seiklus joostes, ratastel ja kanuuga

Foorum

Kogemusi Lupine Betty lambi kohta? 13.01.2012 12:32
Kaalumisel on võimalus soetada endale Lupine Betty lamp. Keerulisemaks teeb valikut see, et Bettyt toodetakse kolme erineva valgusvihuga, 16, 22 ja 26 kraadi. Pildi erinevus on päris oluline, vt
reviews.mtbr.com
Kitsama valgusvihuga lamp peaks nägema kaugemale, aga kui kaugele, selle kohta ei ole andmeid leidnud. Laiema valgusvihuga lambil on luumeneid rohkem, aga öises metsas orienteerumisel see ei pruugigi alati hea olla, nt märgadelt lehtedelt tagasipeegelduv valgus võib olla üpris tülikas. Lambil saab küll luumeneid allapoole timmida, aga ega see valgustuskaugust mõistagi juurde ei anna ...
Nii et dilemma paistab olema, kas kitsam vaade kaugemale või laiem ja valgem pilt.
Oskab keegi kommenteerida või soovitada?

Lauri

13.01.2012 12:32
www.valaisimesi.fi

Lauri, vaata sealt saad analoogi ja kordades soodsamalt. Ise kasutan ühte neist ja olen rahul. Miks peaks tasuma 1000EUR kui saab 100-200EUR-iga.

Urmo Liblik

13.01.2012 17:18
endal ka kavas mingi lambi moodi asi uueks hooajaks osta.
soome keelt eriti ei oska ning google translatega arvatavasti väga targemaks ei saa.
Urmo jaga infot, et mis täpne mudel sul on ja mis lisaakud/kaadervärgid peaks tellima et näiteks extar48 üle elada?

Riivo

13.01.2012 17:25
Olen Lupine Betty eelmist mudelit kasutanud nüüd ligi 4 aastat ja see on lihtsalt imeline toode. Analoogid on nüüdseks samuti saadaval, kuid nende tehniline teostus ja sisu ei ole ikka päris samal tasemel. Nagu ikka - BMW ja Hyunday, mõlemad sõidavad aga... Lupine kõige suurem eelis on töökindlus ja paindlikkus - lampi on võimalik programmeerida täpselt enda vajadustele vastavaks st. mitme astmeline ja kui tugev valgusvihk ja kui palju akut võtab. Samuti on kõiki mudeleid võimalik tehnoloogia uuenemisel suhteliselt soodsalt upgrade'da ja võimsust juurde saada. Jube kallis on ta küll. Minu vana Betty on 16 kraadi. Valgustab hästi kaugele ja halo on täpselt ideaalne kaardilugemiseks. Punkti otsimiseks kaugusest on vaja teatavat kontsentratsiooni, seega 22 on selleks väga sobiv. 26 valgustab väga palju ka külgedele, lööb metsaaluse valgeks. Valgust on üks kõik millisel neist enam kui küllalt, (kuigi kui vana ja uus Betty on kõrvuti siis tundub, et vana on täielik juust ja olen enda oma upgrade-mas). Valiksin 22.
Kaaluda võib ka väikest Piko mudelit. See on palju odavam ja väga kerge ja annab vist kah üle 800 lumeni. Lupine on tipptehnoloogia ja nende lumenid on antud reaalse valguse mõõtmisest, enamustel teistel tootjatel aga on välja arvutatud seadme potentsiaalse valguse järgi. Nagu mina aru saan on Lupine erilisus kinni mitte led pirnides, mis on Magicshinel vist samad, vaid läätsedes, mis valgust edasi annavad. Surfa lupine foorumis, seal on infot ja vastuseid. Nt. www.lupine.de
Ainuke miinus sellel lambil siiamaani on kontaktide oksüdeerumine/korrodeerumine mingi aja jooksul. Neid peaks algusest peale õige lubrikandiga hooldama. Varuosad on aga hõlpsasti kättesaadavad ja kõik akud/juhtmed on kõikide uute ja vanade lampidega ühilduvad. Seega, kui raha ei ole takistuseks siis paremat lampi kui Lupine maailmas ei ole.

Silver, Vaude Matkasport

13.01.2012 18:03
Kaalusin ka mingi aeg Lupine ostmist, aga kuna see oli ikka räigelt kallis, siis otsustasin Magicshine kasuks. Magicshine lampide kohta saab ingliskeelset juttu lugeda siit: magicshine.com

Endal on mudel MJ-808E ja olen sellega väga rahul. Maksis alla 100$.

