Talvine seiklus 04.03.2023 Maardus!

Foorum

RUMMU TULEMUSED 05.09.2022 09:08
Rummu tulemused vajavad suuremas mahus käsitööd/kontrolli ja saavad valmis täna hilisõhtuks/ööseks. 😃

Vabandame!

Sk Xdream

05.09.2022 09:08
Kiitus rajameistrile ja põnevale rajale ning ka formaadile. Mõte tulevikku:
Kui minirogaini formaati kasutada, siis võiks kas kiiremad tiimid kõikides rogainides suuta kõik punktid võtta või siis mitte üheski. Sisuliselt seekordne "viimane rogain otsustab kõik" tekitas olukorra, et kui rajal tunni või kaks võita, aga viimasel rogainil (kus vaid üksikud jõudsid kõik punktid võtta) punkti võtmata jättes, siis oled tulemustes mudas.
Võib mõelda ka tulevikus ajaboonust anda vms, et vähemalt spordi tulemused saaksid sportlikumaks.
(Kui varasem formaat paika jääb, siis soovitaks ka seal ümber hinnata ajatrahv KP mitte läbimise eest olukorras, kus punkte on u 90tk, on trikikaid ning ninapidivedamisi ning ühe KP, nt lisaülesande soorituse järel, märke tegemata jätmine võrdub ajatrahviga mis on 15% võistlusajast.)
P.S. Palun tulevikus kaarti igale võistkonnaliikmele ;)

Timmo, La Sportiva

06.09.2022 11:08
Timmo kommentaarile reageerides, siis mina arvan, et praegune formaat oli suurepärane. Ülesanded-punktid ennekõike ja seejärel alles aeg. Loomulikult on näha, et meie võistkond sellest võitis ja nende oma kaotas. Aga essentially ma arvan, et see on ka parem lähenemine, sest premeerib mõistust tuima panemise üle ja teeb võistluse mängulisemaks. Ja see on minu jaoks see, what xdream is all about ja mis paljuski tegi käesoleva etapi nii ägedaks.

Kaarte võiks jah olla 3 ja kui need palju maksavad (suurepärane kaardimaterjal, kiitus-kummardus), siis võiks pakkuda tiimidele, et nad saavad ise otsustada mitu komplekti ostavad.

Ääremärkusena mainiksin, et kuna sellise formaadi puhul on kriitiline, et millal võtad "uue etapi esimese punkti", siis joogipunktides peaks võetav punkt olema vahetusala ja joogipunkti-vahelisest sirgest kõrval ja soovitavalt selline, kuhu oma selle pulga sisse pead pistma. Siis saab joogipunktis vajadusel hinge tõmmata ja ei pea põdema uue etapi ajalimiiti mahtumise pärast. Ja need kaugloetavad võiks olla niikuinii stardi'st esimestes 10-s punktis, et vältida massirahutusi.

Üldiselt ka kiitus teistele osalejatele, kes võtsid järjekorda ja ei tekitanud liiga hirmsaid segasumasuvilaid punktide ümber, kuigi neid kippus tekkima. Aitäh!

Anto, VTP

06.09.2022 11:32
Kas kusagile saaks teekitada ka loetelu võistkondade osaliselt võetud punktidest? See on siis punktid, kus pole kõikide liikmete märget?
Ma loen oma võistkonna peale vanglast kokku 5 punkti, mis ei ole tulemuses arvesse läinud, aga punktides käidud sai ja oma teada ka igal pool pulgad piiksusid. Keegi meist pole esimest korda sarjas, et raske uskuda, et just vanlgas punktide korrektne märkimine ununes.

Tauno, Kolm Kiiret Karu

06.09.2022 11:48
Tauno, mina saan praegu nii aru, et need vangla punktid, mis ei ole hetkel arvesse läinud on kattuvate numbritega punktid (esimesel jooksuetapil olid samade numbritega punktid), ehk korraldajad saavad oma exceli harjutust jätkata :)

Merike

06.09.2022 12:29
Oh sa tursk! Nagu linnud Tõnisted ütlesid: "oli mida analüüsida".

Vanglas oli kahel punktil korduv number. Jaam #91 oli tegelikult #94 ja arvesse läks vaid üks. Ja jaam #50 oli ka esimeses jooksus - jälle läks arvesse ühekordselt.

