rahvusvaheline rattaseiklus

Foorum

B raja punkt 24 28.04.2008 13:04
Hei B-raja esimese otsa tiimid,

Kuidas teie liikusite teise rattaetapi esimesse punkti (oli vist 24 punkt)?
Kaardi peal läks justkui pikalt rada järve kaldalt, mis mingil hetkel oleks pidanud järsult paremale keerama ja siis uue rajaga kokku saaama ja lõpuks punkt.
Jah muidugi, kevadel minna sinisega triibutatud ja raba nime kandvale alale pole väga tark mõte vist, aga lootust ju oli :-)

Oli igatahes vägagi seikluslik ja virgutav kogemus turnida rattaga koos mööda selliseid laukaid kuhu tavalisel päeval ilmselt kunagi ei taipaks isegi kummikutega jalutama minna :-)))

Agur

Agur, Euribor15

28.04.2008 13:04
oli algul sama mõte, et tee läheb suht otse sinna järve kaldalt ...
aga vahepealne puuduv rajaosake + kaart ammusest ajast sundis minema ringiga ehk siis võtma kaks poolkaart edasi-tagasi

Mirko, Valusate Jalgade Spordiklubi

28.04.2008 13:23
Sai mindud ikka otse, rabast läbi, kuna seda õiget teeotsa ei märganud.
Kaotasime umbes 20 kohta, aga eks see selgub siis kui vaheajad üles pannakse.

Risto, Ikstriimtiim

28.04.2008 13:25
Läksime ka otse, teadlikult riski peale. Alguses oli pilt masendav kui oli selge, et rattaga sõita ei kannata ja tuleb kilomeetrite kaupa ratast rabas lohistada, aga tagasi ka ei tahtnud enam minna. Ühel hetkel tuli raja peal üks suurem üleujutatud ala ette, sealt keerasime järsult paremale, seal olid ka ühed jäljed ees juba. Jõudsime avatud raba peale ja hakkasime piki üleujutatud rabasiilu otse lõunasse liikuma. Kaardist midagi sotti ei saanud ja tundus, et liikusime vaevaliselt ratast lükates päris pikalt kuni paremal pool ilmus mingi kõrgem ala. Liikusime läbi puudesalu sinna ja tuli välja, et seal oli kanarbikuväli täiesti sõidetava rattateega, mis otse puntki viis.

Risk ei õigustanud, kuna tuli ikkagi 2 km ratast mööda raba lohistada, aga kuna ka ringisõites oli üsna nigel tee, siis kaotasime kokku vast 5 min (etapiaegu veel pole, seega täpselt ei tea veel). Meie etapiaeg 28.58, aga mingid ratturid me just pole, seega kiirematega ei maksa võrrelda.

Huvitav oleks teada, mis valiku tegid esimesed tiimid ja kes tegid meile jäljed rappa ette?

Neeme, SASS

28.04.2008 13:52
Arvestades läbi raba sinna mineku aega ja ringiga tagasituleku aega siis saime tänu valele teevalikule ~25 minutit vastu pükse.
Lisaks suutsime kohe etapi alguses kuhugi aia sisse ennast kinni sõita, rattad tuli üle aia tõsta.

Anti Team

28.04.2008 14:49
Läksime ka läbi raba, ei leidnud õiget teeotsa ning etapiajaks 58 min

Margus, Stokker

28.04.2008 17:26
Läbi raba otsem variant oli kindel tüng.
Tulime kanuust 2na välja ning tundus, et veel 4 rattapunni ja lõpp, aga tegime 24KP etapiga vale otsuse. Oletasime, et seal ikka mingi tee ka läheb, kuid paraku oli seal paras mülgas. Tagasi ju ei tihkunud pöörata. Seal me siis sumpasime rattad seljas. Enda rahustuseks sai välja pritsitud ka täislist sarjast “eesti ropud sõnad”;) Kui me lõpuks ikkagi punkti jõudsime (24KP), siis samal ajal olid seal ka Soosambla Suusaklubi tiim, kes sõitsid end üldarvestuses kolmandaks. Nemad tulid ringi. Hilisem vaheaegade võrdlus (meil oli etapiaeg ~32 min) näitas umbes 10 min. kaotust neile sellel etapil. Kui pea ei võta peavad jalad võtma=)

Lahinguväljal nääme!

