Talvine seiklus 15.01.2017 Pirital!

Info

ADIDAS Winter Xdream - lisainfo

GPS-jälgimine

LIVE ülekanded otse rajalt

Stardi/finishi ala asub velodroomil jalgpalliväljakul. Peale starti on alalt väljumine ja tagasi tulemine lubatud ainult tunneli kaudu!

Võistluskeskus asub Pirita Velodroomil

Parkimine

Pirita Velodroomi vahetus läheduses on mitu avalikku parklat, kus on tasuta parkimine. Korraldaja parkimist seekord ei reguleeri ja parkimine on lubatud vastavalt liiklusseadusele. Ära pargi kinni eramute väravaid!  

Ettevalmistus stardiks

  • Stardimaterjalide jagamine toimub võistluskeskuses Pirita Velodroomi peamaja I korrusel.
  • Riietu vastavalt ilmale, arvesta kindlasti ka tuulekülmaga.
  • Käepaelad lähevad külmaga väga kergelt katki, seega ära riku oma ilusat seiklust, teibi käepael kindlasti üle!

Ajakava

09:00 Võistluskeskus avatakse, stardimaterjalide jagamine
10:35 Sisenemine stardialasse
10:45 Kaartide võtmine, raja planeerimine
11:00 Start
14:55 Prognoositav võitja finišeerumine
15:00 Kontrollaja lõpp
15:30 Finiš suletakse
16:00 Autasustamine

Rada

Joogipunkt on kaardil tähistatud joogitopsi sümboliga  ja ei asu kontrollpunktis.

Võistkonna finišeerumise hetkel peavad võistkonna kasutatud liikumisvahendid olema võistkonnaga kaasas või olema jäetud varustuse alasse. Varustuse alasid on kaks:

  • Stardialas
  • Joogipunktis

Võistluskaardil on tiheda liiklusega tänavate tõttu mitmeid suuri keelualasid, mille ületamine on rangelt keelatud. Keelualaga sõiduteid on lubatud ületada vaid kaardil näidatud kohtadest.

Kaardil on üks keeluala ületuskoht koos tekstiga: LUBATUD LÄBIDA AINULT JALGSI.
Seda teed on lubatud liikuda ainult jalgsi, see tähendab, et rattaga, suuskadega jms abivahenditega seal sõita ei tohi. 
Ratast käekõrval lükates, suuski käes kandes jne võib seda teed läbida.
Kohtunikud kontrollivad nimetatud keeluala läbimist valvasalt ning reegli rikkumisele järgneb tulemuse tühistamine.

Teistes kohtades, kus sõidutee kõrval on kergliiklustee, peavad võistlejad alati kasutama kergliiklusteed.

Võistlus toimub avatud liiklusega alal, mistõttu tuleb kitsastel tänavatel liikudes olla eriti tähelepanelik.

Rajal on ka mitmeid asustatud ala tähisega tähistatud vanu suvilakooperatiive, mis on kujunenud elamurajoonideks. Antud alad on ääristatud aedadega (osaliselt on aiad kaardil ja osaliselt ei ole aedu kaardil eraldi näidatud) ning kui kaardil näidatud tee ei läbi ala lõpuni siis ei tohi ka ala piirdest väljuda ehk ei tohi siseneda samblarohelisse alasse ning antud aedu on keelatud ületada ja lõhkuda. Lihtsamalt – seal alas on lubatud liikumine vaid teid mööda ja on keelatud kuskilt läbi murdmine hoolimata sellest, et seal võib leiduda aiaauke.

Soovituslik varustus

  • Veekindel marker - raja planeerimiseks;
  • pea- või taskulamp - läheb rajal tarvis;
  • helkurvest - sinu enda turvalisuse huvides.

Reeglite meeldetuletus

Kõik võistkonna liikmed peavad SI-pulgaga märkima kõik kontrollpunktid!

Rajal on kokku 40 kontrollpunkti. Võistkonnad, kes plaanivad läbida (peaaegu) kogu raja, ei saa kasutada isiklikku SI-5 (30+6 mälu, numbrivahemik 0-499999) või SI-8 (30 mälu, vahemik 2000000-2999999) tüüpi SI-kaarti. Uuemad ja suurema mälumahuga SI-kaardid mahutavad rohkem kui 40 KPd; korraldaja laenutab osalejatele ainult suure mälumahuga SI-kaarte. KP ei lähe võistkonnal arvesse ka juhul kui näiteks üks võistkonna liikmetest kasutab SI-5 või SI-8 pulka, millel saab võistluse ajal mälu täis.

Ohukohad

  • Liiklus on kõikjal avatud, järgi liikluseekirju ja ole väga ettevaatlik!
  • Jäätunud veekogud!

