rahvusvaheline rattaseiklus

Foorum

Tänud korraldajatele 28.04.2008 03:08
Oleks nüüd ilus see teema uuesti üles võtta,et tänaks korraldajaid taaskord mõnusa võistluse eest.Aastast aastasse läheb asi edukalt ning kõik toimib,isegi ilma korraldavad nad mõnusa.Täname!
Väike mõte oleks ka lisada paaril valusal teemal:registreerimisel võiks "nobedate näppude" vooru asemel arvestada eelnevaid aastaid ja tagada varem osalenutele pisikenegi eelis;
Teine oleks täna B-raja 5-s KP,kus siiski oleks võinud olla 1-inimese punkt või rohkem jaamasid.Asi läks koledaks kätte ning seda on ka videolt võimalik näha.
Üldiselt siiski Suur Tänu korraldajatele !

Heiki, HP-Sport Team

28.04.2008 03:08
B-rajal võiks tõepoolest arvestada eelnevate aastate tulemusi.

Nii nagu tehti mägirattakrosside sarjas, kus harrastajate klassi eelmise aasta paremad ja Tartu maratonil 200 seas lõpetanud pidid liikuma edasi sportklassi.

Arbo

28.04.2008 03:20
Tänud korraldajatele väga mõnusa ja nauditava võistluse eest. Meeldis, et B-rajal oli juba paar tõsist teevalikut, st tuli otsustada, kas minna otse või ringiga. Selliseid kohti võiks tulevikus olla rohkemgi.

Ja tõepoolest, SI jaamasid oleks võinud olla mitmes kohas topelt või isegi 3 tükki. Lisaks sellele, et vaheaegu võtab 3x rohkem inimesi, kui SI pulk on randme küljes, siis on enamikel raskusi selle õigesse kohta suunamisega, mis suurendab ajakulu ja pikendab järjekorda. 5-ndas punktis läks tõesti asi päris närviliseks - seisad järjekorras ja siis lendab kohale mingi mees, kes trügib otse punkti - selline asi ajab ikka emotsioonid lakke küll.

Juhan, Webmedia Tartu

28.04.2008 10:53
Jah, olime ilmselt ka meie ühed nendest, kes B-raja rahulikku pühapäeva oma agressiivse ja ebaviisaka punktivõtmisega pisut pahameelt tõime. Samas ei näinud võimalust seista viisakalt järjekorras kuni
mesilassülem punkti ümbrusest lahkub. Seda enam et needsamad punktivõtjad lonkisid või jalutasid meile teepeal vastu- võistlemist ja pingutust nende näod küll ei peegeldanud.

Rain, ISC Adventure Team

28.04.2008 11:46
Olime A-raja 2. tiim, kes sellese punkti jõudis. Rahvamass, mis selle punkti ümber oli oli muljetavaldav. Hõigetele, et laske A-rada läbi, põhimõtteliselt ei reageeritud ja kuna järjekorras seismine polnud selles situatsioonis eriti mõistlik, olime ka meie sunnitud punktini jõuga teed rajama.

Martti, Medisoft

28.04.2008 12:19
Oli tore võistlus. Probleeme punni võtmisega rahvamassis nägime kohe ette, seepärast tuli algul lihtsalt kiiremini joosta, et olla punnis esimene. Aga nendes A-rajaga ning veel B-raja jooksjate ja ratturitega kattuvates punnides oli selge jama. Esiteks ei tohiks sellist kattumist planeerida ja teiseks, Tõnis, ära selliseid rahvarohkeid punne pane kunagi sellisesse kohta, kus punnile saab läheneda vaid ühelt poolt (igasugu varemed, koridorid ja künkad). Tekitab lihtsalt ebakultuurset käitumist ja negatiivseid emotsioone.

SI käe külge kinnitamisega oli ka ebaselgus. Tahaks järgmisel korral ikkagi selget vastust kas SI-pulka tohib ka normaalselt näpu külge kinnitada, et siis selle nöör paelaga randme küljes on?

