seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

Lisaülesanne 29.01.2008 13:40
Muidu oli igavesti tore üritus-ilus ilm, huvitav rada, aga meele tegi mõruks lisaülesande korraldus. Võistlusel peaks ikka kõigile võrdsed reeglid kehtima, aga kui korraldajad on väljamõelnud ülesande, mida nad ise korralikult teostada ei suuda, siis ajas ikka tigedaks küll, kui äkki tervel hulgal võistkondadel kes hilja kohale jõudsid, lubati lisaülesanne jalgsi läbida, mis loomulikult võttis neil poole vähem aega ja sellega seoses ka parem tulemus. Loomulikult tulime me rohkem värsket õhku nautima ja lõpptulem nii oluline pole, aga suvistel etappidel tahaks ikka eelnevat paremat läbimõtlemist loota! Ei tahtnud viriseda, aga noh..

Enel

29.01.2008 13:40
Selle lisaülesande puhul oleks piisanud ju sellest, et punkti 51 jõudmise ja esimese suusad jalas liikuma hakkava võistkonnaliikme stardihetke ajavahe lahutatakse lõpptulemusest. Sellega ellimineeritakse suuskade ooteajad, suusavarustuse korrastamisele jm kuluv aeg.
SI -d kasutads asi ju lihtne: märge p 51-s ja märge suuskadega stardihetkel . Ning see ajavahe võetakse hiljem maha lõppajast. Siis kõik võrdses olukorras. Enam vähem.
Aga kõik oli tore ja meeldiv. See lisaülesannegi oli vahva. Oleks keegi selle veel jäädvustanud, oleks endagi mäest allatulekut vahva vaadata.Tänud ja korraldajatele jõudu järgmiste ürituste organiseerimisel

Ylo

29.01.2008 14:12
kohad alates 100-.... on ju tõesti olulised

ants

29.01.2008 14:48
Kallid sõbrad aga ärge siis palun virisege!!! Tegemist on ju ikkagi seiklusspordiga. Minul oli ka suusaside nööriga kinni seotud jne jne aga sellest hoolimata olen ma väga rahul. Kus muidu saaks sooritada sellist hullust kui mitteparajate sidemetega, mustmullasest mäest, metsavahisuuskadega alla kihutada :)
Minu poolt korraldajatele 10p võistluse kui terviku eest!
Aitähhh!

Heiki, Dreamers-Outline

29.01.2008 15:47
Kuidas siis ei ole? Kui ise võtad oma sooritust tõsiselt, siis võiks ajavõtu alusel kokku pandav lõpuprotokoll olla samuti tõsiseltvõetav. Seiklusspordi mõlemad pooled nii seiklus kui ka sport on olulised.

Jaan

29.01.2008 15:49
minu eelnev kirjutis oli vastuseks antsule

Jaan

29.01.2008 15:54
Lisaülesandega oli seekord tõesti kehvasti. Meie võistkond sai katkise klambriga suusad, no üritasime kuidagi seda remontida, aga poolel mäel läks ikkagi klamber katki. Küsisin kohtunikult, et mis teen, ta ütles, et paranda ära. Kahjuks ma ei teadnud, et mäele tuleb kaasa võtta jupp nööri või keevitusvahendid, siis lubati ikka edasi minna ühe suusaga. Lõpetamisel kohtunikud ei teinud väljagi, kui palusime ühe suusa asendamist. Ja kurb oli kõrvalt vaadat, kui siis mingi aja pärast kõik tiimid lasti jooksuga lisaülesannet tegema, ei pidanud nad klambreid parandama, mäest tagumikul alla lohisema, ega treppi üles minema. Ma saan aru, et tegemist on seiklusspordiga, aga mis ekstreem see on, et pead suusaklambreid remontima..
Muidu oli võistlus väga mõnus, aga kahjuks lisaülesanne tõmbas meeleolu väga alla.

