seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

teeületus ja juhend 30.09.2018 10:33
Kas 44-45 vahelisele otseteele jääv maanteeületus on reeglitepärane? Teinekord hea teada kui palju reegleid väänata saab.

Risto

30.09.2018 10:33
Küsisin kusjuures selle teeületuse kohta veel vahetult pärast kaartide kättesaamist peakorraldajalt ning selle peale kordas kommentaator 3 korda veel üle, et keelatud märgiga teed tohib ületada vaid läbipääsu märgi alt tunnelist ning mitte kusagilt mujalt.
Ootaksin nüüd, mida korraldajad nende 4 tiimiga (tegelikkuses võis neid rohkem olla, kuna need 4 lihtsalt omasid gpsi) ette võtavad?
drive.google.com

Timmo, Salomon SLAB

30.09.2018 12:02
Tundub, et ka Elisa SK, kes jõudis 44-st 45-te 5.24 ajaga

Margus

30.09.2018 14:15
Mis siis seekord teisiti on? Keeluala on ALATI rangelt soovituslik olnud.
Hakkab see vingumine jälle peale!

Aadu, On on

30.09.2018 19:07
Seda "keeluala" on ületanud ka naiste kolmas tiim Latvian MTBO Ladies. Kuidas nüüd need auhinnasokid ümber mängitakse? :)

Osaleja

30.09.2018 22:18
Respekt huiaritele, kes panevad gps andur küljes läbi keelatud ala, pole siin midagi häbeneda :).

Vänt

02.10.2018 22:29
Jääbki jälle nii või? Mis korraldaja ütleb?

Tegelt ka?

03.10.2018 06:33
Ootaks samuti korraldaja poolset reageeringut. Kuna lõiked olid piisavalt olulised ning mõjutasid ka vanuseklasside esikolmikuid, ei tohiks ju korraldaja sellest mööda vaadata - ah las jääb.

Rita

03.10.2018 10:01
Asi pigem selles, et siis oleks tulnud kohe ametlik protest esitada. Seetõttu korraldaja ei reageeri, et A see on ebameeldiv teema ja B võimalik on pugeda esitamata protesti taha.
Vastuseks Ritale, vanuseklasse ei olnud. Olid mehed, naised ja segavõistkonnad.
Ja veel, ise panime samuti läbi keeluala, sest meie ees liikuvad võistkonnad tegid seda ja loomulikult meie järel sõitvad võistkonnad tegid seda. Kuna xdreamil suhtutakse keelualade ületamisse positiivselt, ei näinud selles ka mingit probleemi. Kui oleks jätnud ületamata, ei oleks suutnud teistega konkureeruda.

Keeluala ületaja

03.10.2018 12:25
Viimane kommentaar ajab küll harja punaseks. Kui varem eeldasin, et keeluala ületati ehk kogemata, siis selgub et ebaausus ja pettus ongi taktika. Riivab kõvasti õiglustunnet.

Nii ongi

03.10.2018 12:37
Kristliku usu kohaselt on iga patt andeksantav, kui seda enne surma kahetsetakse. Teed pattu, saad andeks, teed jälle pattu, saad jälle andeks jne....

Jumal sinuga

03.10.2018 14:04
Ilmselge provokatsioon keeluala ületajalt, kes seda kunagi ei tee.

Panna vaja

03.10.2018 14:54
Hmm,
meie ees kah võistkonnad sõitsid läbi keeluala, aga meie siiski ei teinud. Lõpuks on ju võistlus enda jaoks. Miks teadlikult petta? Arvan, et siinkohal oleks korraldajal paslik tühistada võistkondade tulemused kellel tõestatavalt selline ületus tuvastatakse. Auhindu ei pea ümber mängima, aga kohad võiks küll. Profülaktika mõttes.

Igal asjal ei pea ametlik protest olema. Kui ikkagi korraldaja ise näeb, et reegleid eiratakse võib ta ka ise tegutseda otsustavalt. Arvan, et sellega läheb võistlus veelgi paremaks.