Kui keegi nüüd Magicshine ostma hakkab, siis veenduge, et komplektis oleks ka pearakmed, sest tootekirjelduses on nad enamasti rattalambi nime all.

Martti, seiklusporr

14.01.2012 01:18
Milleks sa peamiselt lampi kasutada tahad? Orienteerumislambil on kitsam lääts (16) selgelt eelistatum. Sul on rohkem valgust kaugemal, mis võimaldab objekte paremini otsida. Kui lambi peamine kasutusala on rattasõit, jooks, suusatamine, siis laiem lääts (26) on mõnevõrra parem, sest loob suurema lähiümbruse valgustunde. Üldjuhul taandaksin valiku sellele, mitu korda aastas käid lambiga metsas orienteerumas ja millsel tasemel sa seda teed.
Lupine on hetkel kvaliteet-spordilampide osas maalimas turuliider, kelle saksa kvaliteedis kahtlema ei pea. Vaadetes multispordi vaatenurgast on nende lampide eelis paindlikud rezhiimid ja normaalne veekindlus. Kuigi kõigis võimsates lampides on enamasti samad ledid, tuleb erinevus elektroonikast nende ümber. Sakslased kasutavad kõrg-kvaliteetseid komponente ja läätsesid.
Magicshine on oma hinna-kvaliteedi suhtelt hea lamp. Aga hiinlastel on kombeks asju suuremaks puhuda, kui nad tegelikult on. Näiteks on nende poolt juba kaua aega müüdud ja reklaamitud 900 luumenise lambi tegelik võimsus kuskil 650-700 luumenit. Kuna lambid on võimsad ja eritavad palju soojusenergiat, siis kipuvad nad ülekuumenema. Kehvema elektroonika korral lülitatakse lamp lihtsalt madalama võimsuse peale. Kuid ei tasuks unustada, et 700 lumenit on väga-väga palju valgust võrreldes palju kallimate Silva ja Petzli pealampidega. Varasemad Magichined ei olnud kindlasti veekindlad, uuemad on ehk vähe paremad.
Kui sul on natuke kannatust, siis alates 1. veebruarist saad tutvuda ka uute multi-spordi lampidega aadressil www.paullumi.com. Lampides on kasutusel Lux-RC, www.lux-rc.com moodulid, mis on suuruse ja valgustugevuse suhtelt maailma parimad - 3 ledi annab 1400 luumenit. Olen seda projekti juba aasta ette valmistanud ja nüüd on asjad lõpusirgel. Kui soovid võin esitleda, milline vahe on 16 ja 26 kraadise läätse valgusvihul 1260 luumeni juures. Olen pühapäeval talvisel xdriimil kohal, seekord küll mitte stardis, ning prototüüplambid on mul kaasas.

Paul Lumi, Walkie-Talkie
mob: 5136 799

Paul Lumi

14.01.2012 01:42
Väga lahe, Paul Lumi, respect! Vaataks isegi üle!

Silver, Vaude Matkasport

14.01.2012 01:47
Riivole, Eelmisest aastast extar 48-lt kogemus Magicshine-iga olemas (MJ-808E). Kasutasin teda ainult rattalambina, enamasti kõige madalamal võimsusel (30%), mis tähendab ikkagi väga palju valgust. Mingit pisi-Petzl-i pealampi kasutasin kaardilugemiseks ja trekkimisel - väga optimaalne combo oli. Haanja üles-alla kurvilistel kruusakatel end igatahes tagasi ei pidanud hoidma. Aku (828) pidas kahe öö rattasõidud kenasti vastu - sooja ilmaga ja madalamal võimsusel peaks tööaeg olema kuskil 8-9 tundi.

Siim, Rännumees

14.01.2012 13:41
Lisaks eelnevatele, et kui kõrvutada Lupinet (endal Betty) ja Magicshine, siis on selge vahe olemas. Magcishine 30% on umbes Lupine 10%. Siit ka see, et Lupine valgus vajadusel võimsam ja Magicshine kestab tõesti vaid 8-9h, kui mina olen Lupinega saanud hakkama ka 3 ööpäevaga ühe akuga (10%-l, vajadusel vahepeal 30% ja 100% kasutades). Lupine 100%-le ei saa keegi vastu. Seda kasutatakse punkti otsimiseks ja üsna tihti vaja.
Loomulikult on Lupine maailma klass ja ka hind samast klassist. Ennem ostmist mõtle, millist seiklust teed, kui pikka, mida lambilt ootad ja vaata rahakotti:)

Viivi, Kadarbiku Kanged

14.01.2012 17:14
Ei pea kohe parimat ostma. Võib ka kaaluda Lupine odavamaid mudeleid. Ise jooksen vanema põlvkonna Wilmaga ja leian igast asendist kõik punktid üles. Täis võimsusel kestab 4 tundi, 10% võimsust pole viitsinud testida. Seda selle väiksema akuga, mida saab kanda mugavalt pükste taskus.
Lupinedel hinnad natuke langenud ja vähemalt paberil näitajad paranenud. Kindel valik!