Kristi

29.01.2008 16:22
Ausalt öeldes kõlab veidi ebaõiglaselt küll, et viimased läbisid lisaülesande joostes. Meie isiklikult alustasime sealt, kuid kuna oli järjekord, siis tegime võistluskeskuse ümber punktiringi ära ja naasime siis uuesti lisaülesande juurde. Kui oleks teadnud, et selline võimalus antakse, siis ehk oleks teisiti plaaninud. Kõigile peaksid ikka võrdsed reeglid ja ülesanded kehtima. Ei anna ju võrrelda seda aega, mis mõnel kulus lahti minema kippuva suusaga mäetippu ronimiseks ja üsna ekstreemselt allatulemiseks, sellega, kui oleks saanud seda teha oma jala ja tossuga..

kai

29.01.2008 17:34
Ettepanek korraldajale:
lisaülesanne tuleb teha-teisel tunnil -1 võiskonna liikmel,
kolmandal tunnil -2 võikonna liige, neljandal tunnil -3 liige.
Ei teki järjekorda,ja lööb ka "lobisejatel korralikult ketti maha".
Võistlus oli kena,ilm vist ka kinni makstud.
Lugupidamisega .
Artur Vennad ja co.

Artur

29.01.2008 17:44
Kuna siin avati juba eraldi teema lisaülessanne, siis lisaks endagi poolt paar sõna. Kogu võistlus oli muidu huvitav ja mõnus, aga see lisaülessanne tekitas ikka tuska küll. Kui metsas 4,5 h kogu aeg jooksed ja ajad sekundeid taga ja lõpus lisaülesandel kaotan 10-15 minutit puhtalt suuskade sättimise ja remontimise peale, siis see ei tohiks kuuluda nagu kuidagi võistluse aja sisse. Kas siis lisaülessanne üleni või vähemalt ettevalmistus tuleks kindlasti ajast maha võtta. See pole mitte ebaõnn vaid ebavõrdsus.
Hiljem veidi protokolli uurides tuleb tunnistada, et nii mõnedki kohad kadusid selle lisa ajaga.
Ja meenutades 1. ja 2. WinterXdreami, siis seal oli see võrdsus tagatud. Eelmise aasta ülesanne iseenesest oli selline, kus seda probleemi polnud, kõik said kohe järjest turnima.
Seega minu ettepanek korraldajatele - kuna tegemist on ikkagi võistlusega (aja peale), siis korraldaja peaks välistama juhuslikkusest tulenevat ebavõrdsust.
Jõudu edaspidiseks korraldajatele ja häid ideid lisaülesannete jaoks.

Sander, OK West

29.01.2008 23:41
Lisaülessanne oli tõesti halvasti üles ehitatud. Kui oled jooksnud ja võtnud kõik punktid ära,ning siis tuleb lihtsalt külmas seista ja oodata, see teeb meele mõruks küll.Sport peab ikka meeldima, aga kui pead kõigest hingest lootma, et suuskadega alla laskudes viga ei saaks, siis on küll natukene jama. Vaatetorn oli üks hetk samuti üle rahvastatud. Muidu oli tore võistlus ja meeldis, kui see lõpp välja arvata

Kristi

29.01.2008 23:49
Kuna meie tiim siirdus lisaülesandele tund peale starti, siis ma usun, et meil kukkus lisaülesanne välja täpselt nii nagu korraldajad olid seda planeerinud - suusaklambrid olid veel terved, järjekorda polnud, laskumine oli täiega jäine ja kiirus pakkus tõsise elamuse. Isiklikult sain mäest alla püsti, kuid ega palju ei puudunud, et see poleks õnnestunud :-))) Kõik jäime ilusti terveks ja nautisime lisaülesannet täiega. Muidugi ratastega minema vändates arutuasime küll, et kui suurem osa rahvast peaks lõpus lisaülesandele tulema, läheb küll kitsaks. Mina arvasin et tullakse siiski piisavalt suurte vahedega - nagu kuulda, siis paraku nii siiski ei läinud...