Orienteeruja-pedaleerija

03.10.2018 15:00
Kes näeb selliseid rikkumisi, palun võtke kätte ja esitage õigel hetkel protest ja teema võetakse ka korraldajate poolt kindlasti käsile. Tagantjärgi ja GPSi põhjal ei saa hakata paraku väikest osa tiime karistama.

Oliver, Metsapeatus

03.10.2018 23:45
Selle tunnikese jooksul peale lõpetamist on muudki teha, kui uurida, kes kuidas ja kust liikus. Ma avastasin 46ndast kirdesse liikudes, et ristmiku kolmnurk on keeluala, kuna meie tiim sattus olema gps-iga varustatud, siis sai korduvalt tiimiliikmetele hüigatud, et ristmik tuleb välja sõita, mitte lõigata. Ausaltöelda ei tulnud isegi selle peale, et keelualana märgitud teed ületada. Keelualadest mittekinnipidamist peab siiski korraldaja jälgima, mitte kaasvõistlejate proteste ootama.

Tarmo

04.10.2018 01:08
Tarmoga igati nõus.
Meie jaoks oli keelualadest mittekinnipidamise murdepunktiks Laagri xdream, kus tee ületuseks oli vaid paar kohta. Terve teeäär oli täis kohtunikke ja tee oli täis keeluala ületajaid. Mitte kedagi selle eest ei karistatud. Kuna omal oli ninast juba veri väljas, sest nühkisime tulemuse nimel, ei olnud aega seal seista ja vaadata kes varastavad. Tulemust ei tulnud. Näpuga sai näidata ainult korraldajale. Sealt edasi oleme keelualadesse loominguliselt suhtunud ehk siis üldiselt peame kinni, aga kui vaja paneme üle.

Keeluala ületaja

04.10.2018 10:02
Aga milleks neid keelualasid üldse kaardile märkida, kui nende ületamine mingit karistust ei too? Kui see niikuinii kedagi (loe: korraldajaid) ei huvita, siis ärge tehke tüli ja ärge märkige neid keelualasid kaardile.
Hetkel on see suhtumine korraldajate poolt lihtsalt piinlik. Loodetavasti olukord ikkagi muutub.

Liina, Hundiratas

04.10.2018 11:10
Vabandame, et võttis aega, kuid korraldajad on analüüsinud tulemused läbi ja kõigi keeluala rikkunud võistkondade tulemused, k.a. vaheaegade põhjal, on tühistatud!

Alar Valdmann, Seiklusklubi Xdream

04.10.2018 19:35
Kiitus! Reeglid on järgimiseks.

Vänt

04.10.2018 20:44
Tere! Suures plaanis on tühistamine õige tegu. Meie tiim eksis samuti keeluala vastu, seega mõned ausad ja enda nimega kommentaarid:
1) rada planeerides sain aru, et sealt saab läbi. Keelav märk oli katkendlik täpselt teeristi kohalt ning jäi mulje, et see nii ongi mõeldud. Jah, tagantjärgi arvutilt kaarti vaadates, see pigem ikka ei ole nii, kuid sellisena see võistlusärevuses tundus. Palun olla kindlad, et kaarti ei saa kaheti tõlgendada.
2) Punkt nr 43 ja massiline lõikamine. Kas seal pole mitte täiskollane? Kohustus sõita mööda teid?
3) Kus olid korraldajad varem?? Kõige uskumatum näide Laagri 2017. Võistluskeskuse kõrval!, korraldajate silme all! käis massiline jooksmine keset keeluala. Kaotasime seal kohti ja olime nagu imelikud, et ringi jooksime.

Taaniel

05.10.2018 08:13
Usun, et korraldajate otsus on uus murdepunkt Xdreamil, kus aus mäng ja hea tava taas määravaks saavad.

