Foorum

B raja ronimisülesanne - ettepanek 26.04.2016 13:21
Tere.

Nagu teada, läks mõnedel tiimidel ronimisülesande "ülemises" sabas ootamine aja sisse, mõnedel mitte.
Esimene pool võistkondi lasti üles siis, kui oli teada, et üleval on 20-30 minutit ootamist.
Sel ajal nende "kell käis".
Siis muudeti ülesande korraldust ja anti vöö kätte / lasti võistkond KP 40 suunas minema alles siis,
kui oli teada, et üleval on köis vaba ja ootama ei pea.

Nüüd on "sabas" tagapool oodanud ja hiljem finišeerunud tiimid tulemuste tabelis eespool,
sest neilt lahutati maha kogu oodatud aeg, mitte ainult "alumine saba".

Teen ettepaneku piirata KP 40 - KP 41 etapi aega kunstlikult ära, näiteks 7 või 10 minutiga.
See vähendaks ebaõiglust.
Samas:
1) Tiimid, kes laskusid väga kiiresti, saavad selle eest boonuse kätte.
2) Tiimid, kes ootasid korraldaja süül ülemises sabas, ei kannataks liiast.

Aeglasemalt kui 10 minutit ei teinud seda laskumist mitte keegi.

Teine ja ehk veel parem variant on ka KP40 - KP41 aeg üldse tulemustest välja jätta.

Kaur, B rada, Linnavurled ja lumehelbekesed

26.04.2016 13:21
Täiesti mõistlik ettepanek aja piiramine (7min vmt).Selles valguses,et kohtunikud muutsid ise poole pealt veel aja peatamise tingimusi (?!) oleks aga õigem siiski köie etapi tulemuse tühistamine. Tegu on siiski mitte ainult seikluse vaid ka võistlusega,kus ikka sooviks saada enda saavutusega vääriline koht tabelis.

Heiki, HP-Sport team

26.04.2016 13:55
See on küll nüüd natuke karm, et osad pidid üleval ootama ja järgmised võisid all seisva ajaga oodata. Minul kulus üleval ootamise peale 21 minutit, mille jooksul siis all olevad tiimid märkamatult vuhinal tinglikult mööda läksid.

PS. Antud teemas ei ole ühtegi anonüümset kommentaari ning on õigustatud küsimused. Paluks korraldajatelt kommentaari.

Rene, Välek

27.04.2016 02:19
Olen hoidnud siin sellel diskussioonil tiba silma peal ja kogen samuti ebaõigluse tunnet.
Olen foorumi põhjal märganud 4 tüüpi situatsioone:
1) -2) Ooteaeg oli erinev, kedagi lasti üles ootama, teisi mitte, kellelgi läks aeg varem, kellelgi hiljem kinni, nii nagu ülal postituses öeldi, reegleid muudeti ja sellest tekkis ebavõrdseid erisusi.
3) Keegi on märganud kavalamaid "sohitegijaid", kes võtsid alt punkti, kuid ei laskunud.
4) Oli meeskondi, kes teadlikult võtsid trahvi, et eelistada 45 min trahvi 1h ootejärjekorrale.

Meie võtsime teadlikult trahvi, ootejärjekord oli sedavõrd pikk, et trahv tundus igal juhul ajavõit. Vähemalt sabas ei olnud ainsatki nimekirjaga ajasulgejat sel momendil (kus ta siis oli? üleval?) nagu kanuujärjekorras. Meenus näiteks ka Haapsalu etapi rongijärjekord (ehk kogemusi pikkade järjekordade ja aja mittesulgemisega on varasemastki).

Keegi ütles varasemalt foorumis, et laskumine oli boonuselamus iseenesest ja õiglane oleks laskumise punkti aeg tulemustest maha arvestada.

Vähemalt B-raja lõikes toetame seda ettepanekut. Kui lihtsalt aega vähendadada, jäävad ebavõrdsesse olukorda need, kes võtsid trahvi teadliku strateegiana (mitte "ei leidnud punkti üles" :)). Ka aja sulgemine on olnud korraldatud ebaühtlaselt ning ebaselgelt.

Triin , Psühhopähklid

27.04.2016 09:35
Võistluse sisuline finiš oli ronimisetapi saba algus. Sealt edasi ei määranud võistkonna enda tegevus enam midagi. Ja eriti rumal on see, et meist 15-20 minutit HILJEM saabunud võistkonnad on tulemustes meist ees.

Meile väga meeldib nii päris-ronimine kui köiega laskumine, meil on võistkonnas üks aktiivne ronija (mitte mina) ja üks endine, me valdame köietööd kindlasti üle Xdreami keskmise. Aga ikkagi tundub mulle, et köietöö ülesanded peaks jääma A-rajale, kus on vähem võistkondi ja suurem ajaline hajutus.

Kaur, B rada, Linnavurled ja lumehelbekesed

27.04.2016 11:31
Hmm, lugesin ja tekkis idee siis võib-olla tulevikuks, et juhul, kui LÜ tekivad järjekorrad siis ehk peaks seal LÜ alguses olevad isikud SI-pulkade vastuvõtjatega liikuma järjekorra lõppu, et aeg kinni panna ja teavitada iga uut võistkonda, kes saabub..sest me juhuslikult saime teada, et tuleb aeg kinni panna tegelikult, kogemata kuulsime eespoolt..siis oleks ju ebavõrdsust vähem ja ooteaeg ongi väljas. Alguses ja LÜ järjekorra lõpus keegi olemas. Tehniliselt ma ei tea muidugi kuidas see välja tuleb. Pisike mõte. Samas need, kes aastaid käivad, eks nemad teavad juba kuid uuemad tulijad ei pruugi seda teada.

Evelin, Viimaseks ei jää

27.04.2016 15:04
Selgus,et SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata ka nimelistele kommentaaridele ?! Ei mingit selgitust,miks kohtunikud muutsid poole ülesande pealt ajavõtmise põhimõtet ning mis sellega seoses ette võetakse/ei võeta.Sooviks näha žürii selgitust kuskil sellise suvalise ajavõtu peatamise kohta.Tulemused ei ole enam ju esialgsed ja ei ühtegi korraldaja mõtteavaldust sel teemal.Selgub,et xdream on õnnemäng ja punkt nr 4.Lisaülesanded teenindavad võistkondi põhimõttel „kes ees, see mees“ ei pruugi paika pidada.Väga ebameeldiv suhtumine.Žürii mõttekäiku sooviks ka näha kusagil.

Heiki, HP-Sport team

28.04.2016 01:55
Ma saatsin korraldajale ettepaneku ka e-mailiga. Sten-Eric vastas täna hommikul. Pärast pikka kaalumist leiti, et arvestus jääb nii nagu on. Mis siis ikka.

Kurb õppetund on vist tõesti see, et B rajale ei saa köietöö (mitte ronimise!) ülesannet panna isegi raja lõppu.

Kaur, B rada, Linnavurled ja lumehelbekesed

28.04.2016 15:19
A rajal oli ootamine küll marginaalne, ca 10min aga veidi segadust oli sellegipoolest sest eelinfos oleva 2 liikme asemel sai laskuda ainult 1. Meie puhul tähendas see seda, et tornini jõudes saadeti 1 liige tagasi vööd maha võtma, enne ei öelnud keegi, et laskub ainult 1. Ajakulu oli olematu aga väike segadus ikka, kes ikka läheb laskuma, miks ei saa mõlemad jne. Ühesõnaga infosulg oli ja ilmselt B raja saabumisel jooksis süsteem lõplikult kokku.

Iljar, JIT

28.04.2016 18:48

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.