Tõnu, Ekstreempark

30.01.2008 11:23
Lisaülesande kohta:
Saage inimesed palun aru, et tegu pole ei orienteerumisvõistlusega ega jooksuvõistlusega ega ka korvipunumisvõistlusega. Tegu on seiklusspordiga ning siin ei olegi kõik lõpuni sportlik, vaid on tubli annust meelelahutust sisse planeeritud. Näiteks, mis osa eelmise aasta Otepää etapi köiesõidust Tehvandilt Linnamäele ja tagasi oli sport? Selle meelelahutuse sisse kuulub ka juhuslikkus - ehk kui korraga tuleb ülesannet tegema 15 võistkonda, siis tuleb paratamatult oodata. Asi on liiga populaarseks saanud, ning lisaülesannete kvaliteedist/põnevusest on nagunii juba kõvasti järgi antud selleks, et piisavalt läbilaskvust oleks. Minge näiteks matkaspordi 25h üritusele, siis näete, et 20 võistkonnaga saab hoopis teistsuguseid asju teha. Teie aga tahate häid lisaülesandeid, mis lasevad sama palju inimesi läbi kui 4-realine Tallinn-Tartu mnt. Kõike korraga ei saa.
Naljakas selliseid asju lugeda lihtsalt: vaatetorn on ülerahvastatud, metallvardad on ohtlikud (nagu puid ümberringi poleks) jne. Varsti jõuaks see asi tõesti selleni, et hakatakse korraldajaid kiruma, sest tee polnud rataste jaoks liivatatud ning kuskil oli tähistamata känd, kuhu võis komistada.
Kes tahtis, sai mäest alla täiesti ohutult kõndides, kes tahtis sai ka ohutult alla sõita istudes vms. Ja lõppude lõpuks keegi ei sundinud kedagi mäest alla üldse minema. Keegi ju ei lükka mäest alla ja kui asi on tõesti vastuvõetamatu, siis alati võib otse finišisse kõndida.
Enne kritiseerimist tuleks kõigepealt mõelda, mis üritusele te tulete ja mida te sealt tahate. Ning kui siis midagi sellega ei sobi, siis mõelge, kas seda oleks võimalik teistmoodi lahedada. Kui siis tuleb mõni mõte, on korraldajad väga rõõmsad seda kuulama.

Ei olnud mõeldud kellegi solvamiseks või mahategemiseks aga tundub, et mõned inimesed pole siiski aru saanud, mis tüüpi üritusega tegu on.

Jaan, WX rajameister

30.01.2008 13:58
mulle jääb siiski arusaamatuks, et miks korraldajad lõpus murdusid ja osa võistleijaid suusatamisest vabastasid?

pealtvaataja

30.01.2008 16:06
Olen üks paljudest inimestest, kes usub saavat väga hästi aru ja on südamest tänulik hästikorraldatud võistluse eest. Palun ainult hr rajameistril mitte lugeda rahva arvamusi vihaseks kriitikaks. Kuri ei ole keegi, me kõik seiklejad. See pigem selline heatahtlik porin läbielatu meenutuseks.Tulime extreemile ja selle ka saime. Kommentaarid lisaülesande kohta pigem viitavad sellele, millele tulevikus rohkem tähelepanu pöörata, kui üritus järjest populaarsust võidab ja suuri rahvamasse kohale meelitab; kuidas ülesannete sooritust kirja panna nii, et ei tekiks kaksipidi mõistmist, kuidas lisakatsed võimalikult sujuvamaks muuta. See on loomulikult ürituse keerukaim osa ja selleks soovin ainult loovat mõtlemist ja julgust katsetada.

