seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

Mis on juhtunud? 05.08.2018 18:42
Juba teine Xdreami etapp järjest, kus polnud
1) muda
2) rajavalikuid
3) vaja kompassi
4) huvitavaid lisaülesandeid
5) kohti, kuhu ise niisama ei satuks/läheks
6) seiklust... seiklust? seiklust!!!!

Miks? :(
Minu unistuste Xdream on ikkagi selline, kus esimese poole tunni jooksul oled vähemalt silmini mudane ja vähemalt ühe korra etapi jooksul kapitaalselt eksinud (soovitatavalt pimedas rabas... või kõrkjates).

Seda on vaja, noh: www.facebook.com :)

Kui tahaksin kiiret ja puhast, läheksin maratonile.

Riin

05.08.2018 18:42
Sekundeerin. Pölise saarlasena ootasin etapilt kohti, kuhu ma lapsepõlves pole sattunud; muda ja kõrkjaid ja võsa ja seikluslikkust. Selle asemel sain linnasprindi, mis ei tekitanud finišisse jõudes mitte ühtegi emotsiooni.

Aga mul on ka küsimus, et miks öised etapid juba kaks aastat mingite veidrate formaatidega asendatud on? Ma ise ei suuda ühtegi loogilist argumenti sellele leida -- ehk keegi aitab? Peale toredat proloogi oleks võinud ju võistlejad rataste selga ajada ja öist Kuressaare ümbrust avastama saata.

Anet

05.08.2018 20:39
Muda ja ohtrad rajavalikud olid ju kohe reede õhtul kell 11. Kuidas need juba ununeda jõudsid? :-) Minu arust üks parimaid etappe üle aastate, ainult sudoku LÜ oli puudu :-)

Eero

05.08.2018 21:01
Üldiselt oponeerin. Minu arvates oli proloog huvitav katsetus ja tuli välja väga lahe, kuigi võita ja kaotada oleks võinud olla rohkem (ntx 10 gruppi 5 min vahedega). Põhidistants oli väga mõnus linnasprint, kus vähemalt B-rajal oli kõike mõistlikus koguses ja piisavalt. Võib-olla rajavalikuid ja lisaülesandeid oleks võinud tõepoolest pisut rohkem olla ja pisut pikem distants oleks võinud olla üldiselt. Meeldis, et sai Kuressaare linnaga piisavalt tutvuda erinevalt näiteks eelmise aasta Viljandi etapist, kus linn piirdus lossivaremetega - eks hooaja viimasel etapil saab kindlasti rohkem ka metsa ja mägesid. Olgem positiivsed ja kummardus rajameistlite ees!

M

05.08.2018 21:10
Proloog oli tõesti tore! Suplus ja tormamine ja segadus. Tekitas kõrged ootused põhietapiks, mis kahjuks osutus pettumuseks.
Mu huvi on pigem tulevikku vaatav - mis on need põhjused, miks ekstreem on Xdreamist välja hakanud voolama ja kas võib oodata selle tendentsi jätkumist?

Riin

05.08.2018 21:18
Ettepanek - Riin järgmisel aastal korraldama ja saabki lõpuks midagi asjalikku.

Riinu toetuseks

05.08.2018 22:02
Selle raha eest mis makstud sai vastu küll midagi ei saanud.
Ujumised, mis tundusid võistkonnakaaslasele hirmutavad, suutsin talle vastuvõetavateks teha selgitusega, et Xdream on nii ära kohitsetud et juhul kui see oleks ohtlik oleks need kohad märgitud keelualadena. Läksin vette ja näitasin, et vesi vaevu nabani. A rada käis 25 meetri kauguselt punkti võtmas päästevestidega, iga kuradima auk ja kivi on rajal ära märgitud kui potentsiaalne oht, pimedat ja metsa kardetakse nagu surma.
Kui proloogi oleks valges teinud poleks üldse midagi olnud, sest mina tundsin ennast ohustatuna kui müüritiselt alla ronides libastusin ja oleksin kukkunud. See oligi ainuke koht kogu võistluse jooksul, kus korraks adrenaliini üles lõi.
Ja ega ei saagi midagi oodata, kui käib pidev kiun mis tarbijakaitse ütleb ja nii raske ja keeruline jne jne.
Tagasi alguse juurde tulles, xdream ei ole seda raha väärt mis tema eest küsitakse, ja pole seda juba pikka aega.

