seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

Viimase punkti ronimise julgestus vms? 30.04.2012 14:57
Tere! Kas ma olen ainuke kellele tundus et viimasesse punkti ronimine oli ohtlik ja julgestus vms oleks olnud asjakohane? Kui seal kellegi käed oleks lahti pääsenud siis maandumine selja või peaga asfaltile... Seda pidid võtma ju kõik, alates C-raja algajatest kuni B-raja 100+ kilosteni.

Peeter

30.04.2012 14:57
Kui 2 meetri pealt kukkumine on sinu arust ohtlik tegevus, siis tasub vist uuesti mõelda, kas XDream on sinu jaoks. Ei midagi isiklikku, aga XDreami arvestuses ei olnud see küll mitte mingisugune risk.

Siis oleks vist iga puu otsas oleva punkti alla julgestusvõrgu või matid panema?

Selliste asjade tõttu peabki iga osaleja andma enne allkirja, et oslaemine on omal riisikol ja ta teab, millised "ohud" ja ohud teda ootavad.

Alar

30.04.2012 16:02
Midagi ohtliku seal minu meelest küll ei olnud, hoopiski huvitav oli jälgida, milliseid nippe kasutati üles saamiseks. Meie tiimi puhul selgus hoopis, et muidu kõige vastupidavam ja kiiremate jalgadega meeskonnaliige osutus lõpus kõige nõrgemaks ronijaks ja sisuliselt tuli ta kahe teise tiimiliikme abiga ta lihtsalt üles vinnata. Võitis parim tehnika.

vägilased

30.04.2012 16:24
2 meetri pealt selili asfaltile kukkumine võib väga lihtsalt fataalseks saada, antud juhul oli isegi pigem 3 meetriga tegemist. Allkirja andes inimesed ei tea millega neil tegelikult rinda tuleb pista sest talle ei näidata järgmise või ülejärgmise aasta seinasid vms. Eriti võislusolukorras võib reaalsustaju kaduda, me räägime ka algajatest (C-rada ja ka pool B-rada) kes võivad oma võimeid üle hinnata. Selline juhtum annaks kogu sarjale väga halva tagasilöögi. Ja lahendus oleks ju olnud lihtne... miskid paksud matid seina äärde maha.

Peeter

30.04.2012 16:25
On ilmselge, et metsa iga puu alla julgestust ei pane, kuid kui on võimalik riske maandada, siis võiks seda teha.

Mari

30.04.2012 16:39
Alar. Ma küll ei mäleta et oleks pidanud kusagil ilma julgestuseta puu otsa ronima, kus selliseid ülesandeid on olnud?

Argo

30.04.2012 16:49
Ka mulle tundus ohtlik - üks jalg oli kuhugi kõrgemale vinnatud ja käed hakkasid lahti libisema. Õnneks ma siiski alla ei sadanud. Metsas puu otsast on tõenäosus maanduda suhteliselt pehmele maale, oksad hoogu pidurdamas. Kivi otsa võib juhuslikult ja väga õnnetult kukkuda küll igal pool, aga see ei ole eriti tõenäoline. Vabakal oleks käte lahti libisemisel olnud kindel laks peaga vastu asfalti. Ka paarisentimeetrine kummimatt oleks riski maandanud.
Õnneks see ei olnud siiski tõrvatilk, mis oleks meepoti rikkunud :).

Ulrika, Kolmas aste

30.04.2012 16:50
Ma pole küll üldiselt eriline pehmik, aga ka mulle tundus see ohtlik. Just see eriti väsinuna enda üle serva vinnamine. Selle ülesande juures tekkis üks koht, kus polnud justkui mitte millestki kinni hoida. Puu otsas nii ei juhtu.
Peetri pakutud matid olnuks igati piisavad.

jaak

30.04.2012 16:55
Mina ka c-raja totaalne algaja. Võistlustel seina ees ei kohkunud (ilmselgelt ei suuda sellises adrenaliini möllus paljud enda jõuvarusid adekvaatselt hinnata).
Kuid kodus tagant järele mõeldes tundus hirmus küll, kui end ülehinnates oleks kas ennast või meeskonnakaaslast kogemata maha pillanud.
Ka kivi ja puu pinnale kukkumisel on suur vahe, puu otsa ronides on tõenäosus kukkuda veel pehmemale pinnasele.

