rahvusvaheline rattaseiklus

Foorum

Kajaki punktide võtmine 29.07.2019 14:15
Üldjuhendis on kirjas, et "võistkond peab võtma kontrollpunktid koos". Mulle jäi rajal silma, et mõni võistkond ei võtnud neid punkte, mida pidi võtma 3 liiget, koos (kajakis olnud liikmed võtsid koos, aga kolmandat liiget ei paistnud jupp aega enne ega pärast). Kuidas üldjuhendis toodud reeglit täpsemalt tõlgendada tuleb ja kuidas selle täitmist kontrollitakse? Kas punkt ei pea saama võetud kõigi liikmete poolt mingis kindlas ajaaknas?

Keio

29.07.2019 14:15
Sama teema ja küsimus on ka valik-o jooksus. Meie sättisime oma rajavalikud lähtuvalt sellest, et 3 (või siis 2) liiget peavad võtma punkti pmst samaaegselt. SI vaheaegadest on näha, et mitte just kõik tiimid jälgisid seda reeglit (leidsin kohe ühe kui algusest tiime läbi klikkisin - ja trahvi neil ei olnud). Ja seda on väga kerge ju näha kui võtad tulemused lahti tiim-tiimi haaval. Sek-d on näha ju võtjate vahel.
Eeldan, et kanuu etapil oli see üks punkt lihtsalt näpukas ja seal ei olnud see võimalik reaalselt, kuid jooksus siiski peaks olema ju.

Margus, Välek

29.07.2019 15:52
Nii kajaki- kui valikorienteerumise etapil oli tegemist erisusega, mis nägi ette tiimiliikmete eraldiliikumist ning seetõttu ei pea arvestama ka KP-de koos märkimist. Kajakietapil oli igal tiimiliikmel oma rada ning valikorienteerumisel oli ülesandeks jagada tiimiliikmete liikumist vastavalt valjalikele märgete arvule KP-s. Tagantjärele tarkusest ei oleks pidanud legendile märkima KP-s vajalike märgete arvu (1-3). Siis oleks ehk lihtsam olnud koosmärkimise reegel "unustada". Mõlemad etapid oli sellisena Xdreami kavas esimest korda ja oleks saanud paremini legendis selgitada.

Erik, Rajameister

30.07.2019 01:57
Seda viimast oli nüüd küll piinlik teada saada.

Elmo

30.07.2019 09:36
Seni on Xdreamil etappe, kus tohib punkte eraldi võtta, selgelt ka legendis tähistatud (näiteks "JOOKS ERALDI"). Korraliku võistlejana ei tulnud selle peale, et võiks hakata reegleid tõlgendama teistmoodi lihtsalt seetõttu, et alad olid kavas esimest korda või põnevamalt lahendatud. Eks edaspidi tuleb võistlejana ka loomingulisem olla.

Erkki

30.07.2019 10:26
Kuidas aga peaks suhtuma sellesse, et mitmed võistkonnad võtsid osasid punkte jalgrattal?

Alo

30.07.2019 11:21
Alo küsimus vast suunatud kajaki etapi punktidele, mida pidi võtma mööda maad liikudes. Võistluse ajal raalisime selle ratta kasutamise võimaluse välja, aga polnud kindlad üldjuhendis rattavahetusala reeglite osas ja ei hakanud riskima vaidlemise ja hilisema sopa loopimisega. Praegu üldjuhendit lugedes tundub, et see oleks lubatud olnud. Ajalist võitu poleks palju saanud - ainuke etapp, kus kajak jõudis punkti enne jooksjat, oli esimene sprint järve idapoolsesse otsa.

Alvar, The Good, The Bad & The Ugly

30.07.2019 11:57
Loomulikult ei ole kanuu etapil lubatud punkte rattaga võtta. Antud juhul sellega ajaliselt midagi ei võitnud (kui just täiesti lootusetud jooksjad polnud) ning seega protestima ei hakka.