Muidu oli kõik okas.

Priit, UMT

28.04.2008 12:30
Üsna huvitav, miks B rajakad 5 punktis äkki kogunemise tekitasid? Üks versioon oli, et suur kamp pani kaardist välja, pika ekslemise järel said kõik 5 uuesti kokku ja siis hakkasid juba A rajakad laekuma. Sellist kokkulangevust jube raske korraldajatel ette näha.
Väike ettepanek, kauguse mõõtmise või üldse sarnaste ülesannete trahv oli liiga karm.
Kirve heitmisel oli parem, lisandus umbes 2 minutit ronimist.
Korralduse kohta võiks öleda "pole paha", üks paremaid.
Tänud.

Ott

28.04.2008 12:30
Milline see B-raja 5-s punkt oli? Mis tunnusnumbriga või mitmes ta A raja jaoks oli?

A-rajalt

28.04.2008 12:44
Vaidleks Otile vastu kauguse ülessande trahvi juures. 1 min 100 meetri kohta pole just eriti palju. 100 m on orienteerumises piisavalt pikk maa et sellega eksinud kaotad minuti. Seal oli pealegi tegemist lihtsa otse linnulennult hindamisega.

Tom

28.04.2008 12:45
B-raja 5 jooksupunkt - 5 (38), Nina jalam. Meie ei kohanud seal mingit trügimist, ehkki nii enne kui pärast meid olla paras mäsu käinud.

Korraldus oli minu arust päris ok. Kas B raja esimese "vareme" punkti saba ja trügimine oli meelega planeeritud, et mass rajale ära hajutada?

Kaur, Kuriloomad

28.04.2008 13:03
Tom, minu meelest on see trahv üldisest võistluse pingutusest ja pikkuse proportsioonist väljas. Seal võiks olla mingi max. trahv, näiteks 3 minutit.
Mõni passis seal 15 minutit, proovi seda rajal tagasi teha:)

Ott

28.04.2008 13:23
Kes passsis 15min, see järelikult oli oma mõistuse kinni jooksnud ja 15min puhkust kuluski kenasti taastumiseks ära.

Martin

28.04.2008 13:32
Meie panime täpselt kümnesse distantsi pakkumisega :) päris hea oli sealt kohe minekut teha :)

T

28.04.2008 13:32
Tore võistlus oli! Kõike, mis meeldis, ei hakka ette lugema, läheb pikale. Tooksin välja vaid ebameeldivused.
1. Ühinen Otiga selles osas, et kauguse hindamise eest antud trahvid olid ülemäära suured. Kui keegi julgeb Otile ette heita, et ta ei tea, mis on o-jooksus liigse 100m "hind", siis sorry :)))
2. Tõnisel rajameistrina läks midagi totaalselt nihu, et sellise mesilassülemi suutis organiseerida? Sealt kiiresti ja elusalt läbitulek eeldas kõige inimliku minetamist :(
3. Rattaraja lõpupoole olnud punkt hoones (katakombis) Meil läks juhuslikult õnneks, saime punkti "lennult" Aga mul on kahju, et mitmed konkurendid seal ebaõnne kogesid. Kui mu mälu mind ei peta, polnud seal KP-tähist? Oli see varastatud? Või polnud seda üldse pandudki? Iga aasta on kord või paar juhtunud, et oleme sunnitud analoogset, suure kobistamis faktoriga punkti võtma. Palun, korraldajad, lõpetage juba ära! Minu ettepanek, mida olen korduvalt teinud: Kõik KP-d peaksid olema varustatud korralikult kinnitatud KP-tähisega. Kui on tegemist stiilis "kusagil hoone sees" oleva KP-ga, võiks legendis olla lisainfo "otsi"
4. Kirvevise oli puhtakujuline loterii, mille käigus loositi suuremale osale(?) võistkondadest 2 minutit lisaaega. Atraktiivne oleks olnud see loosimine läbi viia finishi joonel ja Eesti Lotost laenatud lototroni abil;)))
Aga nagu algul kirjutasin, positiivset oli väga-väga palju!