Arne, Cybernetica

06.09.2022 12:30
Päris nii see siiski pole, kõik jaamad, mis olid vanglas nn topelt, algas number 1ga e. 150, 151 jne, aga tulemustes on seatud kuvama sama nr, mis legendis. Kui midagi tundub kahtlane, saatke palun meil alar@xdream.ee täpselt nende KPde kohta ja vaatan õhtul üle ning vastan.

Alar Valdmann, SK Xdream

06.09.2022 14:57
Kõik Sport raja tiimid, mis võtsid ära kõik punktid (478). Tracki järgi käisid nad nii punktis 91 kui 94. Aga tulemustes on vaid esimene 94. Tracki järgi käisid nad punktis 50 aga seda ei ole tulemustes. Ma hakkasin oma tiimi tulemusi võitjatega võrdlema ja sealt tuli viga sisse.

Arne, Cybernetica

06.09.2022 15:29
Abiks punktiarvestajatele. Võtsime kõik punktid õiges järjekorras. Võrdlen Kaarti (veebist),SI-pulga väljatrükki ja tulemuste punktitabelit. Anomaaliad on:
Rummu karjääri äärsel joonel oli varemetes 2 punkti väljatrüki järgi 40 ja 41. Tabelis on neist vaid 40.
Vangla hoovi sisenedes võtsime kohe järjest 91 ja 51. Kumbagi ei ole Tabelis. Väljatrükil on 51 asemel 31. 91 on väljatrükil ka õige.
Vangla hoovis peale 27 võtsime 50. Tabelis seda ei ole. Väljatrükil on 35

Alan, Töllerdised

06.09.2022 20:31
Tänud kõigile reageerijatele, tulemused on nüüd üle vaadatud ja uuendatud ning punktisummad kasvasid märgatavalt. Vangla punkte vaadates palun arvestada, et 51=31 ja 50=35, tänud Alan! Kui kellelgi on veel midagi kadunud, palun kirjutage endiselt alar@xdream.ee

Alar Valdmann, SK Xdream

06.09.2022 22:19
Anto ei saanud ilmselt minu postituse ideest ega põhjusest aru. Kõik oli äge ning kaotajaks ka nagu enda tiimi ei saa pidada.

Lisan oma eelmisele kirjutisele "mõtted tulevikku":
Kuna formaat vääriks kordamist, siis võiks mõelda tulevikus anda võistkondadele ette ka nn roadbook, kus on näha mis alad tulevad, kus kui pikad ajalimiidid ja kui palju mingis lõigus punkte on võimalik koguda. Momendil ei olnud teada, millal saabub päästev finiš. See mõjutas eelkõige viimaseid võistkondi, kus jõuti vangla-rogainile ja avastati, et kuigi ala aeg on 40min, siis võistluse kontrollaja lõpuni on 20min. See teadmine võimaldaks tiimidel oma taktikat planeerida, kus varasemalt punkte võtmata jätta, et siis magusamas kohas aega realiseerida.

Timmo, La Spotiva

06.09.2022 23:17
Kas hooaja koondtulemused ka tulevad?

Arne, Cybernetica

07.09.2022 00:04
@Timmo. Sinu mõte oleks siis, et iga kaardi nurgas oleks väike tabel kus on veergudeks kontrollaeg, kogutavad max punktid ning etapi tüüp (jooks/ratas) ja ridadeks kõik võistluse etapid? See oleks jah äge.

Mis mind ennekõike ajendas kirjutama oli just see, et ma pooldan sellist süsteemi, kus on tulemused punktipõhised ja aega võrreldakse kui punktid võrdsed. Kui punkti võtmata jätmine annab lihtsalt trahviminuteid, siis see loob teise mängu minu meelest. Ja seda praegust toetas väga hästi etapipõhine valikorienteerumine - ei olnud ettekirjutatud lahendust.

Anto, VTP

07.09.2022 05:57
Ja need minirogainid võiksid olla ikkagi valikuvariantidega, et rahvas liiguks alguspunktist erinevasse ilmakaarde, mitte nagu esimene jooksukas, kus 95% läksid sama valikut, sest muud mõistliku varianti lihtsalt polnud.

