seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

Järvelubjast ja abistamisest 28.04.2008 13:26
Pole kunagi varem kanuuga ümber käinud. Aga nüüd sai seda tehtud Klooga järve keskel. Ei olnud lõbus, sest olime nabani tihedas hõljuvas mudas ja ainukeseks eluniidikeseks oli kanuu lükkamine ca 30-40m kaugusel asuva pisikese kõrkjatuti juurde.
Aga edasiliikumine oli väga vaevaline, sest pool keha oli paksus mudas. Meenusid Pikasilla seiklused :(

Siinkohal tahaks väga-väga tänada neid võistkondi, kes meid lõpuks hädast välja aitasid (palun avalikustage end). Vastasel juhul oleks asi läinud üsna nukraks, sest olime vees olnud ca 15 min ja lõppu ei paistnud tulevat. Päästepaat oli teisel pool kõrkjapuhmast ja meid ei näinud. Näiteks mina ei teadnud enne, et kahe paadi vahel on võimalik üks ümberläinud paat ellu tagasi tuua nii, et see tagurpidi keerata ja vee eemaldamiseks kahest otsast natuke üles tõsta. Aga ettevaatlik pidi selle operatsiooni käigus olema, sest ümberminukuoht oli tõstjatel olemas.

Kui enne sissekukkumist imestasin, miks see suur järv nii madal on ja miks küll kanuu madalas vees nii raskelt edasi liigub, siis vees olles tekkis küsimusi juurde. Kust see muda/järvelubi siia järve üldse sai (lääne pool on ju suur rabamassiiv), kui palju seda üldse on ja miks vesi ei olnudki jääkülm nagu eelinfos oli öeldud.

Järvemuda pidi järves olema enamasti 1-2 m, kuid läänes võib lendmuda olla kuni 5m. Järve keskosas tekib ehk tänapäevalgi järvelupja juurde, sest järv toitub idast ja kirdest paekivikihtide vahelistest lubjarikastest allikatest.


eduard, ESTO Amatöörid (end. Matkasport)

28.04.2008 13:26
Eduard, sinu küsimuse vastus on ju imelihtne. Sa hulpisid konkreetselt pasas.
Ma ei taha ettegi kujutada, kui värvikirevas ja rahvusvahelises pasas:D
Kogu nõukaaegne pask läks ju otse järve.

Ott

28.04.2008 13:45
Ja mul oli vahepeal tõsine soov kanuust välja astuda ja kanuud edasi tõugata. Nii raskelt liikus teine selles madalas vees. Silmaga hinnates tundus olevat ilus liivane põhi:)

Alari, Kiirrong

28.04.2008 13:51
See kanuuetapp oli paras loterii ja tihti rohkem õnne kui jõuga seotud, kuna mudakihi kõrgus võis 10 meetrit eemal hoopis teine olla. Üldiselt tundus, et kalda pool oli vesi sügavam ja keskel madalam.

Mäletan ,et liikusime punktist 2 punkti 3 ja olime ikka lolli moodi põhja peal kinni. Paremalt ja vasakult 20-40 meetrit eemal panid kanuud tundus et mängleva kergusega mööda. Otsustasime siis isegi saki sisse teha ja paremale kaldale lähemale sõita. Sealt leidsimegi ühe vabama veega koridori. Ja läksime uuesti mööda kõigist neist, kes meist äsja vasakult järve keskelt mööda olid uhanud, kuna nüüd olid nemad põhja peale kinni jäänud.

Lõpu poolehakkas tunduma, et järve värvi ja pinnavirvenduse järgi oli vist võimalik aru saada, kus on sügavam, kus madalam vesi. Aga see või vaid petlik tunne olla.

Ning lisaks - kindalsti võrdsustas see järv tingimusi tugevate ja raskete meest ning nõrgemate aga kerget naiste tiimide vahel. Mida oli järvel ka selgelt näha.
Kokkuvõttes huvitav kogemus.

Alar, Evli

28.04.2008 15:17
Kui vaadata Maa-ameti ortofotot xgis.maaamet.ee , on selgesti näha, milline riba järvest on "laevatatav", milline mitte.
Endale võistluse ajal tundus küll, et tuleb mööda idakallast sõita, aga paraku olime juba pundi paremas servas ja ei hakanud diagonaalis teiste eest läbi vasakule tõmbama. Järve keskosast lõuna pool see valem ka enam ei kehtinud, vasakust trajektoorist olekski abi olnud vaid 1. pikal etapil.
Mitmete konkurentide segadused 4. punktiga olid osalt tingitud põhikaardi halvast kvaliteedist selles kohas (näeb samuti maa-ameti lehelt).

Mairolt, Bona Fide

28.04.2008 15:56
väike tänu:) kannatlikele kaasvõistlejatele viivituse pärast kolmandas kanuupunktis, kus meil õnnestus osavalt kanuu seljatada.

gerli,merli, lahe vahepala

28.04.2008 20:54
Eduard, olete meile õlled võlgu:)

Pärt ja Pille, Mine nyyd!

29.04.2008 01:06
Mairolt- äkki paned täpsema lingi või juhatad kust seda udupeent ortofotot näeb? Avanev lehekülg on tihkelt mingeid rohelisi kastikesi täis ning võhikule nagu suahiidi keel

Janno

29.04.2008 02:11
Vaata siis sealt:
kaart.otsing.delfi.ee

Kaart vaheta aerofotoks ja tulemus on näha. Pmst järve ei eristagi metsast, väike sügavam riba on sinist värvi.

Igiliikur

29.04.2008 02:34
Meie tahaks enda poolt öelda suure-suure aitäh tiimile nimega SIR! Päris mitmed kanuupunktid said suhteliselt kuiva jalaga siiski ainult tänu teile võetud! Mul punktikorjajana oli supluse vältimise üle veel muidugi eriti hea meel :)
Ja see poolteist tundi rabas koos teiega oli kah täitsa tore :)

Kristi, Tallinna Börs

29.04.2008 14:51
Aitäh, Pärt ja Pille. Järgmine kord võtan õlled kaasa.

Ott, pasa peale ma ei tulnudki :)) Aga see mudainfo pärineb aastast 1929 (nii oli viidatud koguteoses "Eesti järved").

eduard, ESTO Amatöörid

29.04.2008 20:10

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.