Alari, Kiirrong

28.04.2008 13:34
15 min on lisaülesandes ju tavaline, mõnel ikka juhtubja nii see peabki olema. Eelmise aasta jalgpalli- ja kuubiku-ülesannete peale läks mõnedel rohkemgi. Mulle igatahes meeldib, et pidevale lippamisele on mingi mõtlemise-sorti vaheldus :)

kaur, kuriloomad

28.04.2008 13:37

1) Tom, mis ühist on orienteerumises distantsi tunnetamisega ja selle lisaülesandega? Need on ikka kaks täiesti erinevat asja. Aga muidu oli väga huvitav lisaülesanne.

2) Kunagi tegin ettepaneku vähemalt A-raja lõpusirgel sellised firmaspordipäevalaadsed lisaülesanded ära jätta (kirvevise). Meil sellest midagi ei muutunud, aga saan hästi aru neist, kellele see ei meeldi.

3) Miks ühes punktis (punker) ei olnud tähist (juhend nõuab seda)? Varastati? Meil muidugi vedas, sest seal kõrval vorstikesi küpsetav pereisa kihutas meid kiiresti punkrisse tagasi.

Aga muidu suurepäraselt korraldatud üritus.

Andre , GoDiscover

28.04.2008 13:49
No sorry, aga jah 15 min kohapealseismiseks pidi tõesti kas jooksmisest täiesti juhm olema või pime.

Tom

28.04.2008 13:52
Aitäh korraldajtele! Super üritus, head checkponti kohad.

Viktoria, Team Skype Priimus

28.04.2008 14:02
Arbo kirjutas: B-rajal võiks tõepoolest arvestada eelnevate aastate tulemusi.
Nii nagu tehti mägirattakrosside sarjas, kus harrastajate klassi eelmise aasta paremad ja Tartu maratonil 200 seas lõpetanud pidid liikuma edasi sportklassi.

Mille alusel sa seda sundusliku klassivahetust läbi viid? Kas võistkonna nime alusel? Asi siis seda igaks hooajaks muuta pole! Või tiimiliikmete nimede alusel? Aga kui kaks B-raja "tipptiimi" liiget võtavad järgmiseks hooajaks punti uue, nn. "tshainiku"?

Alari, Kiirrong

28.04.2008 14:13
Kaugusehindamine oli hea lisaülesanne ja trahvidki olid parajad, lisaülesandel peab ju ka kaalu olema, muidu pole sel ju eriti mõtet. Ise kaotasime ca 4 min oma rumalusest (ega mõistus ei tööta 100% peale pingutust).

Üldiselt oli seekord jälle rattureid soosiv rada, nagu viimasel ajal tihtipeale. B-rajal kulus meil üle poole ajast rattaetappidele :( Eks tuleb rohkem rattatrenni hakata tegema.

Jooksurada oli muidu ok, aga nagu alati kui see on alguses, siis läbitakse see rongidena ja eriti orienteerumiseks vajadust ei ole. Peab küll tunnistama, et 4.-ga tehtud vea tõttu sattusime 5.-sse minekul ühe sellise rongi sappa ja põrutasime nende järel "kaardist välja". Kaardiserv oli küll sealsamas ja viga oli vast ca 1 min, aga selle tõttu pidime ka osalema punktivõtmise rüseluses. Korraldajatele soovitus B-raja alguses ikka rohkem kui üks SI jaam punkti panna, eriti kui jooksuetapp on esimene.

Kokkuvõtteks siiski supertore üritus nagu ikka!