Aadu, Õnnelemb

05.08.2018 22:10
Korraldajad võiksid tõesti seletada, et miks on selline pehmostumine toimunud ja seda ka A rajal?
Kas tõesti see üksik kiunatus siin foorumis kus keegi pea ära lõi ja vingus, et see madal uksepiit polnud kollase teibiga üle tõmmatud või siis on lihtsam niimoodi raha küsida. Osalejate numbrid muidugi räägivad enda eest ka...

Jaan

05.08.2018 22:22
Seikluslikkust oli seekord tõesti natuke vähe, eelmine etapp oli juba reklaamitud sprindina ja sealt ei oodanudki tohutut seiklust kuid seekord oli seda veel vähem kui Kehras.

Proloogi osa oli lahe, sai ujuda ja turnida ning mõni koht müüri peal pani südame kiiremini lööma küll. Sealt edasi läks aga asi aina allamäge.

Proloog oleks võinud kesta 1.5h asemel 8h ja viia ka kesklinnast kaugemale, kus oleks pimedas huvitav olnud punkte otsida.

Võistluse oleks võinud kokku võtta lühikese epiloogiga, mis oleks andnud tihedas konkurentsis võistkondadele viimase võimaluse natuke parandada veel oma kohta ning kõigile teistele võimaluse eelmisest ööst väsinud liigesed ja lihased liikuma saada.

S

05.08.2018 23:38
Kuulge päriselt - inimesed on vaeva näinud, mida te halate - ilm oli ilus, proloog oli täiega lahe, võibolla tõesti oleks võinud kohe uue kaardiga öösel edasi panna, aga erinevaid lahendusi peab ju proovima. Ratast oli, kanuu oli korralik ja antud tingimustes ilmselt parim mis võimalik teha - kui seiklusest puudu jäi oleks igaüks võinud tahtmise korral kanuud mööda roostiku lohistada - vähemalt A-rajal 11-12 - raudselt kiirem variant kui ümber mõlamine.
Ratas oli kiire, orienteerumist oli, samuti vähemalt A-rajal oleks mõned punktid rahulikult ranna kaudu võinud lõigata - keegi ei tahtnud.
Jooksu oli, linna-orienteerumist oli. OK, metsa või roostiku oleks võinud mõne punkti võinud panna, aga siis oleks pooled kukkunud vinguma et orienteerujad eelistatakse jnejne.
Lisaülesanded olid ilusti teostatavad, vajasid tähelepanu aga mingit lotot ei olnud - täitsa OK ju.
Eelmise aasta segaseid ja rohkete trahvidega lisaülesandeid ei ole enam olnud 👍.
B-rajal oli 100 tiimi, se on vähe või - võibolla on rahvas ise süüdi, et kõikide nende aastate jooksul ei ole suutnud rulluisutama suutnud õppida ja selle pärast A-rajal ainult 20 tiimi?

Lõpuks: Rada oli tore, kuumus lisas jooksule oma elemendi, proloogis sai mõnusalt soojaks - ise oleksin meeleldi öösel edasi põrutanud, aga samas nüüd sai 2x järjest stardiärevust kogeda :). Kanuu oli lahe ja parajalt tehniline (mulle isiklikult ei meeldi kanuud mööda metsa vedada). Rulluisk oli lahe ja vaatamata selle lihtsusele võtsime ka ise sealt trahvi. Ratas oli kiire, orienteerumiselt mitte eriti raske - aga jalad sai ilusalt pehmeks pedaalida. Lisaülesanded olid asialikud, vaatamata sellele, et meie nendega esmalt kuidagi hakkama ei suutnud saada :). Alad vahetusid sobivalt, mingi asi ei hakanud venima. Köieülesandeid ei ole pikka enam eriti olnud?

