seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

gps jälg 06.08.2018 23:09
Isiklikku tulemust ei mõjuta, aga B-rajal on üks tiim üle keeluala pannud ja sellega mõningase edu saanud (lisaks sellele, et üle keeluala).
Saab see tulemustes ära märgitud?

kaasaelaja

06.08.2018 23:09
Jätkuks - B-raja rattaetapil on keeluala läbijaid GPSi järgi vähemalt 6. Korraldajad on nii sõnas kui kirjas selgelt väljendanud, et keeluala läbimine on KEELATUD.
Ootaks siinkohal žürii selgitust ja ainuõiget otsust kõigi keeluala ületanud tiimide tulemused tühistada.

kaasaelajas

07.08.2018 12:12
Ei usu et korraldajad midagi teha julgevad, aga jah - reegleid rikuti..

Peep

07.08.2018 12:29
Xdreamil on keeluala pigem soovitusliku iseloomuga. Selle rikkumise eest pole kunagi- ega hakata kunagi kedagi karistama.

Hmm

07.08.2018 13:30
Kas teemaalgatajad viitaksid, kus need rikkumised toimusid? Ei suuda leida...

Ei maga, jälgin

07.08.2018 15:43
punktide 19-20 ja 21-22 vahel

kaasaelajas

07.08.2018 19:23
Keelualas olemine, sõltumata sellest kas saadi distantsiliselt ja/või ajaliselt kasu, on rangelt keelatud. Selle kohta on toodud eraldi punkt iga võistluse eelinfos ning samuti ka üldjuhendi punktis 3. Ühtlasi märgib üldjuhendi punkt 5, et sellise rikkumise eest võivad kohtunikud karistada võistlustulemuse tühistamisega. Kas aga seda tehakse on kohtunike otsus.
Meie meeskond on selle punkti vastu eksinud ning saanud tunda ka kohtunike ranget otsust vastavalt reeglitele. Oluline otsuse motivatsiooni juures oli see, et sõltumata asjaolust, et võistlusdistantsil edu ei järgnenud, siis keeluala austamine on äärmiselt oluline pidades silmas võistluste korraldamist(kokkulepped, kooskõlastused) ja eraomandi puutumatust jne. jne. Mõistsime, aksepteerisime ning õppisime tehtud vigadest - enam pole juhtunud!

Tanel Kurs, Kileprof

08.08.2018 09:00
Leian, et siin algatatud teema keelualade läbimise kohta on oluline nii selle konkreetse võistluse kontekstis kui ka järgnevaid võistlusi silmas pidades.
Palun žürii/korraldajate kommentaari, miks Kuressaare etapil keeluala läbinud tiime ei karistatud, kuigi varasemalt on seda tehtud (vt Taneli kommentaar) ning selgitust edaspidiseks, millistel tingimustel on keeluala läbimine lubatud ja millistel mitte.
Ehk selgitust, mis täpsemalt on muutunud
1) üldjuhendi reeglis p 3:
VÕISTLEJAL ON KEELATUD:
Liikuda kaardile märgitud õuealadel, taluhoovides ja keelualadel (punane püstviirutus)! Keeluala viirutusega tähistatud ala ei tohi läbida omaniku loal ega ka siis kui keeluala läbib tee!
2) Kuressaare etapi juhendis:
KEELUALAD
Keelualad on kaardil märgitud punase viirutusega ja nende alade läbimine on rangelt keelatud.

Maris, Seiklejad

08.08.2018 10:21
Keeluala läbimise eest on tulemusi tühistatud küll ja küll. Eriti on meeles Paldiski etapp, kus esiotsa tiimid lõikasid rattaga ühte nurka, millega ajaliselt võideti ehk 2-5 sekundit, kuid selle tulemusena tühistati kõik seda keelatud nurka läbinud, sh ka B raja võitjaid!! Kuressaare etapil GPS jälgimisel on selgelt näha kes-kus keelualasse sisse sõitis. Kas nad seal ka ajalist võitu said pole oluline. Kui korraldajad enda koostatud reegleid miskiks ei pea, siis on see korraldajate õigus. Tekib küsimus, milleks siis reeglid, milleks siis järjestuse üle arvestuse pidamine - korraldajate õigus on reegleid väänata, korraldajate õigus on järjestus paika panna!

Tõnu T, Rae Rebijad

08.08.2018 10:22
Tõnu, eksiti ka meie trahviga. Ja kuna poodiumit muuta asutatud zürii ei taha, siis väänati meile 5-10 minutit suurem trahv, kui väärt oleme :) Niiet welcome to the excel racing ;). Reeglid siin ei loe.

