Talvine seiklus 16.05.2021 Väänas!

Mis on Xdream?

MIS?

Ace Xdream on neljast osavõistlusest koosnev seiklussari, kus kolmeliikmelised võistkonnad, liikudes jalgsi, jalgrataste ja kanuuga, läbivad maastikule paigutatud kontrollpunktid ning sooritavad lisaülesanded.

Võistlus toimub kolmel rajal (pikkused võivad varieeruda). Võistkond valib ise millisel rajale registreerub:

 A-rada ekstreemneB-rada seikluslikC-rada väga lihtne
Võitja aeg 5h 3h 1,5h
Jooks 11km 5km 4km
Ratas 40km 25km 10km
Kanuu 8km 5km 1km
Rulluisk (võib joosta või rullsuusatada) 8km - -

Kõikidel radadel käib võistlus kolmeliikmeliste meeskondade, naiskondade ja segavõistkondade vahel. Võistlusele saab kaasa elada läbides Matkasport avatud raja, kus ajavõttu ei toimu.

Kõikidel radadel tuleb läbida erinevaid lisaülesandeid. Lisaülesannete hulk konkreetselt osavõistlusel sõltub maastiku eripärast ja rajameistri otsusest.    

Lisaülesannete näited: takistusrajad, täpsuslaskmised ja -heited, orienteerumisülesanded, erinevad mõistatused, kivitassimine, heinapalli- ja traktorikummi veeretamine, karkudel kõndimine, kotihüpped, ujumine, sukeldumine, veesuusatamine, kauguse/kõrguse hindamine ning rattakross. A-rajal on vähemalt kolmel osavõistlustel üks köieülesanne.

KUS?

jääb ära P KABALA  
05. juuli P ELVA                  
25. juuli L PORKUNI  
29. august L TALLINN  

Peakorraldaja: Sten-Eric Uibo, 50 12 872, sten-eric@xdream.ee

MIDA KAASA VÕTTA?

Iga võistleja peab ise kaasa võtma jalgratta ja kiivri. A-rajal soovitavalt ka rulluisud, sest kolmel osavõistlusel on tõenäoliselt kavas lühikene rulluisutamine, mida võib läbida ka jalgsi või rullsuuskadel kasutades abivahendina suusakeppe.

Kanuu, mõlad, päästevestid ja lisaülesannete sooritamiseks vajalik varustus ootab võistkondi õiges kohas seikluse rajal.