Lahe oli - suured tänud korraldajatele 👍
Ja rahvas - mida te vingute kogu aeg - kusagil mujal maailmas ei korraldata nii heal tasemel seiklussprinte kui Eestis - kui lihtsalt tahate sõita/joosta/ujuda, siis konkureeriv üritus oli Tallinnas; kui muda meeldib, siis oli konkureeriv üritus Seiklushundi korraldatu Lähtel - andke minna!

Teho, Hiiltomiehet

06.08.2018 08:31
Olen Tehoga nõus, mulle meeldis nii formaat, kui rada. Hõredama osavõtu võib ilmselt pisut kauge toimumiskoha, kui ka samal ajal konkureerivate ürituste arvele panna. Korraldajatelt 5+ sooritus.

Arno, Duncan

06.08.2018 09:30
Tere,

Ma arvan, et ei peaks nii palju vinguma raja üle. Oli igati põnev võistlus ja proloog oli eriti äge. Minu poolt ainult tänud korraldajatele.

Jaanis Palm

06.08.2018 09:52
Kui Xdreami eesmärk ongi mõtlemist mittevajavaid, kiireid ja puhtaid linnasprinte korraldada, siis mina hääletan jalgadega ja valin teisi üritusi, kus SEIKLUST ka on. Teg siis peaks üritus nime ka ära vahetama, sest ekstreemi ju enam ei ole.

Muide, need kes viimaste etappidega rahul on -- kas te üldse olete osalenud eelmiste aastate epic etappidel, kui seiklust täie raha eest sai? Te vist ei tea, mida Xdream endast üldse potentsiaalselt kujutada võib... Kahju.

T.

06.08.2018 10:24
Ma olen igati nõus, et pole vaja vinguda, aga... Saage aru, selle raha eest ei olnud võistlust. Lihtsalt ei olnud. Võib olla oleks olnud kui oleks kohe öösel edasi pannud.
Ja tõesti on olemas konkureerivaid üritusi ning tulebki nende poole vaadata. Sõbrad ütlesid juba eelmisel aastal poole hooaja peal, et aitab. Aitab vist mullegi.

Aadu, Õnnelemb

06.08.2018 10:27
Aadu, mis rajal ja mis tiimis osalesid? Mine kirjuta oma anonüümset kiuni Delfis edasi, seal oled omasuguste keskel...

Delfi

06.08.2018 10:36
Anonüümselt kommenteerides kaitsen ma iseennast, sest kui mõni Sinusugune tuleb mind anonüümselt solvama, ei võta ma seda eriti tõsiselt. Kui Sa solvaksid mind siis, kui ma kommenteerin oma nime all, võtaksin ma seda väga tõsiselt ja oleksin sunnitud Su üles otsima, mis iseenesest ei ole eriti keeruline. Ja siit jõuamegi sinna, et anonüümselt kommenteerides kaitsen ma tegelikult Sind, kallis Delfi, sest Sa ei tahaks, et ma teaksin kes Sa oled. Nagu öeldud, isiklikke solvanguid võtan ma VÄGA tõsiselt.

Aadu, Õnnelemb

06.08.2018 11:20
Nõus, et LINNASPRINDI kohta oli igati hästi kokku pandud rada ja sellisena oleks ennast suurepäraselt õigustanud. Korraldus oli ka suurepärane. Ootus aga oli, et vahelduseks tuleb PIKK ja ÖINE etapp nagu kombeks on olnud korra hooaja jooksul. Need, kes pole käinud võibolla tõesti ei oska öisest etapist puudust tunda, aga ka neile julgen soovitada, et on põhjust seda soovida :)

Õhtune lossi harjutus oli samuti väga mõnus ja oleks suurepäraselt sobinud esmaseks hajutuseks, pärast mida järgneb pikk öine seiklus...