Mari, ESTO

08.08.2018 10:33
Siinkohal jääb iga võistkonna südametunnistusele see kas ja kuidas nad käituvad ja pärast võistlusi selle teadmisega järgmisele võistlusele lähevad. edu

jaak

08.08.2018 11:40
Mari, sul ei ole õigus selle väänamise osas ja pigem on teie trahvi Exceliga vähendatud arusaamatult.

Tõesti, te pole võtnud ühtegi vale mälu orintenreerumise punkti ning seega tõesti selle eest te ühtegi 5min trahvi ei tohi saada (ega saanudki). Samas on teil 2 liikmel võtmata KOHUSTUSLIK mälu punk (KP 47), mis tähendab 2x15min trahvi. Punkt nr 35 (KP47) on kaardil selgelt märgitud tavaline kohustuslik punk, mille peavad kõik 3 liiget võtma ning iga märke puudumisel on trahv 15 minutit. Mitte miski ei tee KP47 5min trahviga punktiks. Seega korrektne trahv teile paraku on ikkagi esialgu määratud 30 minutit. See 20 minutit on tõesti mingi arusaamatu matemaatika ning tuleks parandada.

Eelkõige oli tiimi kohus võtta ära õiged punktid ning vältida seega 45min tava trahve selle eest. Kui tiim aga oli totaalselt lootusetu orienteeruja ja võttis tee peal ära kõik maailma punktid, mis ette jäid, siis nende eest seati maksimum piiriks 30 min LISA karistust. See ei tähendanud seda, et oleks võinud näiteks jätta üldse kõik kohustuslikud mälu punktid võtmata ja pääseda vaid 30 min trahviga... Ehk siis maksimaalne trahv antud lisaülesande eest oleks olnud 30 + 45 min ning seda juhul, kui tiim ei võta ühtegi õiget punkti JA samal ajal võtab vähemalt 2 valet punkti.

Excel, Racing

08.08.2018 19:03
Vabandust, maksimaalne trahv ülesandel oleks olnud 30 + 45 +45 = 120 min.

30 min valede punktide eest ja 2x45 min kahe võtmata jäänud kohustusliku eest.

Excel, Racing

08.08.2018 19:05
Sain selgituse korraldajatelt keelualadel liikumise kohta. Selles nad väidavad, et ei saa lugeda GPS jälgi piisavaks aluseks tiimide tühistamiseks väitega, et GPS seadet polnud kõikidel võistkondadel ja seetõttu pannakse võistkonnad ebavõrdsesse olukorda!!! Selle peale oleks üks tuntud riigitegelane lausunud: "Tule taevas appi"!! No sellist põhjendust annab ka meie tänastel superdemagoogidest poliitikutel välja mõelda. Seega järgmistel kordadel eirake igasuguseid keelualasid (kui seal just kohtunikku või mõnda kurja mammit hanguga vastas pole), sest teid ei ohusta mitte miski. Isegi juhul kui teil on GPS jälgimine või 50 teist tiimi seda näeb. Sülitage reeglitele ja oletegi võidumees! Kõik eelnev on kirjutatud küll iroonilise alatooniga, kuid reaalsuses ongi toimunu irooniline.

Tõnu T, Rae Rebijad

09.08.2018 12:13
ACE Speed oli üks neist tiimidest, kes seekord tahtmatult ja eksikombel keelualasse sattus. Ala lõpus saime paraku sellest aru aga leidsime, et tagasi pole ka mõtet minna, sest olime juba keelualasse sattunud. Nagu näha võrdluses Sys Sega tiimiga, siis ajalist võitu me sellest ei saanud. Oleme 100% Kilerprofi kommentaariga nõus, et keeluala austamine on äärmiselt oluline pidades silmas võistluste korraldamist(kokkulepped, kooskõlastused) ja eraomandi puutumatust jne aga paraku võib seda vahest ka eksikombel ette tulla – nagu antud võistlusel näha ka, siis ka esikümne tiimidel. Karistuseks ajaline trahv või tulemuse tühistamine on minu arvates õiglane, kuid see peaks toimuma kindlatel alustel ehk kohtunike poolt või ametliku protestiga kaasvõistleja poolt vastavalt üldjuhendi punktile nr. 5. hiljemalt 1 tunni jooksul pärast finišeerumist, millele järgneb zhürii otsus. Kohtunikud suudavad ilmselt jälgida esikolmiku võistlust, kuid kõiki tiime pole mingil juhul võimalik üheaegselt jälgida. Samuti olen nõus korraldajate kommentaariga, et on ebavõrdne hiljem tagantjärgi karistusi määrata vaid neile vähestele tiimidele, kellel GPS seadmed laenutatud on – siis võiks need seadmed juba kõigil kohustuslikud olla.. Võin öelda, et isiklikult oli keelualale sattumise tõttu väga halb tunne läbi kogu võistluse ja ka hiljem ning loodan, et tulevastel etappidel ei pea seda enam tundma..

Martin, ACE Speed

09.08.2018 23:56

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.