Osaleja

30.01.2008 16:42
Jõudes rohkem kui tund enne kontrollaja lõppu lisaülesandele oli seal juba suur mass koos. Meie team sai suusad mille klambreid ka peale suuremat sorti nööriga parandamist ei saanud saapakülge, saabas ei mahtunud vahele... Meeleolu oli suht must sest aega selle sigaduse peale kulus oma 20min enne kui korraldajate loal saime haarata ühe lõpetanud teami suusad ja nendega oma etapile läksime. Esialgne emotsioon oli päris hirmutav - rahvast langes kui loogu nii laskudes kui ka tõustes ja räägiti jäisest mäest. Tegelikult vähemalt minujaoks oli see lisaülesanne lihtne ja püsti jäin kah (eelmine päev Tehvandi jäisel rajal oli palju rohkem tegu püstijäämiega). Pettumus oli muidugi, see, et need teamid kes joostes ülesandele lasti tegid selle palju kiiremini kui meie aga las olla.
Minu ettepanek korraldajale selliste ülesannete puhul :järgmine kord mõelda võrdsematele tingimustele (liiga kitsa klmbriga suusk ..) ja ehk ei peaks kõik liikmed sellist asja läbi tegema, kes ikka suusatamisega väga sinapeal pole, sellejaoks oli asi rohkem kui riskantne. Näiteks üleelmine aasta Tehvandil ahvirajal ei pidanud kõik seda läbi tegema.. Ehk oleks ka suusad siis vastu pidanud. Ei kujuta isegi ette kuidas tuli korraldajatel selline idee, et need suusad peavad vastu ca 500 inimest ?
Ülesanne ise oli väga hea aga teostus seekord veidi läbimõtlemata, ehk järgmine kord läheb paremini.

Iljar, JIT-Team

30.01.2008 17:38
Ei ole Jaaniga nõus. Kui võtate aega ja selgitate parimaid, siis on see sportlik üritus ehk nagu isegi mainid on tegemist seiklusSPORDIGA. Ka 100 ja 101 jaoks on see omavaheline võistlus.
Kui tegemist on nn lisaülessande ummikuga, siis ei tohiks see ootamine võistluse aega minna, sulle pole vist vaja seletada, kuidas SI jaamadega saab aega võtta ja pärast seismine maha arvestada. See kui kaua ja kuidas keegi lisaülesannet teeb on juba tiimi enda asi.
Juhuslikust võiksid firma suvepäevadel arendada.
ps.Äärmiselt ebameeldiv sellist jama korraldaja suust kuulda.


Kiibitseja

30.01.2008 18:25
kes ees - see mees. oli see kirjas? kui tuleks varem, siis oleks kiirem.

Viktoria, Team Skype Priimus

30.01.2008 18:28
Võib olla (või kas üldse) võiks lisaülesande sooritamiseks järjekorras seistud aja üle nuriseda siis,kui rada tuleb läbida ja lisaülesanne täita kindlas järjekorras.

Praegu oli igal võistkonnal võimalik valida aega, millal lisaülesannet sooritada. Lähtudes just sellest, et lõpupoole võib olla korralik saba, suundusime meie otse stardist lisaülesande sooritamisele ja mingit järjekorda ei olnud. Võimalik oli näiteks võtta ka osad punktid võistluskeskuse lähedalt ja minna siis lisaülesandele (mida ka mõned võistkonnad tegid). Seega - kes jättis lisaülesande sooritamise lõppu - oma valik.

Muuseas, mäletan et kaks aastat tagasi, siis kui Winter Xdreami lisaülesandeks oli Otepää seikluspargi ühe osa läbimine, pandi kell lisaülesande soorituskohta jõudmiseni kinni. Siis nuriseti selle üle, et miks kell kinni pandi. Nüüd on siis vastupidi.

Jõudu korraldajatele! Osalejaid on tõesti palju ja ilmaski ei jõua kõigi meele järele olla.

Maret, KAM

30.01.2008 19:23
Mina küll ei mäleta, et Otepää etapil keegi kella peatamise pärast nurises. Kui korraldajad soovivadki võistlust arendada juhuslikuse ja õnne peale, siis võiks selle ürituse ümber nimetada, näiteks "Seiklusmatk".

Osaleja

31.01.2008 10:30
Alati on võimalus mitte osaleda või korraldada ise paremini.