Viimased 2 aastat pole öist pikka etppi olnud ja sellest on kahju. Viimatine Pärnu oli väga äge. Samuti on head mälestused aastate tagusest öisest Saaremaa etapist. Seega üleskutse korraldajatele järgmiseks aastaks - tuua tagasi öine pikk etapp!

PS. 2011 aasta Saaremaa öisel etapil oli A+B rajal kokku 200 tiimi. Sel aastal 115. Küsimus ei ole ainult kattuvuses muude spordivõistlustega ja kauges asukohas, vaid ka sisus ja osalejate ootustes.

Rene, Välek

06.08.2018 19:31
Olen osalenud Xdreami sarjas aastast 2007, seega üle 10 aasta juba (peamiselt B rajal) ning nõustun täielilkult, et seiklust hakkab iga korraga vähemaks jääma ning planeeritud raja pikkused järjest lühemaks.
Seekord planeeritud B-rada 3:30-4:30 võitja tegelik aeg oli alla 3 tunni. Ei jõudnud rajal ostetud magneesimu ja geeligi ära tarbida, kui juba finish käes oli. Läbi aegadea on ALATI lemmikuks olnud pikk öine xdream - peale seda on alati ikka tunne olnud, et sai tõesti midagi ägedat läbi tehtud.

Kuna rajad järjest lühemaks muutuvad, siis läheb tasakaalust välja trahviminutite tasakaal. Minu arvates on liiga palju panna trahv 3-3.30 tunnise võistluse peale 15 minutit lisaülesande (mäluorienteerumine) eksimuse eest (ja 30 minutit ennem finishit) - ilmselgelt pole seda võimalik tasa enam teha. Arvan, et lisaülesande trahvid peaksid olema midagi sellist mida hiljem on võimalik kiirusega tagasi teha.

Kiidan korraldajaid huvitava proloogi eest, see oli tõesti huvitav idee ja pani ootused kõrgeks järgmiseks päevaks.

Otepää seiklusi ootama jäädes :)

Kristi , Husky

06.08.2018 20:25
Igal asjaolul on omad põhjused. Iga sündmuse korraldamine on väga suur töö. Väga. Mina olen nii tasane seikleja, et ei kommenteeri suurt midagi. Minu jaoks on köik olnud kena, alates Orissaare 2011. Mina igatahes tänan! Ja soovin jaksu! Kõigile ;)

Raili, Saarepiigad B/ Tasa ja targu C

07.08.2018 12:03
Issanda loomaaed on suur. Soovitan korraldajatel ignoreerida kõiki kommentaare, mis pole isikustatud.

Kahe hooaja jagu B-xdream'e läbinud võistkonnale meeldis. Elamusi saab ka ilma mudata ja võpsaris ekslemiseta, kuigi üks keerulisem metsaorienteerumine (kasvõi lühike) oleks kirss tordil olnud.

Eriti meeldis: reedene tohuvapohu
Kerge pettumus: teise päeva esimesed kilomeetrid kuni LÜ-ni - üks pikk jaaniuss mööda linna, mille ajal tegelesin rattaorienteerumise kaardiga tutvumisega ja piltmõistatuse objektide tuvastamisega.

Alvar, The Ugly

07.08.2018 16:24
Mina kiidan samuti rajameistrit. Tõeliselt meeldis reedeõhtune, nagu Alvar ütles, tohuvapohu. Eks iga etapp olegi erinev: kui viimati saime pikalt paadis loksuda (kusjuures Kehra etapi kohta ei tehtud mitte ühtegi "vähese-seikluslikkuse" topicut?!) siis seekord pigem lihtsal maastikul kihutada. Olen kindel, et Otepää maastik annab kõikidele hea võimaluse Kuressaares tegemata jäänud vigadeks.