Lihtsalt võrdluseks, et kui keegi seda lubatuks pidas, siis samahästi oleks võinud esimese jalgsi valikorienteerumise rattaga läbida...

Rene, Välek

30.07.2019 13:51
Rada tehes arvestasin sellega, et kajakietapil kasutatakse ratast. Juhendis ei ole midagi keelavat selle kohta. Küll on jalgsietapil muude liikumisvahendite kasutamine keelatud.

Erik, Rajameister

30.07.2019 14:13
Hmm. Mis juhendit te loete, kus ei ole keelatud kajakietapil ratast kasutada?

www.xdream.ee

Punkt 3.2 ütleb: "Võistlejal on keelatud kasutada liikumisvahendeid, mis ei ole lubatud kaardil näidatud liikumisviisis!"

Iisakul näiteks, kus olid kanuu ja ratas kombineeritud, oli selle kohta kaardil eraldi märkus.

Arne, Anton Hansen

30.07.2019 22:11
Ah sa pagan! Alles nüüd sain aru, et kajakietapi võitev lahendus oli see, et kõik sõidavad ratastega ja kahe ujumisvesti abil käiakse saartel ja poolsaartel.

Arne, Anton Hansen

30.07.2019 22:36
Arne, su esimene viide juhendile oli siiski õige. Kaardil on selgelt kirjas, et tegu on kajaki etapiga ning seega tohtis seal vaid kajakki kasutada. Juhend on ses osas ju täiesti ühene ja selge.

Kindlasti on tervitatav erinevate taktikaliste võimaluste pakkumine, mis teeb asja huvitavamaks. Siiski peab sel juhul kas üldjuhend seda toetama või tuleb kaardil seda spetsiaalselt lubada vastavas olukorras.

Iisaku etapil olnud kanuu oli ka tegelikult väga piiripealne, et kas läheb reeglite alla. Aga seal sai reeglipärasust põhjendada sellega, et mees, kes rattaid vedas, ei võtnud ühtegi kanuu punkt ning võib öelda, et ta ei osalenud (ega pidanudki osalema) kanuu etapil. Oleks Iisakul ratta mees vahepeal jõe äärest ka ühe punkti võtnud, siis oleks see pidanud karistatav olema. Vähemalt praeguse juhendi järgi.

Kui tõesti saab üldjuhendit kuidagi teisiti mõista, siis palun korraldajal seda selgitada. Sellega väldime tulevikus arusaamatusi.

Rene, Välek

31.07.2019 18:51
Lugesin ka juhendi läbi ja mõistan seda nii, et ei oleks tohtinud kajakietapil ratast kasutada. Selle võimaluse lahtijätmiseks oleks pidanud rajalegendi vastavalt täiendama. Liiga palju ei tahtnud infot legendi panna, et leidlikkust sütitada. Seekord läks veidi nihu. Siiski ei saanud ratta kasutamisest seda etappi läbides mingit ajalist võitu. Vabandan võistlejate ees, kes keset ööd hämmastuda said. Seda nii rattaid nähes, eraldi punktivõtjaid kohates kui kontrollaja saabudes, mida legendis ei olnud.

Erik, Rajameister

31.07.2019 19:29
Erik, väga meeldiv on lugeda avameelseid rajameistri sõnavõtte. Siin pole kindlasti vaja midagi vabandada, sest rada ise oli väga mõnus ja see rattaga punktide võtmine ei andnud tõesti mingit suurt eelist. Lihtsalt imestus oli suur, nähes teisi rattal tulemas ja hiljem kuulda arutelu teemal, et see oli ju kõik lubatud.

Alo

31.07.2019 21:59
Jah, eelkirjutajaga päri, et võistlus oli hea ja hämmastus läks ruttu üle :) Kirjutasin oma kommentaari ainult edaspidistel etappidel segaduste vähendamiseks.

Arne, Anton Hansen

01.08.2019 13:54

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.