Talvine seiklus 21.01.2018 Loksal!

Info

ADIDAS Winter Xdream - lisainfo

GPS JÄLGIMINE

Võistluskeskus

Võistluskeskus asub Loksa Gümnaasiumis.

Parkimine

Parkimine on korraldatud võistluskeskuse vahetus läheduses, järgi parkimise korraldajate juhiseid. Ära pargi selleks mitte ettenähtud kohta, võistluse toimumist takistavad sõidukid teisaldatakse.

Ettevalmistus stardiks

Stardimaterjalide jagamine toimub võistluskeskuses Loksa Gümnaasiumi fuajees.

Käepaelad lähevad külmaga väga kergelt katki, seega ära riku oma ilusat seiklust, teibi käepael kindlasti üle! Riietumisel arvesta talviste oludega, arvesta kindlasti ka tuulekülmaga. Varu rajale kaasa piisavalt energiarikast sööki ja jooki!

Ajakava

09:00 Võistluskeskus avatakse, stardimaterjalide jagamine
10:35 Sisenemine stardialasse
10:45 Kaartide võtmine, raja planeerimine
11:00 Start
14:45 Prognoositav võitja finišeerumine
15:00 Kontrollaja lõpp
15:30 Finiš suletakse
16:00 Autasustamine

Rada

Kokku on maastikul 40 kontrollpunkti. KP-dele on omistatud väärtuspunktid vahemikus 2-5 punkti, vastavalt KP tunnusnumbri kümnelisele kohale (esimene number arvus).

Joogipunkt koos varustuse alaga on kaardil tähistatud joogitopsi sümboliga  ja ei asu kontrollpunktis.

Võistkonna finišeerumise hetkel peavad võistkonna kasutatud liikumisvahendid olema võistkonnaga kaasas või olema jäetud varustuse alasse. Varustuse alasid on kaks:

  • Stardialas
  • Joogipunktis

Viimase aja külmad ilmad on teinud maastikule palju head. Liigsest vihmast ja sulailmast Eesti metsadele kuulutatud kriisiolukord on vähemalt Loksa ümbruses taandunud. Enamus märgasid alasid on tänu külmadele ilmadele kuiva jalaga läbitavad ning metsasihte ja väljaveoteid katnud vesi on jääga kaanetatud ning kannab ka raskemaid inimesi. Võistluseelne miinuskraadidega nädal teeb kindlasti seda olukorda ainult paremaks.

Madal temperatuur on teinud ka võimalikuks metsatööde teostamise, mistõttu ei ole välistatud kaardilt puuduvate raielankide ja väljaveoteede tekkimine.

Tähelepanu!
Maastikul asuvad õuealad ei ole tihti aiaga piiratud. Palume võistlejatel olla tähelepanelikud õuealade läheduses liikudes, et ei satutaks õuealadele (keelualadele).

Soovituslik varustus

  • Veekindel marker- raja planeerimiseks;
  • pea- või taskulamp- läheb rajal tarvis;
  • veekindlad sokid- hoiavad jalad kuivana;
  • kompass- abiks navigeerimisel;
  • rattalukk- ainult juhul, kui liigutakse ratastega.

Reeglite meeldetuletus

Rajal on kokku 40 kontrollpunkti. Võistlusel kasutatakse ainult puutevabaSPORTident (SIAC) märkesüsteemi. Iga võistkonna liige peab mööduma igas läbitavas KP-s punktile lähemalt kui 30 cm.

NB! On ülioluline, et iga võistleja kontrollib KP läbimise hetkel, et SIAC kaardi ots vilgub punaselt! Märkimise ajal SIAC kaart ka piiksub, aga seda ei pruugi kuulda või võib segi ajada kõrval oleva võistleja kaardiga. SIAC kaardi ots vilgub roheliselt kogu aeg kui kaart töötab - seega roheline tuluke ei näita midagi KP märkimise kohta.

Kui viimane võistkonna liige läbib stardi-finišikaare peatub võistkonna aeg. Finišijoonel peatuma või märget tegema ei pea. Peale finišit peab iga võistleja salvestama SIAC-pulgal oleva info finišiarvutisse.

Ohukohad

Liiklus on kõikjal avatud, järgi liikluseeskirju ja ole väga ettevaatlik!

Olenemata miinuskraadidest on maastikul siiski kiirevoolulisi ja kobraste poolt üle ujutatud kraave, mis pole korralikult ära jäätunud. Samuti on madalamatel aladel nõrgalt jäätunud kohti, mis kõiki veel ei kanna!

Maastikul asub tiike ja laiemaid kraave mida kindlasti ei tasu ületama minna, sest nende jää kandevõime ei ole teada.

Peale võistlust

Peale võistlust on pesemisvõimalus Loksa Gümnaasiumi ujulas. Toitlustamine on korraldatud gümnaasiumi võimlas peamaja II korrusel.

Mõnusat seiklust! 

Rajameister: Hendri Parrol
Peakorraldaja:  Sten-Eric Uibo, 50 12 872, sten-eric@xdream.ee


ADIDAS Winter Xdream 2018

Kolmeliikmeliste võistkondade eesmärk on otsida talvisest loodusest kontrollpunkte, rada läbitakse joostes või jalutades, aga lubatud on kasutada ka abivahendeid: suusad, räätsad, jalgrattad, tõukekelgud.

Läbitava teekonna pikkuse ja rajal viibimise aja saab iga võistkond ise valida, kontrollajaks on 4-tundi.

Kuupäev/date: 21. jaanuar 2018
Start: 11:00
Kontrollaeg/cutoff time: 15:00
Registreerimine/registration: avatakse/opens 15.12.2017
Juhend/instructions: Eesti keeles 
Võistluskeskus/race centre: Loksa Gümnaasium
Auhinnafond/prizes: 3000 EUR
Info: Sten-Eric Uibo, +372 50 12 872, sten-eric@xdream.ee