Marie

30.04.2012 16:57
Inglid jätsid seekord antud ülesandel tiibade eelise kasutamata ja ronisid mööda seina ülesse nagu kõik teised-seega saan teemat kommenteerida:) fataalseks võib saada ka kodus trepist alla kukkumine või katuse puhastamine. Tavaliselt vähesed panevad siis omale matid maha kui kui kodus kuhugi turnima hakatakse:) Ise tulen xdreamile ja teadvustan alati, et võib-olla pean ma tegema asju, mida ma kardan või ei suuda ning mis võivad olla ka ohtlikud mu tervisele ja elule (võib ju ka tegelikult ratast sõites auto alla jäädes surma saada). Tervise ja elu eest vastutab ikkagi ju iga inimene personaalselt. Minu arvamus on, et, et kui tundub, et asi võib ohtlik olla-siis ega ju kedagi püstol kuklal seda ülesannet sunnita tegema-alati võib loobuda (ja trahv vastu võtta). Xdream ongi minu jaoks väga mõnus võistlus just seetõttu, et pole siin miskit "patjadega hellitamist"-pead ikka reaalselt hakkama saama nii pimedas metsas kui ka mööda puid, seinu ja urkaid turnides-ilma, et keegi su kätt hoiaks ja pead silitaks:)

Helen, Vahuri Inglid

30.04.2012 16:59
Tõesti, kui tundub ohtlik, ära tee seda, doh! Antud juhul oli minu meelest redelt pidi laevale ronimine hoopis ohtlikum, kuna kõrgus oli suurem. Finišiseina peal, isegi kui kukud, peaks ikka päris beebi olema, et selja või pea peale maanduda - jalad on ikka need mis siis lööki pehmendaksid. Aga noh, eks inimesi on igasuguseid - Pullerits näiteks arvas, et õllekastide otsa ronimine oli ohtlik, aga samas pole tal midagi öelda tõeliselt ohtliku ala, ehk siis rattaralli kohta (50 km/h asfaldil ja kui keegi kukub ees, siis pole pääsu), minu hinnangul on igatahes kõik, mis siiani Xdreamidel ette tulnud 100 korda ohutum kui see Tartu Maratoni Rattaralli surmasõit - ja seal pole mingeid matte tee ääres :D

Neeme

30.04.2012 17:10
Ja kui Sa ei usu seda Rattaralli kohta, siis mine jaluta kunagi seal finišis ringi peale seda kui massid on lahkunud, ainult vigased ja sandid ongi seal - Xdreamil pole ma kunagi nii karmi pilti näinud.

Neeme

30.04.2012 17:12
Kinnitan kogu Neeme juttu Rattaralli kohta.

Alar, SK Xdream

30.04.2012 17:15
Ohtu kartes ja ennetades oleks samahästi kui pidanud siis keegi ka valvama Patareis, et kõigil sisenejail oleks ikka konkreetselt lambid ja suunatuled kaasas. Meil õnnestus aga ootamatult pimedusega silmitsi seistes sattudagi väga ohtliku koha peale, kus pikki pimedat koridori liikudes tuli ühel hetkel ette paar ootamatut trepiastet allapoole kust minu jalad olid ühe hetkega kui niidetud ja leidsin end käpuli maast. Oma süü, et lampi kaasa ei võtnud, reaalselt oleks aga võinud lõppeda tõsise vigastusega. Eks see ole valikute küsimus, selge on see, et igale poole siiski matte ja ohumärke panna ei saa ja ega see polegi vatitupsude üritus. Mis Xdream see enam oleks kui kõik siledad ja rõõsad tagasi tuleks.