Aga pikk öine etapp tuleb küll uuesti programmi võtta! :)

Martin, NOBE

07.08.2018 16:54
Pime lisab salapära ja kohe tundubki kogu asi huvitavam/seikluslikum. +1 öine tagasi.

..., ...

08.08.2018 14:20
Proloog oli igati äge ja uudne lahendus. Kui eesmärgiks võtta linna lühietapp, siis ka teine päev oli hästi planeeritud, korraldatud ja õnnestunud. Kahjuks olid ootused sel korral natuke teistsugused. Aga jah, palun, palun pikk öine seiklus tagasi plaani võtta!

Oliver, Metsapeatus

08.08.2018 16:13
Nõustun, et raja võiks olla kohati raskem. Millega jäin rahule:
1) Kanuu, mille raames peamine rõõm oli kitsas edasi-tagasi liikluses ning ka vajaduses kanuuga joosta;
2) Proloog, mis antud kontekstis oli teoreetselt üks parimaid lahendusi ning seetõttu oli rõõm seda läbida;
3) Veidi kõndimise-ujumise hübriidi, kuid võimalusel võiks see ka kuskil vähem inimlikus kohas toimuda;

Millega jäin vähem rahule:
1) LÜ Suur Tõll ja Piret, kus oli vaja teadmisi ja/või õnne, kuid mitte otseselt oskusi;
2) Nagu varasemalt mainitud, siis raskusaste võiks olla grammi võrra suurem, mille võiks koostöös programmijuhiga realiseerida üks korralik seiklushunt. Samas mis on tänapäevaste nuti-inimeste seatud piirangud ekstreemsete ja ohtlike ettevõtmiste planeerimisel? Tekib kahtlus, et kellegi karvane käsi on kuskil mängus, mis ka piirab võimalusi rahvale midagi vürtsikamat pakkuda.

Ülejäänu osas pigem oli kogemus positiivne ja kohtume juba järgmine kord Otepääl, kus maastik soosib rohkem seikluslikkust. Aga olge head ja võtke karmi kriitikat võimalusel tõsiselt ning keerake vuntsi juurde. Rohkem võiks tekkida olukordi, kus on vaja ka isiklikke hirme ületada. Kuigi endal võib rohkem seda immuunsust olla, siis segameeskonnas on meil nimetamata kodanik, kelle heaolu eest on meestel vaja siiski seista ja see oleks kindlasti äge.

Nimetu

08.08.2018 17:17
Proloog oli äge. Müts maha.

Laupäev valmistas mulle pettumuse.

a) kompassi ei läinud vaja. Mitte kordagi. See ei ole normaalne.

b) rajavalikud piirdusid mitte midagi muutvate valikutega "kas lähen selle tänava või kõrvaltänava kaudu".

Mulle meeldib orienteerumine, aga seekord jäi täitsa nulli peale.

Eelmise Saaremaa etappi kõrghetked olid roos ja kadastikes sumpamised. Seekord oleks ka saanud - lennuvälja ja Sepamaa lahe vahel oli täitsa pädevaid kadastike ja roostike. Oleks näiteks KP68 (A rajal 44) kanti vahetusala teinud ja sinna kadastikku ühe jalgisetapi pannud? Selle linnas lippamise asemel. Kui see veel öösel oleks olnud, oleks väga meeldejääv võistlus olnud.

Arne, Cybernetica

08.08.2018 22:53
Just tahtsin kirjaliku tänu saata, et võrreldes Viljandi etapiga, kus tegime debyydi oli see nii palju toredam võistlus. Nimelt Viljandi järel mõtlesime, et ei kunagi enam ning nyyd tuli lootus tagasi, et vb prooviks veel. Just selle raja ilu ja kergus.