Peeter, Lupine sõber ja öise orienteerumise entusiast

14.01.2012 18:53
Kõik sõltub, milleks lampi vaja on. Valgetel suveöödel ja valgavalt onroad liikumisel ajab väga hästi asja ära ka Silva X-trail Plus, mille max võimsus 5,43 W juures siiski on piisav ümbruse valgustamiseks ja aku tööiga tagab ka pikematel üritustel kvaliteedi. 145 lm juures on valguskaugus küll vaid 70-80 meetrit, kuid oma kerguse ja praktilisusega ajab asja ära ja teise lambina tiimi peale kõvema lambi kõrvale on küllaltki hea valik ja ajab asja ära.

Tasub proovida!

14.01.2012 19:55
Lupine on pimeda metsa sõbrale nagu maasturifännile Land-Cruiser - kallis, aga kuradi hea.

Risto

16.01.2012 12:18
Tänan kogemuste jagamise eest!
Mõte oli jah selline, et üks lamp võistkonna peale võiks tsipa parem olla. Teiseks lambiks kõlbab ka mõnesaja luumeniline.

Lauri

16.01.2012 12:34
Kui palju selliseid mehi on, kellel on nii Lupinest kui Magicshinest kasutuskogemust? - vähe. Mul 2 lühemapoolset kogemust Lupinega, esimene kord see kustus ära Karula rogainil (sept algus) enne koitu, teisel korral Jukola 1. vahetuses, pidin jooksu teises pooles u. 50 korda uuesti põlema lülitama, olid erinevad lambid. Oma Magicshinega mitte mingit probleemi. Tellisime kamba peale aasta eest 14 Magicshine, keegi pole siiani kaebama tulnud kvaliteedi üle. Soomlased andsid aastase garantii enda poolt vahendatud lambile kah. Kui hinnavahe on on 6-10 korda, siis ikka paneb väga sügavalt mõtelma. BTW Hyundai ja BMW hinnavahe on ainult 1,52 X, see on teine teema, kusjuures töökindluselt on Korea oma üle.

Alar

16.01.2012 13:18
Lihtsalt 1 teemaarendus - kuigi on öeldud et LED'ide eluiga on väga-väga palju tunde, siis mis juhtub kui lambi ainuke led läbi põleb (olen näinud kuidas katki lähevad asjad, mis ei tohiks minna). Kobad pimeduses, kasutad varulampi, teiste tiimikaaslaste lampe?
Ehk sellest lähtuvalt võiks mingi eelis olla lampidel, kus mitu dioodi versus 1.

Andres P, Agains All Odds

16.01.2012 14:38
Teema algusküsimuse juurde tagasi tulles.

Ehitasin eelmisel talvel meeskonnale lambid ja proovisin erinevaid läätsi. Valikus olid kirjade järgi 11, 16 ja 24 kraadised läätsed. Kas lambi enda valgusvihk ka täpselt selline tuli, ei tea, kuna kasutasin natuke uuemaid LED-e kui need, millele läätsed mõeldud olid. Läätsetootjatel võtab LEDitootjate kannul püsimine kole palju aega.

Igal juhul neist kolmest oli see 16 parim. 24 puristas kogu valguse metsa alla laiali. 11 kippus oma suunatuses häirima, eriti rattaga sõites. 16-le ei osanud suurt midagi ette heita.

Betty pilte vaadates ütleks, et see 16 kraadine Betty näeb välju umbes nagu minu 11-ne, ehk siis natuke liiga kitsas.

Väga oluline on ka see, kuhu lamp panna. Rattaga sõites on palju parem kui lamp on lenksul - siis tekivad asjadele varjud ja sügavustaju on palju parem. Parem kaks odavamat lampi - üks peas ja teine lenksul, kui üks vinge peas.

Muidugi, kui jälle Väiksesse väina aetakse, siis sooviks ühte pirakat 5 kraadist majakat pähe.

Arne, Cyber

16.01.2012 21:35
see pauli sait on juba pikemat aega hoolduses. Ei saanud asja?

AndresP

20.07.2012 23:23
Pauli koduleht on poleerimises.

Tõnu

23.07.2012 02:40

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.