Dan, Underwater Motorsaw Team

28.04.2008 17:33
Üritasime samuti raba vasakust servast tee etapp leida, aga keerasime otsa ringi kohe kui nägime vesist teed ees terendamas. Siis kiire otsus üritada rabast paremalt, teed(rada)mööda minna, mis jooksis samuti lootusetult rabasse ja lõpuks leidsime ennast padrikus ilma igasugu rajata. Õnneks avastasime suht kiirelt jõega paraleelsel kulgevale teele suunduva raja pealt ja kokku kaotust võis tiksuda mõned 3-5 min. Julgeim otsus paremalt suure kaarega kruusateid kasutades oli ilmselt kõige kiirem. Vähemalt rattakunnidele!

Raivo, Saarte terviserajad

28.04.2008 18:46
Kasutasime paremat teed ,mida mööda sõitsime ja mis ilusti punktini viis, pärast mööda sama teed tagasi, tee pealt 25-s punkt kaasa ja viimastesse. Mööda kruusa- ja metsateed otsustasime minna, teadsime ,et võib olla ajas pisut kaotame, aga kindla peale läksime ja tundus ,et see mõte tasus ka ära.

Sten, Oranzkapsas

28.04.2008 21:45
Raske oli küll rabast pika ringisõidu otsust teha, seda enam et nii pidi tuldud teed tagasi tulema, aga rabas on suvelgi raske liikuda ja nüüd veel rattaga..... Aega kulus 23:45, naiskond, kus võistkonna pesamuna suht väsinud.
Kolm SI-d on õiglane, järjekorrad küll veidi jamad ja randmest raskem märkida, aga eks tingimused võrdsed kõigile. (Mul muidugi jäi mõnes kohas kasvust ka pisut puudu....)
Igatahes üks ääretult lahe sportlik pühapäev, huvitav rada, imeilus ilm, mõnus seltskon jne.Suured tänud korraldajatele!!!

Marje, Männikumäe naised

29.04.2008 11:47
Ei jah, väga hull seiklus oli seal rabas. Ma mõtlesin et viskan selle ratta põõsasse ja lähen nende tüüpidega kala püüdma kes seal järveääres olid :) . Õnneks seltskond oli hea ja lõpuks jõudsime ikka punkti välja ka ;)

Martin, ikstriimtiim

30.04.2008 14:09
Selle rattaetapi võita aeg 8 min!!!!!!! Etapi keskmine kiirus 65 km/h. Tubli!

margus, stokker

30.04.2008 15:34
Üle raba minek maksis meile 18 kohta :D
Aga see eest milline suurepärane kogemus.

Tauno, Ikstriimtiim

30.04.2008 16:57
8 minutises rattaetapi võitja ajas on kala sees. Me tõepoolest võtsime lisaülesande alguspunkti ekslikult 8 minutit pärast rattavahetusalast lahkumist , kuid õige oleks lugeda meie etapiaajaks orienteeruvalt 28 minutit, ehk saades oma veast aru, võtsime punktid ikka õiges järjekorras ka. Meil oli väike hämming... :) Paluks korraldajal tabelis aeg õigeks tuunida.

Alo, Dreamers-Outline

30.04.2008 17:04
Täpsustan veel, enne kui meie kiirust taaskord imetlema hakatakse.
Orienteeruvalt 28 minutit tuli meie vaheajaks teekonnale rattavahetusalast kõigi lemmikpunkti raba ääres, ehk siis tabelikõlbuliku etapiaja saamiseks, tuleks lisada veel kahe punktivahe läbimise aeg. Seega üldkokkuvõttes peaks meie aeg täiesti tavamõistuse piires olema.
Krt, ei ole SI-väljatrükki kohe käepärast.

Alo, Dreamers-Outline

30.04.2008 18:14
Kes soovib visualiseerida otse- ja ringimineku erinevust võib joonistada oma teekonna
www.lsf.ee

Kui keegi teine sama tugevusega võistkond kannab ka omad alternatiivsed teekonnad kaardile, siis on hea võistlusvormis vaadata, mida otse või ringiminek tähendas.

Tõnis, SK Xdream

05.05.2008 17:24
tunnistan oma viga tõesti panime otse ja punkti võtsime 61 min langesime 6 ndalt kohalt 30 ndaks
:(

jaak

06.05.2008 20:14

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.