Adrenaliin pusib siiani lossivallilt kukkumisest, et kas seekord fysio saab nihestuse paika voi mitte. Minu meelest oli see ohtlik, eriti hullude parast, kellel adrenaliin mõistuse viib. Teistelegi selga kukkusid ja endalegi ootamatult vabalangesid, asjatult riskides.

Seega hea tasakaal: keeruline ja kurnav Viljandi, mõnus ja lyhike Saaremaa ning Otepääl lubati rasket rada.

Uute liitujate nimel tänan võimaluse eest, et lootus tagasi tuli! Yhtlasi oli meeldivalt täpne, yllatuste rohke detailides ja kohad kuhu ei satu olid olemas, kinnitan poolsaarlasena :)

Aitäh korraldajatele, super emotsioon, vaatamata vigastustele!

Kristiina, Siin me oleme

13.08.2018 12:05
Olen Xdreamidel osalenud alates 2008 ja öine Xdream oli aasta kõige lahedam võistlus üldse :) Aitäh korraldajatele toredate emotsioonide eest!
Ülejäänud etapid olid ka tasemel :)
Kahjuks viimasel ajal on Xdreamid lahjaks jäänud, sellepärast pole nüüd korrapäraselt osalenud viimased 2 hooaega.
Loodan, et korraldajad mõtlevad millalgi ümber ja öine Xdream toimub jälle.

Marika

13.08.2018 18:46
Hea, Marika, äkki täpsustad, mis sa mõtled “lahjad” all? Arvestades, et sa pole ka 2 hooaega võistelnud, siis äkki on tulla aeg uuesti rajale vb on asi hoopis xdreamsem ja kohe kaardilt välja ei loe: kiirused on hoopis teised, lauamänge enam pole jne Või mis täpsemalt su ootused oleks?

Kristiina, Siin me oleme

17.08.2018 22:16
Kallis Kristiina, elus teist etappi kaasa tiksudes on see kindlasti uus ja huvitav ükskõik kui lahja ta ka tegelikult poleks. Pole põhjust kahelda aastaid osalenud tiimide selges ühises seisukohas, et ekstreemi on aasta aastalt vähemaks jäänud. Lahja tähendab seda, et etapid on lühemad ja lihtsamad (nii füüsiliselt, kui orienteerumise mõttes) ning vähegi ekstreemsemaid lisaülesandeid sisuliselt enam pole.

10 aastat kõigil etappidel osalenu, ...

18.08.2018 02:05
Like 10 aastat kõigil etappidel osalenu kommentaarile

Like

21.08.2018 10:22
Kuressaare etapp oli minul teine etapp kogu Xdreamide ajaloos, mis vahele jäi, ja kurbusega pean tõdema (kommentaaride põhjal), et midagi sellega ei kaotanud. Ehk siis minu absoluutsed lemmikud on olnud just pikad õised etapid raske maastiku ja ekslemistega (meenub näiteks öine Madsa mets kunagisel Otepää etapil - see oli tõsiselt vahva!). Kahjuks, nagu juba tõdetud, on Xdream sellistest etappidest loobunud.

Ma tean, et on olemas palju karmimaid võistlusi (Läti seiklused), aga Xdream oli oma algusaastatel just selline parajalt ekstreemne (pime, muda, segadus), aga mitte eluohtlik või ebameeldiv, nagu kuulujuttude põhjal Läti võistlused. Seda tahaks tagasi. Praeguse tendentsi jätkudes ma kahjuks pole ka enam Xdreamil osalemisest edaspidi huvitatud.

Muidugi leidub tiime, kellele praegune formaat sobib, aga kahjuks on näha, et ka osavõtjate arv on olnud kõvasti langustendentsis. Igal juhul tänan korraldajaid ja rajameistreid, kes on (minevikus) pakkunud põnevaid, pikki ja keerulisi öised radasid! Teiega oli tore!

Neeme, SASS

22.08.2018 22:02

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.