Kui maastik muud moodi ei võimalda algust ja lõppu kaardi keskele asetada, siis lõpu kohustusliku KP saab paigutada kuhu iganes ja sealt oleks transpordietapp järgmise ala vajaliku kohta. Ehk, kui Rummus oleks esimese jooksu lõpu KP1 asunud kuskil Rummu vahel ja punktid võrdsemalt ümber selle, oleks rahva rohkem ära hajutanud ning oleks sarnase tühijooksu järgmise ala algusesse saanud nagu praegu lihtsalt viimasest jooksuetapi punktist joosti.

Sama oleks saanud teha järgnevate ratta- ja jooksuetappidega ja miks ka mitte kanuuga.

Mati, Kondimootor

07.09.2022 09:09
Vastupidi :)

Minu meelest see, et on üks mõistlik, samas mittekohustuslik järgnevus on just hea. Tavaline rogain hajutab rahva ära. See vahetu konkureerimise aspekt on minu meelest just äge. See suures hulgas koos jooksmine algul oli väga priima - nägi jõuvahekordi. Samas - andis see võimaluse üle mõelda, mida mõned ka kasutasid ja endale sellega kahju tegid.

Arne, Cybernetica

07.09.2022 13:34
"Ülesanded-punktid ennekõike ja seejärel alles aeg." võiks fun raja kohta käia, spordi mõte on sporti teha. Ilmselgelt need kes pole harjunud kriisiolukorras mõistatusi lahendama, hävisid Rummus tänu viimasele etapile ja kogu vanglani olnud rada omandas väärtuse 0. Ma ei suuda rajal end isegi motiveerida sellistest kaartidest aru saama, seda enam kui 3 peale on 1 kaart. Kusjuures kaardid võiks kuidagi arusaadavalt kätte ka anda või kirja panna, kust kaardid saab. Meie olime kaks korda ilma kaardita ja läksime tagasi kaarti otsima kui enam kuskile mujale minna ei osanud. Muidu oli põnev formaat, ei kurda, ikka ise loll.

Joosep, Seiklushunt-HoneyPower

07.09.2022 16:18
Äkki keegi oskab öelda, mis selle ujumise vahetusala kaardi mõte oli? Et kui ujuda ei taha siis saad etapi kirja või midagi muud veel? Kohapeal keegi ei teadnud.
Ja kas trahve etappide aja ületamise eest kokkuvõttes ei määratudki?
Formaat oli muidu väga nauditav. Pidi päriselt ka mõtlema.

Erkki

07.09.2022 20:38
@Arne, valiku nimelise harjutuse mõte on ikkagi midagi muud, kui kõik liiguvad sama trajektoori. Selle mõte on anda erinevaid valikuid nii, et neid ka kasutataks. Kui tahad rahvamassis jõuvahekordasid paika panna ja kohest resultaati, siis Tallinna Maraton või Kõva mehe jooks on parajad üritused selleks 🙂

Mati, Kondimootor

07.09.2022 21:26
Rumala peaga järgisime viimase etapil etteantud aega ! Tagantjärgi targana oleksime võinud rahulikult ära võtta ka veel kaks punkti! Ajatrahve ei tulnud!!! Ülinadi üli viimast etappi teha ühe kaardiga. Eelnevatel etappidel olek ka olnud mõte, kui oleks olnud rohkem punkte.

Ain Fjodorov, Excel

08.09.2022 07:42
Ajatrahvid on tõesi ka veel punktiarvestusest puudu, seega saab veel arvutada.

Vaida

08.09.2022 20:16
Palun varuda veel kannatust, arvutame endiselt!

Alar Valdmann, SK Xdream

09.09.2022 10:36
Excel on üks imeline asi! Nagu Tambovi konstant- sa pead lihtsalt teadma, mida sa tahad!

Aadu

11.09.2022 08:31
Infoks, et FUN rada veel ülevaatamisel.

Alar Valdmann, SK Xdream

11.09.2022 09:30
Ajalimiidid on üle kontrollitud, vastavad parandused/täiendav info lisatud tulemuste lehele.

Alar Valdmann, SK Xdream

11.09.2022 22:24

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.