Neeme, SASS

28.04.2008 14:13
Suured tänud korraldajatele! Esimene suvine Xdream (ja kohe A-rajal) jättis igatahes kustumatud muljed.
Eriliselt suur tänu aga kogu meie võistkonna poolt läheb tublile päästepaadi meeskonnale kanuuetapil. Mingi lolli juhuse läbi õnnestus meil kanuu ümber keerata keset järve (ilmselt ainuke sügav koht kogu järve peale). Omalkäel koos kanuuga sealt madalamasse jõuda ei tundunud too hetk võimalik. Umbes minuti-kahega oli päästepaat kohal ja valmis meie kanuud põhjamudast välja sikutama.
Pärast esimest kevadist suplust oli võistkonna moraal laes ja edasine võistlus puhas rõõm :)

Tom, Väle Mauk

28.04.2008 14:18
Pean ütlema omalt poolt et asjad on ikka tasakaalus.

Seekord siis meie tiimil:
1. Kauguse hindamine - 1750m ja 0min trahvi
2. Kivitorn 5 tellisega
3. Kirves esimese laksuga sisse

Võrdlen neid lisaülesandeid meie enda kogemusega eelmisest aastast, kus me pool tundi tagusime palli väravasse aga ikka sisse ei saanud. Mõni jälle ütleks selle juures et "kukepea".

Ahjaa, ning see A ja B raja punkt mis oli peale A-kanuud. Ilmselt Viivi meenutab elulõpuni seda kuidas ma talle jala peale astusin. Palun vabandust, see polnud tõesti minust väga kena tagumiste tulijate survel sinu meelepaha ohvriks sattuda :-)

Leivo, ekstreem.ee

28.04.2008 14:20
Tänud meiegi tiimi poolt korraldajatele!
Väga vaheldusrikas võistlus oi, ei tekkinud kordagi rutiini. Lisaülesanded olid kõik väga OK, meile meeldis kõige rohlem õhtuses rannas kivitorni ladumine (kes ei tea, siis rannakividest tuli laduda 110 cm kõrgune torn). Kui olime oma torni kolmanda korraga valmis saanud ja lahkudes nägime, kuidas osad kavalpead võsast hoopis tellistega tulid ja need teineteise peale püsti ajasid, siis pani muigama küll, kui rumalad olime olnud. Ikka nutikaid inimesi leidub x-dreamijate seas :))
Edu korraldajatele edaspidisekski, sest siiani pole te kvaliteedis järgi andnud, vaid vastupidi, iga korraga paranenud.

Viivi, ISC

28.04.2008 14:22
Kaugusehindamine oli loomulikult hea, ega ei vaidlegi selle üle.
Mina ei poolda õnneülessannete nii karmi karistust, ise olime seal 3 minutit ja ei nurise.
Kirves oli ka loterii, seal oli takistusriba ca 2 minutit ehk nn max karistus, igati OK.
Ehk tulles tagasi eelneva jutu juurde, võiks loterii ülessannetes olla max trahv, näiteks 3 minutit.
Ütleme ausalt, kõik panid suht umbes, kellel joppas kellel mitte:)

Ott

28.04.2008 14:23
Halloo kõik te, kes nutate, et olete aastaid olnud B-rajal ja nüüd peate teiste uustulnukatega võistlema registreerimisel "nobedate näppude voorus"... Tulge üle A-rajale, seal on hoopis rahulikum - saad sõita omas tempos, keegi ei trügi, aega on oi kui palju. Ja väga vinged lisaülesanded, 30 meetrise torni otsast köiega laskumine oli übermõnus. Õhtul lõpetades, aega kulus 8 h 20 min, oli tunne hoopis parem kui B-rajal rabeledes.
Lisaülesanne, mille tulemuseks on kivitornid rannas, muudab kindlasti folklooriuurijate arusaamu eestlaste vaba aja veetmise vormidest :-)
Ja harjutage aga kodus kirveloopimist, tea kuna seda jälle vaja läheb!