Vigane pruut

30.04.2012 17:16
Mina sealt alla ka pudenesin ja ainukene probleem oli, et määrdunud särk sai tolmuseks. Hindasin oma võimeid üle viimastel meetritel ja reaalsus tuletas meelde :-) Teise katsega sain ikka ülesse. Ise selle peale ei tulnudki, et seal mingid matid vm võiks olla.

Väsinud A

30.04.2012 17:22
Ega seal võiduväljakul ei pidanud üksi ronima, tegemist ju võistkonna võistlusega ja sai ju nii alt kui ülevalt julgestada oma kaaslast.
Patareisse suundudes jooksin ma ka tagasi lambi järgi rattaalasse, oli õige valik, mõni tegi ehk vale valiku ja kujutas ette et Patareis kõigis tubades valgustus põleb. Kusjuures ma polnud seal kunagi käinud ja isegi ei kujutanud ette seda milline see majake on.
Tartu Rattaralli ohtudest olen rohkem kui teadlik - armid näos elu lõpuni ja mitte enda süül, aga ikka lähen uuesti...

Iljar, JIT team

30.04.2012 17:29
Kui neid C-raja tüdrukute pilte vaadata, siis ilmselt oleks võinud matid ikka all olla...
public.fotki.com
public.fotki.com
public.fotki.com
public.fotki.com

Vaike, Menger Sponge

30.04.2012 18:29
Vastupidi, neid pilte vaadates selgub, et C-rajal olid ju kiivrid peas :)

Tiit

30.04.2012 18:35
Neid viimaseid pilte vaadates läheb süda pahaks. Õnneks on vähemalt kiivrid peas...

Vaataja

30.04.2012 18:36
Et kuidas saab jalad ees köiest üles ronida, tuleb välja, et saab küll :D

Neeme

30.04.2012 18:48
Tunnistan, et ka meie jaoks oli päris keeruline, eriti mulle. Võtsime end kokku ja abistasime meist järgneva naiskonnaga üksteist (nemad aitasid meie viimase üles ja meie aitasime nende kaks järgmist). Saime hakkama ja erinevaid taktikaid vaadates õnnestust see kõigil ning mina ei näinud kukkumisi (seisin palliülesande juures publikuna pärast B- ja A- radade võistlejaid oodates).

Kadi, Asjalikud Ametnikud

30.04.2012 18:53
Tüdruk on postitantsija eraelus :D.

AndresP, seekord kodus

30.04.2012 19:00
Mind vinnati väga õnnetult üles, vigastus on korralik. Kui see ülesanne oleks olnud võistluse alguse poole, siis ei oleks see nii ohtlik kui võistluse lõpus.

osaleja

30.04.2012 19:05
See ei olnud ju tegelikult raske ülesanne. Raskeks tegi ülesande asjaolu, et kõik olid finišis juba parasjagu väsinud, seega võttis ka väike pingutus kenasti hingeldama. Mis võimalikku või reaalsesse kukkumisse puutub, siis isiklikult sai lapsepõlves suurem osa ööpäevast erinevate puude otsas veedetud (ilma julgestuse ja kiivrita!) ja no loomulikult tuli ette ka kukkumisi. On ka pea ees nats kõrgemalt kukutud, otse vastu tammejuurikaid, samuti ristseliti maha. Siiani elus ja terve ning asi kergete põrutuste, muhkude, sinikate ja marrastustega päädinud. Või noh, äkki selle pärast ma piisavalt põrunud olengi, et Xdreamil osaleda?

Põrunud naisisik C-rajalt

30.04.2012 19:21
Tsiisus kraist need c-raja tüdrukud pildil. Seal ei päästa ei kiiver ega matt ka midagi....kael käib nagu naksti kahekorra.