Teine osaleja

31.01.2008 11:52
Jaan!
Totaal üllatus on selline vastus sinu poolt.
Sind teades kirjutasid selle ilmselt veel korraldamisväsimus ja -tüdimus kontides. Olles ise korraldaja rolli pidanud korduvalt, samas sinuga võrreldes marginaalne arv kordi, siis on tunne arusaadav, samas pole aktsepteeritav aga selle tunde välja ütlemine.

Arvamusena:
Seiklus ei tähenda ebavõrdse aja mahuga lisaülesannet! Seiklus on see, et kõigil on võrdne võimalus. Paremus selgub aga selle alusel, kes on "seiklejam", see saab paremini, nobedamalt ja väiksema vaevaga hakkama.

veel üks kiibitseja

31.01.2008 17:11
Pean oma salapäraseid austajaid kurvastama, kuid mu tekst ei olnud väsimuse vms foonil kirjutatud vaid minu isiklik arvamus Xdreami sarjast ja selle võistlustüübi ülesehitusest. See üritus ei ole ja minu arvates ei peagi olema täiesti sportlik ning lisaülesanded on seda ka hästi näidanud. Ma olen nõus, et see on sport, kuid seda ainult esimese 20-30 tiimi puhul. Ülejäänute puhul on tegemist rahvaspordi ja meelelahutuse seguga. Seiklus ei ole see, kes jookseb kõige kiiremini. Seiklus on see, et juhuslikkuse(õnne) tõttu tekivad olukorrad, mille tulemusena peab käituma planeeritust teistmoodi. Näiteks peale lisaülesandes ootamist on vaja rohkem pingutada, et eelmisele võistkonnale järgi saada. Või rattal rehvi purunedes peab seda vahetama. Lisaülesannetega tekitatakse neid olukordi lihsalt juurde. Ka selliseid, mis juhusliku loosiga annavad võistlejate käsutusse näiteks erineva varustuse.
Ma olen nõus, et lisaülesanne võiks olla kõigile võrdne - ehk see, et viimased lasti jooksma, pole kõige parem (kuid selles olukorras ei osanud ette näha suuskade nii suurt lagunemist). Kuid ooteaja mahalahutamisel tekivad mitmed probleemid, mida mina ei tahaks näha. Näiteks see, et teise võistkonnaga lõpujooneni sekund-sekundis rebides tuleb välja, et neil lahutati minuti võrra rohkem aega maha ning kogu pingutus oli mõttetu. Ja kuna juhendis oli öeldud, et "kes ees, see mees", siis ei näe ootamises mingit probleemi.

JT

31.01.2008 22:05
Jaan, iga võistkond saab rajal piisavalt oma võimeid ja parimaid oskusi rakendada. Kes kukub vette, kes teeb vale valiku jne.
Ka 20 ja 30 tiimi vahel peab olema võrdne võimalus, miks mitte ka viimaste hulgas. Tegelikult on seal viimaste hulgas veel vingem võistlemine ja erit kõva rebimine käib, kui kokku saavad naiste ja meeste tiimid.
Ma ei tea, kas sa ise oled kunagi seiklusel osalenud. Kui ei ole, siis soovitan. Ma tahaks su arvamust kuulata, kui oled paari tiimiga omavahel ca 6 tundi rebinud ja siis selline lollus asja mõtetuks teeb.
Teine osaleja mainis, et ei pea osalema, see mees tabas 10. Kui sama mõte on korraldajate mõte, siis andke aga minna.

