rahvusvaheline rattaseiklus

Vaude Bike Xdream

GPS-JÄLGIMINE

Vaude Bike Xdream lisainfo

Võistluskeskus

Võistluskeskus asub Jõelähtme Golfikeskuses.

Parkimine on korraldatud võitluskeskuse vahetus läheduses, järgi parkimise korraldajate juhiseid.

Stardimaterjalide jagamine toimub toimub golfikeskuse klubimajas. Hoones ei ole lubatud liikuda rattakingadega!

Peale võistlust pesemine ja toitlustamine on samuti korraldatud golfikeskuse klubimajas. "Otse rajalt" poriste jalatsite ja riietega hoonesse sisenemine ei ole lubatud! 

Ettevalmistus stardiks

Soovitame võistlemiseks valida ilmastikukindel riietus, pöörata tähelepanu jalgade kuiva ja soojana hoidmisele.

Kaardilehe suurus on A3. Raja planeerimiseks võib starti kaasa võtta veekindla markeri või pastaka.

Rajal

Stardialast peab väljuma stardikaare alt! Peale seda võib liikuda vabalt valitud suunas.

Stardist väljumisel ja võistluskeskusele lähimates kontrollpunktides võib tekkida järjekord.

Võistlejad on kohustatud täitma liikluseeskirju! Eriti tähelepanelik tuleb olla kaardil maantee märgiga tähistatud teedel. Liiklus teedel on avatud ja autod sõidavad tavapärase kiirusega. Kui maantee ääres on kergliiklustee, tuleb liikuda sellel.  

Võistlejatel on keelatud siseneda kaardil oliivrohelisega märgitud õuealadele! Kui kaardil jookseb oliivrohelise keskelt läbi tee, siis on lubatud seda teed kasutada. Õuealade vahel liikudes tuleb pöörata erilist tähelepanu kohalike elanike, eriti laste, liikumistele, et neid mitte häirida.

Võistluse start ja finish asuvad Estonian Golf & Country Club´i klubimaja kõrval, mis on ümbritsetud golfiradadega. Võistlejatel on keelatud liikuda (nii ratastel kui jalgsi) golfiradadel.

Rajal on üks joogipunkt, kus on saadaval spordijook ja vesi. Joogipudeleid võib joogipunktis täita. Joogipunkti juures on avatud kauplus. :)

Maastikku läbivad Jägala jõgi ja ojad, mis on kaardil tähistatud jämeda sinise joonega (vahel ka musta äärejoonega). Nende läbimisel saab võistleja kindlasti märjaks, aga rada on läbitav neist läbi minemata. Jõe ületuseks kasutatavad sillad on kaardil märgitud punase ületuskohaga. Üks sildadest on ületatav ainult ühesuunaliselt. Lubatud ületussuund on märgitud kaardil punase noolega.

Kui võistkond soovib kaardi vaatamiseks peatuda, siis ei tohi seda teha täpselt kontrollpunktis. Soovitame seda teha vähemalt 10m kaugusel. See võimaldab teistel võistkondadel KP segamatult läbida. Kõik kontrollpunktid on läbitavad rattaga sõites.

Kaart

Kui oled esmakordselt Vaude Bike Xdreamil, siis loe pikemalt orienteerumisest siin.

Kaardi täpsus on seikluslik ja rattaga liikumise jaoks üldistatud. Tihedama rajavõrguga piirkondades ei kajasta kaart kõiki väiksemaid radu.

Kaduva raja märgiga tähistatud rajad on raskesti märgatavad, aga sõidetavad. Mõnedes kohtades tähistab kaduv rada mahalangenud puid, mis liikumist takistavad.

Sihi märgiga tähistatud sihid on raskesti sõidetavad. Lopsakamates maastikuosades kasvab sihtidel alustaimestik ja nõges. Männimetsastel maastikuosadel on sihid liivased ja võivad sõltuvalt liiva niiskusest olla ka normaalselt sõidetavad. 

Ajavõtt

Võistlusel kasutatakse ainult puutevaba SportIdent Air (SIAC) märkesüsteemi. Võistleja kinnitab iseSIAC-pulga käepaelaga tihedalt randme külge. Soovitav on SIAC-pulga käepael üle teipida, et kaitsta seda purunemise eest (purunenud käepael = miinus 1 punkt).

Stardiala väravas:
1. Võistleja nullib SIAC-pulga.
2. Korraldaja kontrollib SIAC-pulga kinnitamist randme külge ja käivitab pulga. 

Iga võistkonna liige sõidab igas läbitavas KPs punktile lähemalt kui 1m läbi. NB! On ülioluline, et iga võistleja kontrollib KP läbimise hetkel, et SIAC kaardi ots vilgub punaselt! Märkimise ajal SIAC kaart ka piiksub, aga seda ei pruugi kuulda või võib segi ajada kõrval oleva võistleja kaardiga. SIAC kaardi ots vilgub roheliselt kogu aeg kui kaart töötab - seega roheline tuluke ei näita midagi KP märkimise kohta. 

Ohukohad:

  • Maanteed ja teed hoonete vahel! Liiklus on avatud ja arvestage kohalike elanikega!
  • Libedad purded üle kraavide
  • Järsud nõlvad
  • Teineteisele vastuliikuvad ratturid. Hoia tee või raja paremasse serva!

Finiš

Kui viimane võistkonna liige sõidab läbi stardi-finišikaare alt peatub võistkonna aeg. Finišijoonel peatuma või märget tegema ei pea.

Peale finišit peab salvestama SIAC-pulgal oleva info finišiarvutisse. Kui korraldaja on võistkonna kõikide liikmete käepaelad läbi lõiganud, siis viib üks võistkonna liige kõik kolm SIAC pulka mahalugemisele.

Kiireid jalgu ja teravat mõistust soovivad:
Rajameister Erik Aibast
Peakorraldaja Sten-Eric Uibo


Vaude Bike Xdream 2017 -JÕELÄHTME GOLFIKESKUS

Kolmeliikmeliste võistkondade eesmärk on läbida rattaga liikudes võimalikult palju kaardile kantud kontrollpunkte 4-tunnise kontrollaja jooksul. Sõidetava teekonna pikkus, läbitavate punktide arv ja läbimise järjekord on iga võistkonna poolt vabalt valitav.

Kuupäev/date: 1. oktoober 2017
Kaartide võtmine/maps: 10:45
Start: 11:00
Kontrollaeg/cutoff time: 15:00
Registreerimine/registration: REGISTREERI VÕISTKOND
Juhend/instructions:   EST  ENG
Võistluskeskus/race centre: JÕELÄHTME GOLFIKESKUS
Auhinnafond/prizes: 2500 EUR
Info: Sten-Eric Uibo, +372 50 12 872, sten-eric@xdream.ee