Foorum

KP106 ja vale asukohaga punktides trahvist pääsemine 07.06.2021 18:43
Nüüd GPS tracki vaadates (nii Xdreami oma kui isiklikku), siis on selge, et ka KP106 oli looduses teises kohas kui kaardil. Näha, et kogu esiots liikus kaardi järgi õigesse kohta, aga lõpuks pidi punkti saamiseks omajagu põhja-loode suunas liikuma.

www.upload.ee

Eks kahjuks sellised vigu juhtub, aga GPS'i ja muid andmeid vaadates tekkis hoopis üldisem küsimus... Nimelt on GPS'i pealt näha, et B-raja Xclubüberfight tiim ei läbinud tegelikult KP106. Nad liikusid samuti kaardi järgi õigesse kohta, aga tundub, et kuna punkti seal polnud, siis lihtsalt liikusid edasi järgmisesse ilma KP106 võtmata. Kusjuures tõusid selle liigutusega sel hetkel ka liidriks, sest muidu neist omajagu ees olnud MudEST kammis ala läbi ja leidis punkti. Samas trahvi Xclubüberfight pole selle eest saanud ja KP aegadesse on märgitud nagu nad oleks kolmekesi täpselt samal sekundil selle punkti võtnud, mis ei ole realistlikult võimalik ja märked on siis järelikult hiljm käsitsi sisestatud.

Ehk siis võib järeldada, et nad esitasid protesti valesti paigutatud KP kohta ning seega neile trahvi ei määratud? Kas siit võib omakorda järeldada, et alati kui punkti õiges kohas pole, siis võib rahuliku südamega jätta see üles otsimata kartmata trahvi? Või on mingi piir kui valesti võib punkt olla, et oleks veel kohustus see võtta? 50m, 100m, 100+m?

Fair Play

07.06.2021 18:43
Kuidagi ei taha seda uskuda. Samuti ei näinud neid lõpus protesti esitamas. Ei usu, et nii kiiresti võeti nii alguses selline liigagi riskantne otsus vastu, see on mingi gpsi viga vms.

Mari, Bestvent

07.06.2021 21:38
Õnneks on võimalik paljude tiimide GPS'e võrrelda + samuti sama tiimi GPS'i tracki nii enne kui pärast seda olukorda. See kinnitab, et GPS näitab antud juhul õigesti ja väga täpselt nende tiimide liikumist.

Kui just metsas polnud kahte KP106 punkti eri kohtades, siis tiim 201 ei läbinud seda punkti maastikul.

Kahju, et korraldaja poolt tehakse salaja (tutvuse poolest?) sellised parandusi tiimide KP märgetes....

Fair Play

13.06.2021 22:33

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.