seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

koosliikumine, no jälle! 28.04.2008 02:30
pagan, koosliikumise reegli eiramise eest ainult 15min trahvi? Nii palju jama ja ei ühtki nädispoomist?

Vana teema jälle üles... aga - foorumis selgub tõde.

risto, metsapeatus

28.04.2008 02:30
Juhendist selgub, et nii ongi. MOTT.

Teiselt poolt vaadates:
"Ühe võistkonna liikmed peavad läbima kontrollpunkti 5 minuti jooksul." - kui punkt on vahetusala ning võistkonna liikmed läbivad punkti sõna-sõnalt 5 minuti jooksul või kauem, ning kui osa komposteerib saabudes ja osa lahkudes, siis on mis?

Vahetusala puhul on punkt läbitud pikalt ja pidevalt ja korduvalt, samas arvuti ütleb, et "ei ole läbitud 5 min jooksul" -> +15min.

Kah jama.

risto, metsapeatus

28.04.2008 02:39
Risto, nii ongi. Meeskond mitte ainult ei liigu rajal koos, vaid ka tegutseb koos kui üks meeskond. Seal hulgas siis lepivad omavahel kokku, kas kõik võtavad punkti vahetusalasse sisenedes, või sealt väljudes. Tegu on ikkagi võistkonnavõistlusega. Ei ole ju kuigi raske.

Alar, Evli (endine Suprema)

28.04.2008 03:00
Mõni tarkus tuleb üsna raskelt ja takkajärele.

Tagasisideks Korraldajatele - 3 pulka on üsna palju tüli.
Vaatleja põõsas + rikkumisel 1h trahvi, kompromissideta, peaks sama eesmärgi täitma ja on palju odavam.

risto

28.04.2008 15:40
Omad vitsad peksid ka meid seekord. Ei võtnud juhendit täie tõsidusega selle 5 min osas ja ei osanud oodata probleemi selles, et tornilaskumiselt tulnud esimene mees jõudis alla üle 5 min varem kui teine. Kusjuures esimene ei teadnud, et teine mees pidi peale tema lahkumist torni tükk aega trakse ootama.
Aga juhend on juhend ja nuriseda pole midagi. Järgmine kord tähelepanelikum.
A-raja kõige esimene, kanuueelne punkt oleks võinud ka 1 mehe punkt olla.

Mairolt, Bona Fide

28.04.2008 16:06
Kolm kiipi vähendab kõigi stressi, keegi ei pea kedagi kahtlustama ja kedagi jälgima. Sest ikka on neid, kelle jaoks on vajalik mõningane nurkade lõikamine.. No komposteerigu ühed lahkumisel ja teised tulemisel kui see neile sooja tunde annab. Häbi läheb üle aga medal jääb?

m6mm, Buena Vista Racing Club

28.04.2008 16:14
Jah, 3 kiipi oli veidi ebamugav, kuid sellegipoolest täiesti õige süsteem ja mina soovitan sellega igatahes jätkata. Kõik tiimi liikmed peavad ühtmoodi tugevad olema ja kõigis punktides ära käima nagu meeskonnavõistlusele kohane. Liska nagu Marko ütles välistab see kahtlustamise ja süüdistamise. Küll selle randmega punkti võtmisega ka ära harjub.

Alar, Evli

28.04.2008 16:36
Neile, kes veel ei tea, uued SI pulgad on nii tundlikud, et piisab kui pulga ots vastu auku panna, ei ole tingimata vaja auku sisse pista (ok, loodame, et keegi seda juttu nüüd kontekstist välja ei rebi ;). Igatahes saab niimoodi kiiremini ja ka teistel vähem ootamist.

Orjenteeruja

28.04.2008 17:04
osa ülesandeid on lihtsad inimestele, kes on 1.80 & pikemad (näiteks punktis 35 ehitasime me ikka ilusaid püramiide, et punkti kirja saada)

merje, EROK ladies

28.04.2008 17:54
miks randme külge ? Endiselt sai täiesti vabalt panna SIpulga sõrme otsa, pulga külge kinnitatud nöör tuli lihtsalt käelindist läbi panna ennem kinnitamist. Kuna see ilmselt paljudele tuumateadusena tundus siis järgmiseks korraks soovitus, pandagu suur illustratsioon püsti.

cheers

28.04.2008 18:49
Kas sa cheers, võistlusel osalesid? Kui jah, siis järelikult ei teinud stardikohtunikud oma tööd piisava põhjalikusega. Juhend käsitleb Si-pulga kinnitamist piisavalt selgelt. Asja mõte oli vältida seda, et üks võistkonna liige käib mitme Si-pulgaga punkte võtmas. Kui käepaela ja SI-pulga vahele panna veel lisanöör, mis on üljuhul lahtisõlmitav, siis mis on asja point?

Alari, Kiirrong

28.04.2008 19:00
Mairoltile: tornist laskumise punktis olin mina pealtvaataja ja "õpetasin" esimesena tornist laskunut, et ära komposteeri enne, kui teine liige kah alla jõuab. Selle peale hüüdis üks korraldajatest, et selles punktis pole komposteerimise vahe oluline. Samas see mees, kes trakse aitas jalga panna, ütles, et tema ei tea midagi, tema peab ainult traksidega tegelema.
Aga esimene liige igaks juhuks ikka ootas ära teise liikme allalaskumise.
Kas seal siis ikka kehtis see 5 minuti nõue...

Kaido Hallik, Medisoft

28.04.2008 20:45
Käisin küll võistlusel, pulk oli näpus, pael jooksis pulga küljest randmepaelast läbi ja kohtunik naeratas stardis kontrollis ja ütles et nii on õige. Pael ei tundunud väga lahtisõlmitav, ja ausaltöelda ei tulnud mõtetki.

cheers

28.04.2008 21:28
Kaidole:
Jah, seal saime 45:2=22,5 min trahvi. Mina (samuti pealtvaataja) mõtlesin seal rohkem sellele, kas on ikka õige, et kolmas ülesande lõppu märkima ei pea. Vestlesin kohtunikuga rohkem sel teemal ja sain kindla vastuse, et ei pea. Kui nüüd vaadata alade vaheaegu, siis kuna minul oli suur SI, puudub meie tiimil (ja mitmel teisel) seal vaheaeg. Lihtsam oleks vist olnud lasta ka kolmas märge seal teha.
Aga saan ka aru, et sellise mastaabiga võistluse korraldamisel ei suuda keegi kõiki tuhandeid nüansse ette näha.
Kolme SI-pulka aga pooldan vaatamata troppidele komposteerimisel.

Mairolt, Bona Fide

28.04.2008 23:39

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.