Foorum

SI-pulk 09.06.2008 01:21
Teeme nüüd enne teist etappi lõplikult selgeks kas SI-pulk peab olema kinnitatud lindiga otse käe külge või võib olla SI-pulga ja käerihma vahel olla abinöör või kumm. Mis oleks muidugi mugavam ja parem, aga teeme selle selgeks nüüd ja siin, et hiliseimaid pretensioone ei oleks. Olles esimesel etapil õigesti aru saanud, et pulk peab olema kinnitatud otse käele olid mõned sellid läbinud kohtunike kadalipu nii, et SI-pulga ja käerihma vahel oli lisalüli.

A.A

Korraldaja vastus:

SI-pulk tuleb käepaelaga kinnitada randme külge ilma vahelülita. Teistmoodi kinnitatud pulgaga starti ei lubata.

See, et I osavõistlusel pääsesid lisapaelaga võistlejad starti oli kohtunike viga.

Tõnis, SK Xdream

09.06.2008 01:21
Variant kus SI pulga ja käerihma vahel on nöör jätab ju võimaluse see nöör lahti võtta ja SI pul käest eraldada.
Minu meelest SI "aheldamine" käe külge tehtigi, selle pärast, et KÕIK käiksid punktis mitte aga tugevam liige ei rabeleks.
Seega on ainuõige variant et SI on lindiga otse käe küljes.

Martin

09.06.2008 13:18
Loodame, et korraldaja sõnastab selle üheselt ja kõigile võrdselt. Eelmisel etapil oli meil kõigil SI randme küljes, aga tegelikult on päris ebamugav (ja väga aeganõudev) niimoodi punkti märkida, eriti juhul, kui punkt on kusagil lae all, köieülesande keskel või mujal. Oleksin valmis pulga kapronnööriga randmepaela külge kinnitama ja otsad korralikult kokku sulatama, et aga pulga lõpuks siiski näpu otsa panna. Säästaks aega, oleks ohutum ja lühendaks järjekordi punktides.

Vandnõuteoreetikud eesotsas Neeme Looritsaga näevad selles muidugi suurt ohtu, kuidas me nüüd tahame nende võistkonnale jälle ebaausalt "ära teha". Aga ootame siis korraldajate poolset ja lõplikku otsust, mis kehtib ühtemoodi kõikidele võistlejatele.

Heiti, Salomon Adventure Team

09.06.2008 14:04
Selline variant nagu Heiti soovitas oleks tõepoolest kordades mugavam kui esimesel etapil kasutatud süsteem, mis vajas märkimiseks kahte kätt ja oli suhteliselt aeglane.

Ma julgen arvata, et esimeses otsas võistlevad võistkonnad ei hakka nööri lahti sõlmima.

Kui korraldajad ikkagi soovivad, et pulk oleks kindlasti ümber randme, siis oleks hästi hea kui see turvalint oleks natuke vastupidavamast materjalist kui Rock Summeri paberist käepael. See paber muutub mõne tunniga suhteliselt hapraks ja puruneb ronides ja püherdades väga lihtsalt. Kurb on, kui kehva käepaela tõttu keegi trahvi saab.

Rain, ISC Adventure Team

09.06.2008 14:24
ei noh, muidu veel aga lühematel naisterahvastel on üsna keeruline kõik need laealused punktid ära korjata.,

kaja

11.06.2008 02:33
Kaja, see ongi ekstreem ju! Pikematel meestel peab ka mingi eelis olema! ;)

Heiti, ma kardan, et pead B-rajale tulema, et meie võistkonnale ära teha :)

Neeme

11.06.2008 16:11
Neeme, ära karda! Saa ükskord meheks ja koli naiste ja laste võistlusklassist meeste juurde;)

Emeen

11.06.2008 18:24
SI otse randmele kinnitamine selle hapra käepaelaga on halb lahendus. Halb märget teha ja purunemise oht väga suur. Lisaks ei tunne võistleja, kui pael peaks purunema ja pulk kaduma. Palun mõelge alternatiivsele lahendusele, mis võimaldaks hoida pulka näpu otsas. Nt pikk peenike(nöörist/kummist) rõngas, mida saab läbi SI aasade vedada ja siis käepaela kinnitada läbi rõnga aasade otste.

Silver, Team Vaude

11.06.2008 18:32
Käepaelale lisaks võiks kindlsti olla ka tavaline SI-pulga nöör küljes. Justnimelt põhjusel, et kadudes sa ei tunnegi seda hetke. Siis vähemalt ei kaoks SI ära, tulemus tühistatakse aga ei pea kinni maksma.

si

Korraldaja vastus:

Tulemust ei tühistata. Käepaela purunemine = 1 tund trahvi.

Tõnis, SK Xdream

11.06.2008 18:59
Tänan Tõnis! Vaid ühe tunnine karistus on ikka täielik kingitus korraldajate poolt!

Silveri ettepanek oli väga hea- kasutage midagi vastupidavamat SI käe külge kinnitamiseks!

Võid olla nii ettevaatlik kui tahes ja oma kätt pidevalt peidus hoida, aga rattaga või ronides kukkudes on väga tõenäoline, et see habras pael katki läheb. Ja selle väikese õnnetuse eest saad tunnise karistuse.

