seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

B-raja KP28 30.08.2020 03:31
Sõbrad, mööngem, et see ei olnud isegi rõngas. Aga kui mainstreami poolt tulla ja õigesse suunda edasi minna - siis pole vahet. Me ei tulnud - meie probleem.
Selle kaardi nüansside lugemine pimedas, vihmaga ... ma annan au võitjatele! Lugeda välja, kas keelualatee kõrval on lubatud kõnnitee ... Respect!! Ausalt! Päriselt ka!
I am too fucking old for that!!

Tarvo, Sääsehirm

30.08.2020 03:31
Kergliiklusteedel liiklemine on kõikjal lubatud.

Kergtee

30.08.2020 06:24
Peale kanuud polnud seda kaarti paraku üldse võimalik lugeda.

Raivo

30.08.2020 06:25
Ma tahaks ikka teada mis värk selle KP28 oli. Kas saan õigesti aru, et osadel tiimidel oli punkt õigesse kohta märgitud ja osadele mitte?

Veiko, Metsapoole

30.08.2020 18:13
B-raja KP28 (jaam 63) oli tõesti kaardil märgitud ca 5 mm põhjapoole tegelikust. Puhtalt minu näpukas kaardi vormistamisel. A-rajal seda viga ei olnud. Õnneks oli punkt samal tee objektil ning liiguti piki sama teed mistõttu suurt mõju üldpildis polnud. Samas vabandan nende tiimide ees, keda see viga mõjutas.

Kristjan, Xdream

30.08.2020 20:27
Krisjan, Xdream
Täiesti ebaprofessionaalne. Kuidas saab selline asi olla, et punkt on üle 100m vale koha peal?? Isiklikult kaotasime kuskil 15 min seal ja tänu selle kaotatud ajale ei jõudnud me viimases jooksu etapis kõike punkte võtta kuna kontrollaeg hingas kuklasse ja saime kõvasti trahvi. Porkuni rajal, kui A-raja kanuu etapil tiimid tegid väga kavala lükke siis tuli kohe žürii vahele. Nüüd kus korraldajad on teinud vea peidab see žürii kuskil teki alla ja me saame ainult rajameistri vabanduse.

Veiko, Metsapoole

31.08.2020 11:34
Lp Veiko,
Paraku ei jõudnud finišis meieni seda infot üheltki tiimilt ning ka kirjalikku protesti, mida žürii peaks menetlema, pole esitatud.

Alar Valdmann, Xdream, ajavõtt

31.08.2020 12:05
Veiko, kas oled proovinud ise ühtegi o-rada otsast lõpuni planeerida, testida ja kaardile kanda? Kui jah, siis korruta see vaev veel neljaga ja saad u selle, mida Ülemiste seikluse rajameister pidi tegema. Ju tal siis muutus töö käigus esialgselt planeeritud puu, kuhu latern riputada.

Kui kolme liikmega ei suudeta ala organiseeritult läbi kammida alla 3 minuti, siis on tegemist lihtsalt puuduliku operatiivse juhtimisega. Peale esimest raisatud minutit läks meie tiim lahku ja juba 30 sek hiljem sai üks meist silmside punktiga. Selliseid pisiapsakaid on varem ette tulnud ja tuleb ka tulevikus, peame olema lihtsalt valmis neid kiirelt lahendama.

Mida siis see žürii antud olukorras tegema peaks? Rajameistrile avalikud 10 kepihoopi? :-)

Alvar, The Good, The Bad.....

31.08.2020 12:18
Alvar, Jah olen ja ka minu planeeritud O-rajal pidin tegema mitme punktiga korrektuure. See täiesti normaalne asi.

Punkti läbitakse mitte ei otsita. Tiimid kes punkti ümbrust organiseeritud läbi kammivad, sorry aga ju siis nad ei ole endas kindlad ja ei ole väga head orienteerujad.

Sellel rajal oli veel üks imelik koht, ei teagi kas rajmeister plaaniski kohalikele selliselt edu anda. Nimelt KP24 ja KP25 vaheline joon oli täpselt ära katnud silla kust sai üle jõe. Seda on rakse niisamagi välja lugeda. Kõva sõna tiimidele kes selle metsas pimedas välja lugesid.

Xdream on lahe üritus ja tahaks nendel veel käia aga sellised väiksed apsakad korraldajate poolt paneb mõtlema, kas on ikka tehtud kontroll nendele radadele. Loodan, et tulevikus selliseid apsakaid enam ei juhtu.

Veiko, Metsapoole

31.08.2020 13:02
O-rajameistri õudusunenägu on see, kui punn valesse auku või orvandisse satub, sest siis muust peale jooksu ei räägitagi.

Seiklusrajameistri õudusunenägu on see, kui keegi sillalt 15m kõrguselt alla kukub ja surma saab. Kuigi mõlemal alal on kaart A&O, on tegemist ikkagi erinevate aladega ja ka prioriteedid on natuke teised. Soovitan lugeda Silveri blogisid, kus ka tiitlivõistlustel on punktide paigutamisega eksitud 100+ meetrit. See ongi seiklussport, mida peame mõnikord seikluslikult võtma.

Oma raha teistele viimisega hoiatamine on lihtsalt mage. Kui saad Alexelast korra 10 aasta sees kehva kütust, tormad kohe Olerexi tankima. Sobib, Sinu valik, aga ära seda teistele nina alla hõõruma mine. Niikuinii saad sealt ka varsti vett paaki ja tuled pimeda varjus Alexela galonka juurde tagasi :-)

Alvar, The Good, The Bad.....

31.08.2020 13:40
Etapp 23-24-25 ehk Ambrose tõusu ümbrus on Tallinna orienteerujatel une pealt peas, mis kaarti seal veel...

Alvar võttis suurepäraselt kokku orienteerumise ja seiklusspordi erinevuse :)

Aitüma kõigile,

Beeta, kaugel B raja tagaotsas

31.08.2020 17:24
Milles probleem, läbinud siis kaardil märgitud punktikoht. Finišis saad punkti alati kirja kui selgub, et puuduv punkt ei asunud kaardil märgitud kohas. Vales kohas asuvat punkti ei peagi otsima. Ju siis tase ei võimalda veel või enam punkte läbida. Jaksu!

Mihkel

31.08.2020 22:33

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.