seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

Keelualad- küsimus korraldajale 06.07.2020 22:22
Juhend näeb ette, et õuealade ja keelualade läbimisel võistkonna tulemus tühistatakse. GPS jälgimisel on näha, et seda reeglit rikutakse. Kas korraldaja pärast võistlust vaatab üle GPS jälgimise ja rakendab rikkujate suhtes keeluala rikkumise reeglit?

Heigo, XT sport

06.07.2020 22:22
Reegleid tuleb järgida ja nende täitmist ka kontrollida, aga seejuures ei tohiks kaotada inimlikkust ja kainet analüüsivõimet. Kas reeglite rikkumisega saavutati niivõrd oluline ajavõit, et tuleks kaaluda sanktsioonide rakendamist? Kas reegleid rikuti tahtlikult või kogemata? Tegu ei ole MM-ga, vaid tugevate ja vähem tugevate harrastajate ajaviitespordiga. Mina igatahes võtan B-sega võitjate ees mütsi maha ja ütlen, et nad oleks võitnud pikalt ka ilma keeluala läbimata. Nad olid pea ainukesed (A-raja võitjatega koos), kes nägid läbi rajameistri pakutud võiduka lahenduse kanuuetapil. Juba tänu sellele on nad võitu väärt. Ja kui keegi peakski hakkama kaaluma tulemuse tühistamist, siis palun kindlasti seda seekord mitte teha (saan rääkida sama klassi teise ja kolmanda koha saavutanud võistkondade nimel).

Indrek Reitsak, Enimal

06.07.2020 23:38
Mis see kanuu trikk siis oli? Ring lõuna poolt, 152 - 153 - 155 koos kanuu tassimisega ja siis allavoolu?

Kaur, Mudamülka, B-rada

06.07.2020 23:58
Ootan huviga korraldajate kommentaare, tegevusi või mittetegevusi B-raja tiimide keeluala reeglite rikkumise kohta rattaetapi 13-14 vahel. Siis teab mida edaspidi teha, lasta samamoodi pika kaarega reeglitele või ikkagi järgida neid.

Keeluala

07.07.2020 13:57
Alustuseks peame vabandust paluma, et üle keeluala nurga sattusime. Tahtlikult ja ajasäästmiseks seda kindlasti me ei teinud. Ka võitu sellest ei saanud, sest ka trackilt on näha korralik paigalseis, kui ennast kaardile tagasi panime peale valestiminekut. Eelneva punkti ees oli just sobiv vasakpööre ja arvasime end olevat hoopis sealt otse lõunasse suunduval teel. Kahjuks oli tegemist tavalise metsateekesega ja miski ei viidanud, et see võiks olla keelatud. Eks track näitab, et väikseid valestiminemisi oli meil teisigi, aga õnneks mitte rohkem keelualal. Keelualasid sh selle raja ülekäigukohtasid jälgin alati ehk kaarega laskmist ei poolda.

Alan, Töllerdised Turbo

07.07.2020 16:40
Minu teada pole korraldajad kunagi keelualade läbimisele tähelepanu pööranud ammugi selle eest kedagi karistanud. Sestap paneme alati keelualadest läbi, kui see vähegi mingi eelise annab.
Kui Heigo arvab, et korraldajalt nüüd mingigi mõistlik vastus tuleb, siis unustagu ära. Pea alati pärast võistlust on keegi tõstatanud selle teema, aga vastust pole. Üks rämedamaid võistlusi keelualade rikkumise kohalt oli Laagri etapp.
Samas tuleb ju korraldajast ka aru saada, võistluse tase on korralikult alla käinud ja kui hakata karistama keelualade rikkumise eest, jääb osalejaid veelgi vähemaks. Samas karistada saab vaid neid võistkondi, kellel gps küljes oli, teised, nagu ka meie võistkond, karistada ei saa, sest korraldaja ei raatsi keelualade juurde kohtunikke välja- ega kõigile gpsi külge panna.
Piinlik lugu, ükskõik millise nurga alt vaadata.

Keelualade Läbimise, Spetsialist

07.07.2020 20:14
Ma igaks juhuks täpsustan, et B-rajal segavõistkondade arvestuses võitnud võistkond ei läbinud ühtegi keeluala. Meie sattumine õuealade piirkonda KP 144 juures tuli meilegi ebameeldiva üllatusena ning oli tingitud sellest, et 6 aastat tagasi joonistatud o-kaart ei kajasta enam tegelikku olukorda maastikul. Situatsiooni lahendamisele kulus paar lisaminutit, halvimast päästis meid entusiastlik maaomanik, kes appi tõttas ja vajaliku teeotsa kätte juhatas.

Raivo, Soosambla SK

08.07.2020 12:01
Rajameistrina ja punkti väljaviijana võin kinnitada, et KP144 juurest läbi minevat rada tõepoolest looduses ei eksisteerinud enam ja seetõttu võis olla üsna keeruline mõista, kuskohas täpselt asus lubatud läbipääs õuealade vahel.

Rattaorienteerumise kaart oli aastast 2016 ehk siis 4 aastat vana. Mõngingaid kadunud rajad ma eemaldasin kaardilt (ja mõnede puhul parandasin raja läbitavuse aeglasemaks), aga selles kohas ma ei tulnud selle peale, et keegi seda rajakest võib kasutada. Kaardi 100% ajakohaseks tegemine ei olnud ka minu eesmärk, et oleks veidi seikluslikkuse elementi sees.

Kuna lubatud läbipääs tegelikkuses eksisteeris, aga oli kaardi aegumise tõttu mitteleitav ja võistkond ei saanud keeluala läbimisega eelist (ja lisaks omas maaomaniku luba), siis ma antud juhul tõlgendaks selle olukorra võistkonna kasuks.

Juhan Aasaru

08.07.2020 15:49
Kuna rajameister ka siin siis kasutaks võimalust tänada huvitava ja seiklusliku raja eest. Meie võistkonnale meeldis rada väga.

Lauri, ACE Action Plan B

09.07.2020 17:06

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.