Alo, Alo ja Õed

28.04.2008 15:28
Kiirrongi Alari'le ütleks vastu, et kirvevise ei ole üldse loterii, see on puhas randmetöö, tunnetus :-) Kirvest on täiesti võimalik visata selliselt lähedaselt distantsilt kinni 50% õnnestumisega.

Me saime kirve kinni 3nda korraga, kusjuures kõik 3 korda lendas kirves õieti tera ees pakku, lihtslat 2 esimest korda oli vise liiga nõrk. Aga jah, kuulsime et mitu tiimi sai kohe esimese viskega asja aetud.

Aga jah, kuigi pulss ei olnud üldse punases, siis selgus, et silmamõõtu meil ei ole. 13 minutit istuda ja vaadata kuidas tiimid rajale tormavad ja langeda 48ndaks oli piisavalt nõme. Ainuke rõõm oli pärast tõusta 48ndalt lõpuks 14ndaks, pidevalt sai mööda uhatud ja emotsioon oli seega hea.

Alar, Evli

28.04.2008 15:30
Nõus "Alo, Alo ja Õed" arvamusega. Kui soovite mõnusat seikluspäeva ning sportlikud ambitsioonid olemas (ilmselt siinkirjutajatel on, muidu ei nurisetaks KP-des valitseva segaduse ja trahvide pärast), siis tasub osaleda A-rajal.

erik, Nike ACG

28.04.2008 15:42
Tore lugeda Alo kommentaari:) Alo mäletatavasti oli just üks neist kes siinses foorumis korraldajaid B - raja kohti suurendama suunas ja kõigest hingest A- rada püüdis vältida. Nüüd, peale esimest A- raja etappi on jutt hoopis teine! Võtke eeskuju kõik need, kes A- rada pelgavad! Pole nii hirmus midagi.

Korraldajatele suur tänu! Väga vaheldusrikas rada ja huvitavad lisaülesanded. Mulle meeldis ka see, et kaart oli: 1) vastupidavast marerjalist 2) kõik etapid kompaktselt ühel kaardil. Ning mis peamine: hea meel on sellest, et seekord oli A-rajal arvestatud ka keskmisest aeglasemalt liikuvate võistkondadega - enamus sai siiski etapi kontrollaja jooksul läbitud ja kõik lisaülesanded tehtud.

Maret, AK8

28.04.2008 15:49
"Mis ühist on orienteerumises distantsi tunnetamisega ja selle lisaülesandega? Need on ikka kaks täiesti erinevat asja. Aga muidu oli väga huvitav lisaülesanne.
Andre"
Ma ei tea kaua sa orienteerumas oled käinud, kuid alustades o-treeningutega oli see üks esimesi harjutusi - tunnetada maastikul olevaid kaugusi nii silmaga kui ka joostes, sest alatihti on orienteerumisel punkt "koht metsas" ehk keset metsa on üksik puu või midagi sarnast ning lähim orientiir on võib olla 300 m kaugusel, siis aitab ainult suund ja kauguse tunnetus!
Meie panime 1600m ja saime 0
Tõnu T Ariel Team B

Tõnu Tänav, Areal Team B

28.04.2008 16:49
Orienteerumises on vaja "tunnetada" (või täpselt sammudega mõõta) läbitud teepikkust. Silma järgi objekti kauguse hindamist pole küll siiani vaja läinud ;)

Aga lisaülesandena, nagu öeldud, oli see väga bro.