Peale võistlust

Peale võistlust on pesemisvõimalus Pirita Velodroomi peamaja I korrusel. Toitlustamine on korraldatud peamaja II korrusel.

Mõnusat seiklust!

Rajameister: Tomi-Andre Piirmets
Peakorraldaja: Sten-Eric Uibo, 50 12 872, sten-eric@xdream.ee


Rajameistri mõtted...

Talvine adidas Winter Xdream saab olema minu esimene rogaini rada, mida olen suuremale avalikkusele esitlenud. Ehkki igapäevaselt elan ja toimetan linna teises otsas, olen palju seigelnud ka Pirita aladel. Lapsepõlves rohkelt Piritale sattununa - mitmed korrad väiksena Tarmaku päevakutel osaledes kui ka seikluslike hobidega tegeledes - tunnen Pirita piirkonda peaaegu samahästi kui oma kodumetsa.

Olgugi, et suurem osa rajast kulgeb seekord linna piires, olen maastikul välitööd tehes kohtunud nii metsaasukate kitsede-põtradega kui ka naabrivalve kurjade koertega (viimased on võistluse ajaks siiski ohutus kauguses). Sarnaselt eelmisel aastal Pärnus tehtud Xdreamile võib öelda, et tegu on vägagi mitmekülgse maastikuga. Osalejad võivad raja jooksul kokku puutuda esimest jääd katsetavate uljaste lastega; nabani tõmmatud dressipükse kandvate noortega; 90-ndate aasta Range Roveriga; linna-, tühermaa-, ürg- ja tööstusaladega; tossava masuudi ja vana kaevandusega kui ka birgitiinide ordu ja hauataguse eluga. 

Raja avastamiseks ning nii mõnelegi taaskogemiseks tuleb eriti tähelepanelikult jälgida kaardile märgitud rohkeid keelualasid. Tuletan veelkord meelde, et kõik osalejad on kohustatud keelualasid järgima ning erinevate teede ületamine väljaspool selleks ettenähtud ja lubatud kohtasi on rangelt keelatud.

Kaardile on märgitud kahte tüüpi keelualasid:

1) Püstviirutus - osalejatel on keelatud ületada sõiduteed ning ühtlasi on keelatud liikuda ka sõiduteega paralleelselt (st sõidutee ääres).

2) Sakiline viirutus - osalejatel on keelatud ületada sõiduteed, kuid lubatud liikuda paralleelselt mööda keelualasid, kus üldjuhul asuvad ka jalakäijatele mõeldud kergliiklusteed või teerajad.

Soovituslikus lisavarustuses on kindlasti seekord pea- või taskulamp, mida võib vaja minna mitmes kontrollpunktis. Kõik kontrollpunktid on üheselt fikseeritud ning kaardi ja legendi abil lihtsasti leitavad.

Nagu ajalugu on juba varasemalt näidanud, tuleb küllaltki tõenäoliselt duell ka 2017. aasta adidas Winter Xdreamil kahe parima liikumisviisi vahel. Maastikult leiab piirkondi, kus võidutsevaks liikumisviisiks on ratas, kuid vastukaaluks võib leida ka rattaga raskestiläbitavaid alasid, kus võidule võib viia just jooks. Eraldiseisev küsimus on selles, et kas ja kui hästi suudab mõni tiimidest kombineerida juurde ka kolmanda ala suusatamise. Kirsiks tordil sekkub siia mängu kindlasti ka ilmataat, kes sarnaselt eelmise aastaga võib üllatada ootamatult paksu lumevaibaga, mis lööks kõik prognoosid ja plaanid korralikult segamini.

Uusi avastusi ning äratundmisrõõmu soovib,
Tomi-Andre Piirmets

adidas Winter Xdream 2017 rajameister


ADIDAS Winter Xdream 2017

Kolmeliikmeliste võistkondade eesmärk on otsida talvisest loodusest kontrollpunkte, rada läbitakse joostes või jalutades, aga lubatud on kasutada ka abivahendeid: suusad, räätsad, jalgrattad, tõukekelgud.

Läbitava teekonna pikkuse ja rajal viibimise aja saab iga võistkond ise valida, kontrollajaks on 4-tundi.

Kuupäev/date: 15. jaanuar 2017
Start: 11:00
Kontrollaeg/cutoff time: 15:00
Registreerimine/registration: avatakse/opens 12.12.2016
Juhend/instructions: Eesti keeles In English
Võistluskeskus/race centre: Pirita Spordikeskus
Auhinnafond/prizes: 3000 EUR
Info: Sten-Eric Uibo, +372 50 12 872, sten-eric@xdream.ee