Foorum

miks B-rajakad ei taha minna A-rajale? 21.02.2008 15:16
Tervist!

palju on tolmu ja diskussiooni olnud Braja vähese kohtade arvu poolest ja korraldajatel jällegi idee, et B raja edukamad võiks siirduda A rajale, aga lõpptulemus on ikka, et Arajal on 30 tiimi, kui Brajal on 200? oma olemuselt võib ju ka A rajast pool teha - idee mõttes. aga okei, saan aru, et kõik tahavad lõpetada.
Aga siia jutulõime võiks siis tulla vastused küsimusele, miks need, kes B raja edukalt läbi teinud ei soovi minna A rada proovima? kas liiga pikk või on ka muid argumente? ja mis täpselt.

sull

21.02.2008 15:16
Põhjus: 12-20 tundi öisel etapil on ränk. Üle 7-8 tunni tavaetapil on ränk. Aga kui võitja aeg jääb tõesti 5 tunni kanti, siis on okey.

Erki, Europcar Team

21.02.2008 15:23
Kas siin poleks korraldajatel mõtet proovida taktikat, et öisel A-rajal jääb osadel võistkondadel mingi ring/ala vahepealt tegemata?
Kui roadbook'i on kirjutatud, kus punktis peab hiljemalt mingiks kellaajaks kohal olema, ning võistkond selleks kellaajaks kohal ei ole,siis ta ka teab seda juba ette, mis teda ees ootab e. et on oodata edasisuunamist.
See lühendaks öist A-rada keskmisest tagapool olijatel. Ning ka korraldajate tööpäev lõpeks sel juhul varem ära.

Viivi, ISC, naised

21.02.2008 15:48
Ilmselt põhiasi on tõesti, et A-raja pikkus võtab sügavalt mõtlema. Siin peab ju arvestama ka sellega, et lisaks nõuab oluliselt pikem võistlus ka hoopis teistsugust taastumisaega. Aga (vähemalt minu enda puhul) tegelevad paljud B-raja võistlejad ka teiste aladega- ja võistlustega (trennideks peab ka ju veel aega jääma) ning lihtsalt peab kuidagimoodi asju mõistlikkuse piires hoidma. Ülekoormuse ja ületreeninguga pole mõtet just eriti nalja teha.

Tauno, Kolm kiiret karu

21.02.2008 16:04
Erki, sa vist sprindipoiss ;) "12-20 tundi öisel etapil on ränk. Üle 7-8 tunni tavaetapil on ränk..."

me ei saa laulugi õieti üles kui juba 7 tundi täis on tiksunud.

sul võiks meiesuguste kakerdajatega konkureerimine imidzi pihta käia. A-raja tiimid meeldivad meile rohkem, sest nendega saame me vähemasti rajal kokku ja on kellega lobiseda. Beekad panevad millegipärast meie eest alati putku ...

Epp, Vahuri Inglid

21.02.2008 18:50
Ei saa aru neist kes üritavad B-raja küljes rippuda, samas kui korraldajad pakuvad pea sama raha eest A-rajal märksa enam seiklust.

Korraldajad ei pea kellegile mingeid mugandusi tegema, tahate varem metsast välja jätate mõned punktid võtmata- teete oma valiku, nopite ära kõik lisaülessanded, tulete metsat välja esimesena- kui korraldajad Teie Si- pulki töötlevad lubate endale väikese võidutantsu ja kiidate kunagi veebruaris tehtud õigeid otsuseid!!!

Ja kui Teil vedas, siis nägite metsas higiseid ingleid:)

Urmo- Salomon

21.02.2008 21:37
Ma paar korda ingleid näinud, siis kui 7h täiega pandud, lendavad igal pool, seda B rajal ei juhtu. Korraldajad võiksid järgmine aasta stardimaksuga manipuleerida. B rada kallimaks kui A rada ja regamise alguses ikka kirves hind, kui B rada ei tule täis, siis viimase hetke pakkumine.