Neeme, SASS

28.04.2008 16:59
Suured tänud korraldajatele ja rajameistrile!
Olles antud maastikel 3 korda Libahundi Jälje nimelise ürituse rada teinud, üritasin kasutada head maastikutundmise eelist. Mitmel juhul see ka õnnestus (pms rattaetappidel), aga Pakri panga serval panime vastupidi, liigse enesekindluse tõttu 10 min puraka.
Samas oskas rajameister üles leida ka selliseid kohti (objekte), milledest ma teadlik polnud. Igatahes väga hea töö! Ja kaardi materjal / kujundus oli 5+! Lisaülesanded väga head, kuigi kivitorni ladumises oleks võrdsuse huvides korraldajad pidanud vist 100m raadiusest kõik tehiskivid ära koristama:). Tore oli vaadata kuni 50 valmisehitatud torni kui kohale jõudsime. Veel toredam oli see, et tagumised tulijad ei hakanud marodööritsema ja neid lammutama, et saada osades tornides (nt Ekstreem.ee omas:) sisalduvat sobivamat ehitusmaterjali. Aga eks veab ju tavaliselt ikka nutikamatel.
Kanuuetapi põnevaimaks elemendiks oli punktikohtades randumine - nagu mesilased tarusuul:) Jah, seal vist mõni paat ka ümber läks.
Üks pisidetail: mitmed punktid (53, 36) olid pandud liiga kõrgele arvestamata kasvuga 170cm ja vähem ning sellega, et randmepaelaga on kiireks märkimiseks vaja 2 kätt. Ei räägi laes olnud punktist 64, kus selgelt eeldatigi koostööd, aga majas, kus oli kanuuetapi 6. punkt, tuli käia üksi ja tihedas rahvasummas ei saaks eriti ka midagi jala alla otsida. Usun, et oli ka minust lühemaid (eriti naiskondades), kellele need punktid võisid tüütut vaeva pakkuda.
Aga kokkuvõtteks: 5+ etapp!

Mairolt, Bona Fide

28.04.2008 17:10
megalahe üritus, eriti meeldisid lisaülesanded. lihtsalt huvi pärast küsin, kas kaartide mittevastavus maastikule oli taotluslik?

ja täname ka võistkondi 41 & 81, kes meil purunenud rattakummi parandada aitasid.

merje, EROK ladies

28.04.2008 17:57
Tänaks ka Salomon teami poolt korraldajaid hea töö eest.
Nagu kommentaaridest selgub - nii palju, kui on kommenteerijaid, nii palju ka erinevaid arvamusi.

Ise julgustaksin korraldajaid veelgi enam eksperimenteerima - see kord oli suurim osakaal rattal, väga hea, las teinekord olla rohkem jooksu või miks-mitte, kanuud. Ja sprindietapil oleks äkki võimalik kasutada ka viitstarti.

rohkem seiklust = rohkem fun-i

Heiti, Salomon Adventure Team

28.04.2008 18:00
Tõnu, sul on õigus, binokliga orienteerumises mul pikaajalist kogemust ei ole. Olen harjunud veidi vähesema nähtavusega. Aga Neeme juba selgitas, mida öelda tahtsin. Kuna mina küll tean, et sa oled üsna kaua orienteerunud, siis võta näiteks öö-orienteerumine ja see "üksik puu" ning siis peaksid aru saama küll mida mõtlesin. Ehk ilmselt mõni mees, kes eile üpris mööda pani, saab selle puu aga väga hästi kätte. Ja ka järgmine kord. Kas ei või juhtuda, et reeglina hoopis paremini, kui need kes eile täppi panid? Aga et fookus ära ei kaoks, siis oli väga lahe ülesanne.

Andre, GoDiscover

28.04.2008 23:05
Tänaks meiegi võistkonna poolt korraldajaid :)
Super üritus! Esimeselt suviselt xdreamilt saadud positiivset emotsiooni on raske sõnadega edasi anda. Rada oli vaheldusrikas, vahest uisku oleks võinud pikemalt olla. Lisaülesanded andsid paraja koormuse nii kehale, mõistusele kui hingele. Lihtsalt huvi pärast küsin, kas keegi veel peale meie teami ja ühe meeste võistkonna ootas punktist 8 punkti 9 liikudes rongi järgi :P Pakun, et meil läks sinna rohkem aega, kui kauguste hindamise trahv. Ega see määrav olnud, aga tagantjärele teeb nalja :)
Edu korraldajatele edaspidiseks! Jääme huviga uusi väljakutseid ootama :)

Anna-Helena, Vigased Pruudid

28.04.2008 23:24
Tõnu, minu teadmist mööda käis Andre juba siis orienteerumas, kui veel polnud sündinudki:)

Alari, Vigastusega väljas

29.04.2008 03:14
Kuna ise seekord vöistelda ei saanud, siis osalesin pealtvaatajana.