Eks osaleja

31.01.2008 23:43
Sõbrad-vaidlejad, olete ära unustanud, et heaks tavaks oli kujunenud see, et iga arvamuse kirjutaja lisas ka oma ja ka võistkonna nime!
Eristugem Delfist ;)

Alari, ISC

01.02.2008 02:05
Lugupeetavad! Kas see vestlus pole natuke tühi ses mõttes, et lõpus loeb KOHT mitte AEG ja kui nüüd nii võtta, et inimesed, kes ootasid seal sabas enne sind, oleks juba finišis, siis millest see hala??? Minge käige korra solaariumist läbi või võtke kalamaksaõli, see pime aeg teeb inimesed kurjaks... Mulle üritus meeldis ja mitte et ma ei oleks kukkunud seal mäe otsast tulles vaid sellepärast, et mängu nimi on jõuda finišisse raskusi ületades. Mudasena, väsinuna ja rõõmsana :)

m6mm, Buena Vista Racing Club

01.02.2008 18:58
Tahaks toetada korraldajaid selles suhtes, et peale võistlust mingit aegade ümberarvutamist ei peaks olema. Eriti veel oludus, kus oli juhendis kirjas, et lisaülesandel võib järjekord tekkida ja kehtib "kes ees, see mees".

Aga isegi ettenägematute, "korraldaja süül", tekkinud viivituste tõttu peaks lisaaega andma ainult väga-väga erilisel juhul. Muidu juhtub see, mis juhtus eelmine aasta Otepääl, et võitja selgub peale võistlust exceli tabelis.

Aga lisaülesanne iseenesest oli seekord väga nõrk. Pikk ootamine ja viletsasti ettevalmistatud varustus. Oleks igast võistkonnast üks inimene pidanud suusatama, oleks veel OK olnud. Lõpp oli ka oluliselt erinevas kohas algusest ja sellega andis ootamatu eelise neile, kes ülesande kohe alguses tegid. Aga noh, pole hullu, muus osas oli rada väga hea ja järgmine aasta tuleb kindlasti paremini ettevalmistatud lisaülesanne :)

Neeme, Omlett kolmele

11.02.2008 16:22
JT: "Ma olen nõus, et see on sport, kuid seda ainult esimese 20-30 tiimi puhul. Ülejäänute puhul on tegemist rahvaspordi ja meelelahutuse seguga. Seiklus ei ole see, kes jookseb kõige kiiremini. Seiklus on see, et juhuslikkuse(õnne) tõttu tekivad olukorrad, mille tulemusena peab käituma planeeritust teistmoodi."
_______________________________________________
Milles seisnesid siis need olukorrad Winter Xdreamil kui tohib küsida? Julm andmine oli ju tegelikult esiotsatiimidel kiiruse peale - ja järelikult oli (orienteerumis)jooksuvõistlus. Minu üllatusolukord oli ilmselt see et suusatamisel oli "juhuslikkuse tõttu" paaris kaks ühe jala suuska ja kohtunik mu võistkonnakaaslase palve peale seda vahetada ei lubanud. Sport või meelelahutus?

Armo, eXprompt

12.02.2008 04:30
Nurisejad ärge nurisege!
Super lahe üritus! Osalen ise juba 2 hooaega...
See lisaülesande teema on selline, et asi on kiiretes otsustes nagu eluski... Ja õnne peab ka olema...
Järjekorrad olid ka KP-de juures ja samuti on esimestel soos raskem liikuda (upud või ei upu?):-)) Teised kasutavad juba sissetallatud radasid... Nurisege vähem ja hoidke pöialt, et te suvisel ööetapil suvel ei pea huntide või karude eest puuotsas istuma ja siis jälle mõtlema ebavõrdsetest tingimustest :-))
NAUTIGE ELU ja LOODUST ja SPORTI !!!

Aivar, Rakvere Ässad

13.02.2008 14:01
juhuslikult sattusin siia lehele ja peaks mainima, et halenaljakas on teie vingumist lugeda. kas see üritus on siis tõesti kohustuslik või on teid sunnitud sellel osalema? Inimesed saage ükskord aru, et taoliste ürituste korraldamine ei ole sama lihtne, kui selle raja läbimine!

Joonas, MTÜ Pentagoni rahavaerakond :)

31.03.2008 04:25
Joonas, kahju, et siia sattusid, hoopis sinu vingumist on hale lugeda! Loodame, et seda enam ei juhtu!

Neeme

28.04.2008 01:16

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.