Meil Turumajandus

21.02.2008 21:43
Mina olen oma tiimi agiteerinud A-rajale tulema, kuid uisutamine ja nüüd ka põlvevigastus on minu jaoks seda mõtet tublisti kärpinud.
Uisufännid panevad mind nüüd küll nahka, aga mida on uisutamises ja seikluses ühist? Saaks veel aru, kui talvel ja jääl. Miskipärast on mul tunne, et paljud on seetõttu A-rajalt eemale tõmbunud, kuid ei võta sõna. Vabandage kui eksin.

Alari, Stokker

22.02.2008 02:22
A-raja uisutamine on jah probleemne, aga kui uisupõlguritele mainida, et võib kasutada ju suusakeppe ja siis on tegu enam-vähem suusatamisega ja ehk nad leebuvad.
Nagunii enam tavaliste suuskadega midagi teha pole, vähemalt sel talvel mitte.

Alo, Alo ja Õed (nüüd A-rajal)

22.02.2008 12:44
Xdreami A ja B rada on põhimõtteliselt ühe võistluse kaks erineva pikkusega distantsi, nagu näiteks Sügisjooksul 21 km ja 10 km distants (võite ise protokollist vaadata, kummal on rohkem osalejaid). Igaüks valib distantsi vastavalt oma soovile, treenitusele ja isiklikele eelistustele, sest sisulist vahet peale rajapikkuste võistlustel ei ole, vähene treenitus on ilmselt olulisem kui teadmine, et A-rajal saab võistluse ajal paar km rulluisutada või et ühel kolmest võistkonnaliikmest on võimalus köiega puu otsast alla lasta. Ja need kes tahavad tõelist seiklust, käivad Lätis võistlemas :)
PS! Mitu inimest oli eelmisel aastal Keila-Joa etapil A-raja naiskondade autasustamise ajal võistluskeskuses ? Vastus on 10 - 3 x 3 naist ja 1 korraldaja kilekotte jagamas.

Renee (B-rada)

22.02.2008 17:08
Renee, aga sina olid siis ju ka võistluskeskuses, seega 11 inimest juba!

Siim

22.02.2008 19:02
Noh, ta oli tõenäoliselt siis üks üheksast naisest. Mis sellest ideest sai, et A-raja start on vähemalt tund aegagi varem?

Mihkel, FPTH

22.02.2008 20:05
minu arust jah.. peaks selle stardiga midagi ette võtma.. sellise võistluse puhul peaks finiš andma ju i-le punkti.. aga kui sind ootab tühi finiš?

kai

Korraldaja vastus:

Nõustume sellega, et "tühi" finiš ei ole äge ja arutasime tõsiselt enne seda hooaega radade stardivahe suurendamist, et A- ja B-raja võistkonnad finišeeriks enam-vähem samal ajal. Paraku tooks selline muutus ilmsiks kaks väga olulist kitsaskohta - dušikohtade arvu ja söögisaali suuruse. Sisuliselt tähendaks radade stardivahe oluline suurendamine, et dušše ja söögisaali istekohti peaks 2 korda rohkem olema.

Püüame korraldajatena jälgida, et A-raja pikkus ei ületaks oluliselt juhendis näidatud ning tagada sellega olukord, kus kuni 2 kordse võitja ajaga võistkonnad jõuavad samuti kogu raja läbida. Sellisel juhul ei toimu ka A-raja naiste autasustamine tühjas võistluskeskuses.

Rulluisutamine A-rajal on planeeritud olema suhteliselt lühike. Isegi kui see etapp joosta ei saa väga suurt ajakaotust (pigem on joosta lihtsalt raskem).