Absoluutselt hea on see, et saab osta endale selle nö avatud raja kaardi. Veel ägedam on see, et tolle kaardi peal on vöitjate arvatavad punkti jöudmise ajad. Enam-vähem need ka klappisid, välja arvatud B-raja teine rattaetapp. Ja väga hea on see, et vöistlejad (peamiselt B-rada) läbisid korduvalt vöistluskeskust ning lisaülesandedki (ikka B-rada) olid käe-jala juures. Nagu loodud pealtvaatajale.

Ainult üks aga. A-raja need vaadatavamad lisaülesanded oleks vöinud ka kuskil lähemal olla. Mitte ei jöudnud A-raja vöistlejaid vaatama, aga oleks väga tahtnud. Ja nii kujunebki löpuks välja see, et B-rada on vöistlus pealtvaatajatele ja A-rajalised teevad omaette kuskil eemal sporti. Ja löpuks löpetavad ka vöistluse siis kui mass hakkab juba laiali valguma.

Vöib ikka tuska tekitada küll kui rassid ja rassid, aga keegi kaasa ei ela ja keegi pilti ei tee, sest rapsid vöistluskeskusest liiga kaugel.

...samas möistan, et tegu vöis olla vaid juhusega, mis oli tingitud maastiku eripärast. Paldiskis lihtsalt on neid lisaülesannete tarbeks vahendeid enam kui Kloogal.

Muidu, aga edu :)

Liina

29.04.2008 12:05
Mis mõttes kirvevise rohkem loterii on kui näiteks jalgpalli väravasse löömine???
Mõlemad võivad keerukad (ja loterii) olla kui sa pole enne seda teinud
ja mõlemad on ülilihtsad kui sa oled seda enne paar korda proovinud (nii väikse maa pealt on kirvevise isegi lihtsam - vähemalt 8 korda saab 10-st viskest kindlasti pakku kinni)

Lisaülesanded on toredad, võiks rohkemgi olla :)

Martin

29.04.2008 13:39
Liina, seda on vast korraldajatel liiga palju nõuda, et nad suudaksid radade planeerimisel ka pealtvaatajatega lõpuni arvestada ning seda veel A ja B raja omavahelises suhtes. Jätame neile ikka hingamisruumi ka.

Andre, GoDiscover

29.04.2008 13:41
Martin, ära ja mulli, jalgpall on maailma-ala. Norrakate jaoks on hobuseraua vise elementaarne, samuti on kauboide jaoks lasso heide elementaarne. Nemad ei räägi seal õnne faktorist.
Meie jaoks on kirve viskamine loterii ja õnn. Ülessanne ise oli muidugi tore ja õnneks oli saadud max trahv normaalne.
Kirve viskamine sõltub kaalust ja kaugusest. Piisab, kui ühte komponenti muuta ja oledki varrega vastu pakku visanud.

Ott

29.04.2008 13:48
Ega ma nõuagi, lihtsalt tegin tähelepaneku, et kui võimalik, siis võiks nii ja naa. Ei pea tegema midagi.

...sest tegelikult oli üldjoontes köik väga hästi. Pealtvaatajana rääkides.

Liina

29.04.2008 13:49
Liina, avatud rajal oma liikumistee määramine sõltub suuresti sellest kumma rajal tuttavad/omad kaasa teevad. Mõlema paralleelselt pealt vaatamine läheb väga kiireks siblimiseks, millest kujuneks autoga liikudes küll rohkem võistlejate segamine kui kaasaelamine.