Pets

30.04.2012 19:38
Köitel olid sõlmed sees ja neid kasutades oli lihtne üles saada.

Rain

30.04.2012 21:31
See on ikka huvitav, kuidas kõik kiibitsejad täpselt asja teavad. Tüdrukud olid ise väga rahul ja veidi pettunud, et võistlus nii ruttu otsa sai.

Nalja kah!
Mina jällegi nõuan, et iga tee otsa, kust on võimalik autoga üle kergliiklustee sõita, tuleb panna sauaga reguleerija. Nimelt pidin rullietapil ühe BMW alla jääma, mis vasakult välja hüppas. Aju tegi kiire arvutuse ning käskis alla sõitmise asemel bemmi tagant läbi sõita, aga tädi roolis pani piduri plokki ja selleks momendiks oli ainsaks võimaluseks küljelt sisse kihutada. Haarasin kahe käega anna teed märgi postist kinni ning kihutasin nagu lingukivi orbiidile. Alla tulek oli tiba valuline (korraldajad oleks võinud sinna paar matti tuua ;)). Lebasin siis seal maas, kui kohkunud tädi välja tuli ja ehmunult pobises: "Mul läks meelest ära, et siin kergliiklustee on!" Ajasin ennast kangelaslikult püsti ja põrutusest segasena vastasin (tagantjärele tundub see eriti nõme!!): "Teie auto jäi terveks, ma isegi ei puudutanud seda." Ja roomasin minema.

Hirvo, Hai

01.05.2012 14:41
Vabandust, aga sellel viimasel sissekandel võiks like nupp olla kuskil :D Lihtsalt nii humoorikalt kirjutatud :) Aga hea, et õnnelik õnnetus oli. Jõudu edaspidiseks!

B-rajalt

01.05.2012 23:04
Ohtlik see vast nii väga ei olnudki, aga C-raja kohta ikkagi liiga raske. Oleks see kuskil varem olnud, oleks saanud vahele jätta ja ajatrahviga piirduda, aga seal seda võimalust ju ka polnud. Igatahes teise võistkonna abiga saime lõpuks üles. Küünarnukk on küll marraskil ja sinikaid ka oi kui palju. Pärast nägin, et keegi oli taibanud siduda kaks köit alt kokku ja lisaks kolmanda veel jupp maad kõrgemalt nö redeliks. Kel jõudu pole, peab mõistust olema...

C-rajalt

02.05.2012 00:42
Finishisse oli ju võimalik läheneda teiselt poolt ka. Oleks saanud rahulikult mööda treppe üles minna.

Erik, Team Nike

02.05.2012 02:36
Tark oleks olnud see ronimine teha eraldi lisaülesandena ja jätta alles ka võimalus see vahele jätta ning võtta ajatrahv.

Raimo

02.05.2012 02:44
C-rajaline, sa oleks pidanud nägema, kuidas Paljassaare linnuvaatlustorni rahvas ronis kribinal-krabinal mööda raudarmatuurist seina üles kolmandale korrusele. See oli alles vaatepilt ja ei mingit julgestust. Ronisin isegi ja üleval selgus et eksisteerib ka trepp.

Juhan

02.05.2012 03:09
"Seinaredelit" mööda oli ju lihtsalt sirgem ja kiirem tee.

Pärtel

02.05.2012 12:52
Ka mulle, kui kaasaelajale tundus see sein väga ohtlik. Osa rippus seal ju pea alaspidi samal aja kui ülevalt keegi jalast üles vinnas. Ka piltidelt on seda näha. Aga kui poleks ülevalt enam jõutud hoida seda rippujat siis oleks ta ju otse pea peale kukkund ja edasi ei taha mõelda.

Anu

02.05.2012 19:19
Piltidel olevad tüdrukud on ülitugevad. Vähesed suudaks selliseid akrobaatilisi trikke võistluse lõpuosas teha.

Joonas

02.05.2012 20:16

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.