23.02.2008 00:25
Kulla Siim, mind ei olnud siis enam võistluskeskuses, kui see autasustamine toimus. Lihtsalt üks tuttav naisorjenteeruja rääkis, et jube kurb on, kui pingutad 8 tundi, siis ootad 2 tundi millal kolmas naiskond lõpetab ja siis tehakse vaikselt autasustamine ära. Ning plaksutamas pole kedagi.
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Kuigi võistlen ise B-rajal, elan hingega kaasa ka A-raja võistlejatele, sest osalesin ka ise vanasti A-sarjas. Tol ajal oli B-sari justkui mingi lohutusvõistlus, kus osalesid naised ja muidu nõrgad :) Praegu on nii, et B-sarjas osaleb rohkem võistkondi kui A-sarjas, juba sinna koha saamine on omaette show, finish ja autasustamine toimuvad täismajale, saun on veel puhas ja soe jne jne. Vähemalt minule tundub, et A-raja võit pole enam see, mis ta oli vanasti. Aga siis oli ka rohi rohelisem ...
Korraldajad on olnud siiamaani väga tublid ja teinud iga hooaeg mitmeid vajalikke muudatusi -sel aastal logiraamat ja igaühele SI-pulk - et võistlus oleks sportlikum ja huvitavam. Usun, et järgmine aasta on see aasta, kus taastatakse A-raja prestiizh, esialgu kasvõi sellega, et A-raja võitja on esimene, kes finishijoone võistluspäeval ületab.

Renee (B-rada)

25.02.2008 00:47
Korraldajatele mõningaid ideid söögisaali ja dušikohtade osas:
1. Söök võiks olla nagu ratturitel Elion-cupil, kus supp ja saiake antakse kätte kohe peale lõpetamist, lahtise taeva all kandiku peal. Seal lõpetab üle tuhande ratturi paari tunni jooksul ja kõik saavad söönuks, samuti maisteb supp palju paremini koheselt peale võistlust ning lisaks saab konkurentidega/tuttavatega vahetuid muljeid vahetada. Siiamaani pole ratturid küll nurisenud, vaid rassolnik ja nuudlisupp on out ning seljanka ja hernesupp on in.
2. Dušš võiks olla sarnane o-võistlustel kasutatava välidušiga, sest saun, kus 200 matsi läbi käivad, pole nagunii enam saun. Peaasi et pori saab maha pestud, saunas käib igaüks ise peale võistlust.
3. Sarja osavõistluste autasustamine ei pea olema nii pidulik nagu praegu, pigem võiks see olla sarnane suusa-MK autasustamisega, et niipea kui vastava sarja 3 esimest võistkonda on lõpetanud, antakse 10 min jooksul lilled ja tšekk kätte, vaatasin eelmise aasta Mooste etapi tulemusi, vaid A-raja sega ja naiste arvestuses olid vahed suuremad kui pool tundi, neid klassides võiks autasustamine toimuda jooksvalt, 5-10 min peale vastava võistkonna lõpetamist. Sarja kokkuvõttev üritus oleks siis selle võrra pidulikum.

Raivo, SS SK

25.02.2008 16:40
Kui põhjustest rääkida, siis meil on sama põhjus, mis osadel eelkirjutatel, nimelt A-rada on liiga ekstreemne. Meile meeldib ekstreem, aga enamasti siiski mõõdukas koguses. Tahaksime peale Xdreami ka teisi asju teha ja kui A-rada täiega läbida, siis oleks näiteks minu ettevalmistuse juures vajalik nii umbes kuuajane taastumisperiood, seda aga ei tahaks. Matkata ka päris ei taha. B-rada pakub mõõdukalt ekstreemi ja põneva võistluse ning pärast ei ole vaja 2 nädalat tilguti all olla :P

Mõneti võib näiteks Tartu Maratoni täisdistantsi võrrelda A-rajaga, aga sellist pingutust on paljud nõus tegema ehk korra või kaks aastas, mitte iga kuu. Polekski mõistlik.

Eks need 50 võistkonda, kes A-rajal, otsivad vähe karmimat seiklust ja seda nad ka saavad. Ma usun, et see 50 on isegi üsna hea number, pole ju meie väikses Eestis nii palju hulle kusagilt võtta ;)

Neeme, SASS

25.02.2008 17:03
Nüüd teemakohasel:

olen B-raja huviline, sest minu võistlemas käimine = treening.
Käin suvel paar korda kuus päevakul, mõnel jooksul ja siis B-rajal (see aasta vist kohta ei saa...).

