läbimise järjekord on iga võistkonna poolt vabalt valitav.

Kuupäev: 14. oktoober 2023
Kaartide võtmine: 11:45
Start: 12:00
Kontrollaeg: 16:00
Registreerimine: REGISTREERI VÕISTKOND
Juhend: EST
Võistluskeskus: PAUNKÜLA
Info: Urmo Liblik, 55 66 53 94, urmo@xdream.ee