Rita

05.10.2018 09:26
Ega me rõõmu ei tundnud oma kohast, kui selgus, et olime rikkunud reegleid. Tulemuse tühistamine ok teiste suhtes.
Korraldaja võiks vältida selliseid lõkse, samas vägagi hariv.

Janar

05.10.2018 09:28
Mul on kaarti vaadates kahtlus, et see KP 45 pandi paika enne kogu tee keelualaks muutmist. Kuidagi ebaloogiline asukoht. Ka KP 46-st kirdes olev ristmik oleks nagu keeluala; kui nii, siis on sinna minna veel võimatum.

Kas kaasvõistlejad arvavad, et tühistamine on sellise rikkumise korral õiglane karistus?
Või võiks piirduda millegi leebemaga? On ju muid võimalusi ka.
See on ikkagi seiklusvõistlus, mitte rogaini EM vms, ja ka reeglid on korraldaja enda määrata.

Ja korraldajale kainet mõistlust keeldude seadmisel. Oleks lubatud teed ületada, mitte sedapidi sõita - kõik korras. Finiši korraldus oli samuti käkk - nõue läbi "värava" joosta on kaardilt arusaadav, aga et seda tuleb teha ringiga ja et finiši juurest läbi ei saa - see enam ei ole.

Me saame aru, et on eramaad ja liiklusohutus ja muud reeglid, aga iga ebaloogiline reegel toodab vaidlusi ja pahandab asjata inimesi.

Kaur, Tabeli teisest poolest

05.10.2018 10:32
Korraldaja otsus on igati kiiduväärt. Kahju ainult, et oma initsiatiivi asemel on vajalik kaasvõistlejate ulatuslik mõjutustöö.

Mis puutub Laagrisse, nagu kommenteerisid
04.10.2018 10:02 Keeluala ületaja ja
05.10.2018 08:13 Taaniel,
siis finišieelne teede ületus võis olla küll LS rikkumine, kui seda vöötrajal liiga lähedalt tehti, aga sisulist võitu sellega ei saadud. Rada läks piki teed ning ületus ei mõjutanud raja pikkust nagu Rakveres, kus sellega võideti minuteid. Hoopis hullem asi oli stardijärgne marodöörlus, kus osa hullunud osavõtjaid jooksis läbi erahoovide, tallates jalge alla taimi ja murdes põõsaid. Selle kohta liikus isegi turvakaamera video.
Muide, kas tookordsed rüüstajad on tuvastatud?

Hurraa

05.10.2018 10:33
Keelualade paigutamine ja põhjus pole küll teema mida vaidlustada. Keelualasid määratakse nii olude sunnil (eramaa, liikluskorraldus, kaitseala jm) kui ka strateegilistel eesmärkidel. Vahet ei ole kus keeluala on, on keeluala läbimine keelatud ning sel teemal arutelu mõttetu.

Korraldajate otsus kiiduväärt ning loodetavasti paneb edaspidi eirajaid ennem mitu korda kaaluma. Lisaks soovitan panna mingi arv GPSidest suvalistele tiimidele loosi alusel, et vähendada ebavōrdsuse momenti justkui tipp-tiimidel oleks keerulisem kui neil kes ei kanna gepsu.

Nüüd on lõpuprotokollis enda ees nimekiri kahanenud. Äkki teeks dopingukontrolli järgmiseks 😉

Endel, Endel

05.10.2018 18:28
Tühistamine on sellise rikkumise korral ainuõige tagajärg. Reeglid on järgmiseks ja seda kõigile. Kui sellist käitumist mitte karistada, siis on see reeglitepäraselt võistluse läbinud võistlejate karistamine. Miks sõitsid teised kilomeetrite pikkuse ringi, et punkti jõuda, kui oleks saanud ka lihtsamalt? "Aga teised tegid ka" ei ole argument.

Ei ole oluline võistluse tase, oluline on aus mäng, mis on spordialade ülene läbiv reegel. Lihtne, ole aus.

Korraldajatele kiitus!

Liina, Hundiratas

06.10.2018 10:22

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.