Kui füüsis lubaks alla 12h osaleda... siis äkki isegi prooviks A-rada.

Kuldar , BESTCLEAN.ee- ÕIGE SUUND

27.02.2008 16:07
Pika aja argumendi vastu A-rajal pole muidugi midagi öelda, kuid selle hirmu, et võistlus ise on hirmraske ja pärast taastumine pikk, võin küll kummutada. Ei ole üldse hull!
Kuidas kesise treenitusega A-rajal ellu jääda:
- võta rajale süüa kaasa (ja ikka võileiba jms pärissööki, mitte ainult shokolaadi ja geele)
- võimalikult ühtlane tempo (mitte nii, et tõmbad end alguse jõukülluses rihmaks ja siis vaevaliselt tiksud)
Sest A-rada eristab B-rajast see, et siin on rohkem aega :) Ka pilte teha jms.. Mulle näiteks meeldibki A-rada sellepärast rohkem, et B-l tuleks mul ilmselt rügada kõrgema koormusega, ja see oleks väga raske. Võiks muidugi ju ka B-rada rahulikult võtta, aga niipalju ma ennast ja tiimikaaslasi küll tunnen, et ikka tekiks see efekt: anname aga tuld, varsti lõpp ju käes ;)

Kaja, Ekstreem.ee

28.02.2008 14:50
korraldajale: võtke B rajalt auhinnafond ära (ja protokoll tähestikulises järjekorras a la Tartu maratoni lühike rada) ja ma võin kihla vedada, et A rajale hakkab hoobilt rohkem registreerima. praegune 6le parimale auhind on ikka liiga suur präänik ;-)

sull, Leguar Xtreme

23.03.2008 21:03
Präänik ehk 10-15 teamile, mitte 160le

Vahur

24.03.2008 01:38
Sull, see on praegune avatud rada ju.

tanel, arukad

24.03.2008 14:15
Kui võistlus (etapid) toimuks laupäeval, oleks ilmselt ka A -rajal rohkem üritajaid?!
Kui ennast ikka pühapäeval rahvasportlasena 10-12 tunniks proovile paned, siis järgmisel päeval tahaks taastuda/puhata, mitte aga kohe tööle minna.
Seetõttu ongi praegu lihtsam ja mõistlikum teha B-raja "sutsakas", kuigi hing ihkab A-rajale.

Aare

25.03.2008 23:11
A-rajal hirmutab uisutamine. Püsin muidu rullidel küll, aga võistlusoludes ja väsinuna - ei julge, ausalt. Üks kukkudes saadud põlvevigastus mul juba on ja rohkem ei soovi.

Muud argumendid A-raja vastu - pikk, raske - ei pea minu arust vett. Teed nii nagu jaksad, pikemal rajal võtad malbema tempo, mõtled rohkem, sipsid vähem. Eks seda võib ka uisutamise kohta öelda... aga võistlus on võistlus, ja
Käärikult alla uisutavad A-rajakad oli nii õõvastav vaatepilt, et ise tõesti ei taha.

Kaur, kuriloomad

07.04.2008 14:28
Kääriku uisk oli lahe. Tõenäoliselt eelmise aasta parim adrenalii XDreamidelt . Eriti tagasiteel pimedas, kui 'jaaniussikesed' kolmekaupa küngastest vurinal alla tulid :-) Enne võistlust pidasin mina ka seda võimatuks, st. ei uskunud, et nad uisu sinna viivad. Aga kui võistlus käes, siis tundus see täiesti normaalse asjana.

Aga eks igaühele ole erinevad ootused saadavale adrenaliinikogusele. Ning jah, oskused ja kogemused uiskudel on siin kindlasti olulsied.

Alar, Suprema

07.04.2008 15:23

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.