Rain, ISC

12.06.2008 15:23
olen ise püüdnud analoogseid ürituste randmepaelu käega puruks tõmmata - ei ole õnnestunud (võibolla jõudu vähe). randmepaelad ei ole puhtast paberist! antud paelu saab ainult terava esemega puruks lõigata - või kui kukud siis on täitsa võimalik, et kukkudes teravatele kividele purustad koos riiete ja nahaga ka oma randmepaele. usun, et kui ette näidata oma lõhkine ranne tunni ajast trahvi ei saa... ja vaevalt, et keegi suur viilija hakkab ennast sellepärast lõhkuma.
aga üks asi on 100% kindel - antud pulga kinnitus on väga halb. just sellepärast et puhkti peavad võtma kõik võistleja ning et randme külge kinnitatud pulgaga punkti võtmine on äärmiselt ebamugav. eriti veel siis kui võistlejad korraga jõuavad punkti võtma...

pooldan mõtet - kanda pulka sõrmes kui vahelüliks pulga ja randmepaela vahel oleks nöör. palju neid viilijaid ikka võistlustel on...

priit, maxit

12.06.2008 19:22
Priit, küsi võistkondadelt Ruuben ja Nele, Tomatid ja Sportland Dream Team millist teravat eset nad endaga kaasas kandsid, et võistluse käigus käepaela ära lõhkusid:)

Julgen ka arvata, et nende randmed ei olnud verised:)

Need käepaelad lähevad katki ja hirmus kahju oleks selle pärast tundi trahvi saada.

Rain

12.06.2008 19:47
Minul on sellest tunnist pohlad, ei tahaks seda pulka kinni maksta kui see kadunud on.

si

12.06.2008 19:56
SI-pulka saaks kanda sõrme küljes nagu tavaliselt lisades nööri mille korraldaja kinnitaks võistleja randme ümber näiteks tavalise elektrijuhtme kinnipigistatava hülsi abil vms. Eeldab muidugi korraldajalt lisatööriistu kuid oleks võistlejatele vastuvõetavam lahendus. Kindlasti on võimalik leida veelgi alternatiivseid mitteavatavaid kinnitusviise juhul kui SI-d kanda sõrme küljes.

Ove

13.06.2008 01:09
Keegi ei keela Teil ju ise panna pulga ja randme külge lisapaela, et juhul kui käepael katki läheb siis jääb pulk nööriga rippu.

Edu!

Urmo

14.06.2008 15:50
Urmo, aga kuidas see tunnisest trahvist päästab?

Rain

16.06.2008 19:00
Kinnitage Si-pulk randmele ja tõmmake paar tiiru randmepaela laiust teipi lisaks ümber ja asi vask! Küll peale võistlust annab selle värgi ka lahti arutada ja vajadusel kohtunikele demonstreerida, et käepaela pole vahepeal katki tehtud.
See, et randmele kinnitatud pulgaga märke tegemine on ebamugav, pole oluline argument sellisest kinnitusviisist loobumiseks. See ebamugavus on kõigil võistlejatel täpselt ühesugune!

Alari, Kiirrong

17.06.2008 01:43
Urmo, Tõnis ju eelpool ütles üheselt, et ei tohi ise panna paela ja pulga vahele lisalüli!? Randmele teist lisapaela võin ma ju igal ajal panna, ka siis kui randmepael on katki läinud.

Tom, Hekotek

17.06.2008 17:27
Oma käepaela purunemisest kirjutasin ühes teises jutulõngas, kahjuks sinna rohkem kirjeldusi ei laekunud ;).
Ühesõnaga mulle tundub, et paela ennast on tõesti väga keeruline terava asjata katki saada, kuid see kinnitus -lüli seal pole küll väga vastupidav ...
Ja pael+ kumm (näpu külge panekuks) on ka VÄGA HEA MÕTE, sest ma pidin seda pagana pulka pea pool võistlust hammaste vahel hoidma (kellegil polnud sellist peenikest nöörijuppi, isegi ühelgil kohtunikul)

Andres P, Ruuben ja Nele

17.06.2008 18:22
Kas kõige lihtsam ei oleks kõigile SI-pulkadele kinnitada nöör ja plommida see korraldaja plommiga. Plommitangide raha võiks meie võistkond ka sponsorluse korras välja käia, nöör võiks kuuluda võistkonna kohustusliku varustuse hulka (kui selleks (10.-) raha ei jätku, riskigu käepaela purunemisega)
Toomas, Maratonsport

toomas, maratonsport

17.06.2008 22:19
II etapil on plaanis katsetada uut alternatiivset raja läbimise viisi. Nimelt saavad need võistkonnad, kes pelgavad SI-pulka hoidva käepaela purunemist, võimaluse siduda oma meeskonnaliikmed üksteise külge 15 m pikkuse peenikese köie või jämeda nööri abil, mis omakorda plommitakse kinni. Igaveseks. Kõik ikka ausama võistluse nimel, sest muidu tehakse jubedamalt sohki ju.

R.

17.06.2008 23:35

« Tagasi

Xdreami foorumis kommenteerimise hea tava

Foorumi eesmärk on edastada operatiivset infot ning püstitada küsimusi, avada teemakohaseid arutelusid. Soovime, et arvamused oleksid konstruktiivsed ning kommenteerijad esineksid oma nime all. Säilitame viisaka tooni, väldime irooniat ja sarkasmi. SK Xdream jätab endale õiguse mitte vastata anonüümsetele kommentaaridele.