Meie (haigete ja vigastatutena :) ) saime küll oma võistkonna ja teiste A-rajaliste tegemistest suurepärase ülevaate (seevastu B-kaid nägi tõesti vaid korra).

Siiri, VAUDE

29.04.2008 14:08
Kiidaks veel punktikohtunikke, kes kordagi (vähemalt meie sealviibides) pead ei kaotanud, selgelt seletasid ja reeglitest kinni pidasid. Esimest aastat A rajal ja otsusega väga rahul. Kõik ülesanded (ka tavaline orienteerumine ja kogu võistlus) on ju loterii kui nende sooritaja seda ei oska. Kirveviskel tuleb randmega nagu kärpsepiitsaga lüües lõdvalt visata. teadsin seda ja sain sisse esimese korraga.
ühtin teistega et 5 punkt ja varjend lõpus olid korralduse apsud. Varjendi juures meie ajal oli (õhu)püssiga (punase autoga, äkki uued punkti tähise omanikud?) seltskond, kes korraks eelmise aasta maaomanikke meelde tuletasid :)

5+ raja ja ülesannete eest.

aitäh

Esko, FPT Hemohes

Esko

29.04.2008 14:08
Ott,
Jalgpall on samasugune loterii ja õnnemäng kui on tegemist sellise viltuse, mättalise väljakuga nagu möödunud aastal JA sellise tiimiga nagu meie :-)

Meie tiimi kõik kolm liiget üritasid palli väravasse saada, kuid ürituseks see jäigi - vähemalt pool tundi läks selle nahka + trahv lisaülesande mittesoorituse eest. Me ei süüdista selles korraldajaid. Lihtsalt me pole jalgpallurid.

Kui aga oli vaja ühel xdreamil püssist märki lasta, teisel korral kirvest visata jne - oleme teinud need täiesti puhtalt ja esimese sooritusega.
Ja kirve ülesanne oli lahe ning võimalik trahviring nii väike, et võrreldes jalgpallis tulnud kaotusega pole siin midagi võrrelda.

Leivo, ekstreem.ee

29.04.2008 14:18
Leivo, no seda ma ju räägingi, et kirves oli loterii aga saadud max trahv oli normaalne:D
Ja jalgpallis pole väljaku pinnas üldse oluline, pall võib lennates väravasse minna, teie trahv oli muidugi ebaloomulik:D

Ott

29.04.2008 15:41
Tänud meeldiva seltskonna eest nii kaaskulgejatele kui korraldajatele, kes on juba kindlasti teel Karksi-Nuia poole nõgeseid istutama.
Paar märkust ka: sinna kõrgepingeliini alla oli jäänud kahjuks mitu silda paigaldamata ja tee punkti 24 oli täiesti alfaltkatteta. Loodame, 3 punkti lõikamisel saadud jalgade mudavanni toniseeriv effekt kestab järgmise korrani ;)

Ja tänud poisile kes aitas vältida puu otsast alla kukkumist ja sellele poisile ka, kes meid maabumisel abistada püüdes oma kehaga kalda sügavust demonstreerima juhtus.

Epp, vahuriinglid.blogspot.com

29.04.2008 21:26
Suur-suur aitäh MD-le ja eriti Tarvo'le abistavate käte eest A-raja lõpuosas punkripunkti lae alt võtmisel! Leidub ikka viisakaid mehi kes naisi lae alla tõstavad! Meie edasine käitumine parema teevaliku ning Pilvi õnnestund kirveviskega oli küll laiduväärne, aga eks me järgmistel kordadel peame ennast paremini üleval. Võib-olla :)

Ja korraldajatele tänud järjekordse eriti meeldiva seltskonnaga ja ilusa ilmaga sportliku pühapäeva eest. Oluline osa oli hästi!

Elo, ISC Team

01.05.2008 03:40

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.