Foorum

Teekonna salvesti? 14.01.2008 14:00
Heia seiklejad.

Kas keegi teab järgmistele nõuetele vastvata vidinat:
* salvestaks endasse geograafilisi asukohapunkte
* võimaldaks neid sealt hiljem mõnes üldtuntud formaadis (GPX, KLM) eksportida
* omaks suurt mälumahtu
* omaks pikka salvestusega (või tracki jätkamisvõimet peale akude vahetust )
* EI omaks ekraani, kust infot on võimalik jooksvalt lugeda (see nõue on tähtis)

Sinna kanti lähev frwd, kuid need suudavad jooksvalt infot edastda, pealegi tulevad nad koos pulsivöö ja kellaga mida mul vaja pole.

See "musta kasti" nõue tuleb asjaoludest, et paljudel võistlustel on keelatud igasugused elektroonilised seadmed mis väljastvad kiirust, distantsi (või veel hullem koordinaatinfot). Va siis ratta odomeeter.

Väga mugav on hiljem rada kaardile lükata, pliiatsiga on "lowtech" ja ega neid ekslemisi iga kord enam mäletagi ;).

Andres P

14.01.2008 14:00
Kas see on õige asi? www.globalsat.com.tw

Müügi info: www.hinnavaatlus.ee

Teine võimalus: www.globalsat.com.tw

Sergei

14.01.2008 22:17
Tänks.
Ok, hakkab looma, siit sain kätte vajalikud võtmesõnad.
Lisatingimus muidugi et asi peab olema veekindel.

Andres P

15.01.2008 13:08
Selliseid datalogeriga kelli on erinevaid! Timexil on, vt timex.com; suuntol ja Polaril peaks ka olema. Seade koosneb käekellast, GPS vastuvõtjast-andmesalvestist ja südamevööst. Pärast saad Google Earthi ja lisatarkvaraga vaadata läbitud tracki, kõrguste vahesid ja pulssi reaalajas. Osadele mudelitele saab lisaks osta jalgratta kinnituse, et gps'i rattaspidona kasutada. Ükski nendest seadmetest ei ole klassikaline ekraaniga gps, ehkki, koordinaate saab vist siiski jooksvalt lugeda küll.

siim

16.01.2008 19:25
Suuntol ja Polaril pole - mul on endal Suunto t6 + gpspod. Sellega saab ainult kiirust ja distantsi. Koordinaatinfot ei saa. Samuti on GPS vastuvõtaja toiteeluiga suht lühike ja kella mahub liiga vähe andmeid. Garminil ja POlaril on veel ka 1 tükis olevaid vidinaid, aga puudus jällegi lühike toiteiga.

Pareguseks on parim asi mis leidnud - www.brickhousesecurity.com

Andres P

17.01.2008 12:03
Kas Winter Xdreamil on GPS lubatud?

pontu

Korraldaja vastus:

KORRALDAJA VASTAB:
Jah! Xdreami poolt korraldatavatel võistlustel on GPSi kasutamine lubatud.

Tõnis, SK Xdream

18.01.2008 12:29
Timexi puhul on võimalik kaasa võtta ainult õlavarre külge käiv GPS seade ja taskusse käiv salvestusseade. Kella ei pea kaasa võtma, siis ei ole ka ühtegi ekraani, millelt kordinaate, suunda või kiirust/distantsi vaadata. Eelmise aasta Pühajärves ujumise elasid nad ka ilusti üle. (Salvestusseade on natuke kapriissem ja selle veekindlasse kotti panemine võib olla hea idee). GPS ja salvetaja suhtlevad omavahel raadiosignaaliga.
Hiljem saab kasutada sellist tarkvara www.zonefivesoftware.com, mis mitte ainult ei näita rada, vaid ka südame tööd, kiirust jne igas salvestatud punktis.
Samas on selle salvestaja probleem natuke väike maht Xdreamide jaoks. B raja salvestab tervenisti ära, kuid A rajal saab ruum enne otsa - vähemalt mul, kes ma esimeste seas ei lõpeta. Korra on salvestamine pooleli jäänud ka ekstra tihedas metsas, kus GPS signaal 10 minutiks ära kadus. Ja korra jäi salvestamine pooleli, sest rattasõiduga suutsin kuidagi nupu vastu minna, mis ta välja lülitas.

Remy, Teadmata kadunud

30.01.2008 13:50
Kindlasti peab sellisel seadmel olema uuepõlvkonna tundlik SiRF Star III GPS vastuvõtja. Vastasel korral jääb tundlikus kindlasti nõrgaks metsas liikudes. Ise olen kasutanud seda www.globalsat.com.tw ja seni probleeme olnud. GlobaSat-l ka ilma ekraanita logger-id olemas.

aivo

15.02.2008 16:33
Küsimus: kas keegi teab tarkvara/playerit, mis suudab GPSi andmeid nö filmina mängida? Kas sealt tarkvarast saab ka filmifaili exportida?

Põhimõtteliselt on huvi samasuguse tarkvara vastu nagu FRWD replayer, aga kahe erinevusega:
* Suudab suhelda igasuguste GPSidega, mitte ainult FRWDga.
* Saab taasesitust exportida filmifailina (.avi, .wmv).

Tõnis, SK Xdream

26.02.2008 00:30
VeoGeo võik solla märksõnaks. Ma lisan siia ühe huvipakkuva lingi www.veogeo.com

Vaadake ja nautige.

Väino

28.02.2008 13:48

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.